Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o určení autora obrazů těchto vojevůdců

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určení autora obrazů těchto vojevůdců

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je to olej na desce, cca 40 x 30 cm, nevím jak to pšřečíst... děkuji za Váš názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím si, že je to František Kucián,
viděla jsem už jeho jeden obraz s povozem koní,
o malíři ale není nic k nalezení, aspoň já jsem nic zatím neobjevila.
fm
Moderátor
Ten druhý obraz by mohl být Napoleon. Má správně na prsou Čestnou legii a hvězdu v uniformně. Uniforma by odpovídala.
. Pod kabátem snad vykukuje červena stuha "Velkého orla" - tedy velkokříže řádu Čestné legie.
Také by to však mohl být trpaslík s velkou hlavou
Asi jsem škarohlíd, ale je to dobrá malba???
Registrovaný uživatel
Napadlo mě ještě František Kocián ze Šlapanic, celá rodina byly malíři kostelů i obrazů, no teoreticky by to odpovídalo, u Šlapanic byla bitva, ten druhý na obraze by mohl být Kutuzov...
Registrovaný uživatel
Mno,obrazy nejsou zrovna"můj šálek čaje",ale nalezl jsem tuhle zmínku v Přerovských listech ze září 2003,str.8...(kalendárium)

file:///C:/Users/Milan/Downloads/old_listy_09_2003.pdf
Registrovaný uživatel
Na tom prvním obraze je Ladislav Smoljak ne?
Podle mne to maloval nějaký amatér a tudíž ho budete tězko hledat.
Registrovaný uživatel
Druhý je Lábus. :D
A ak mám byť vážny,mne sú obrazy celkom sympatické.Chcel by som byť taký amatér.Ale o autorovi nič neviem.
-s-
Registrovaný uživatel
Nejde mi o malbu, ale o toho autora. V těch přerovských listech je psáno narozen 1908 Vídeň, působil v Přerově , dokonce tam ná nějakou sochařskou práci v místním pivovaru.... možná by to mohl být on.
Registrovaný uživatel
Ten ,Napoleon,má ruce jak kulturista.
Moderátor
Lopez: z disku soukromého počítače si to těžko někdo otevře :D

Na mě to působí strašně, ten Napoleon, je-li to Napoleon, protože si není moc podobný, by se jedině dal pověsit na dveře od spíže, aby tam děti nechodily na marmeládu, je to těžký amatérismus. Jinak druhá signatura vypadá jak po mrtvičce, což by sice vysvětlovalo kvalitu kresby, ale nemyslím si, že je tam něco jiného než F(r). Kucián, čili František Kucián (1908-1990), nepříliš známý malíř, databáze neznají, kromě uvedených informací a pár obrazů (o něco lepších), co se většinou nepříliš úspěšně dražily, už toho asi moc nenajdete.
Moderátor
Naprostá amatéřina... příliš velké hlavy. O technice malby ani nemluvě. Využití jen pro velmi nenáročné obdivovatele vojenských osobností nebo coby pietní upomínka některého příslušníka rodu Kociánů (pokud jsou dosud mezi námi).
Registrovaný uživatel
Abych řekl pravdu, myslel jsem si původně že jsou na obraze Wjem s Tenzorem... ale jak vidím tak se moc nepoznávají... :))))))
Moderátor
Jistě, když se mi něčí názor nelíbí, nastoupí "argument" ad personam. Nezapomeňte nám dát vědět, až zjistíte o onom skvělém malíři více informací, než jste tu dostal.
Jinak já tomu možná nerozumím a to, že třeba má babička, která nikdy nedostala příležitost se malováním živit, malovala i svoje horší věci minimálně o třídu lépe, může být jen můj pocit... ale Wjem ví o čem píše.
Registrovaný uživatel
Tie portrety maju ducha. Pán nebol žiaden amatér, pripájam obraz, ktorý práve riešim a pomohli ste mi. Je to tiež František Kucián, cca 1930.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Na tom prvním obraze je Ladislav Smoljak ne?
Podle mne to maloval nějaký amatér a tudíž ho budete tězko hledat.


První jednoznačně armádní generál Ludvík Svoboda. Druhý Napoleoník.
Oba portréty jednoznačně strašné.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
turtleoverhead napsal
Na tom prvním obraze je Ladislav Smoljak ne?
Podle mne to maloval nějaký amatér a tudíž ho budete tězko hledat.


První jednoznačně armádní generál Ludvík Svoboda. Druhý Napoleoník.
Oba portréty jednoznačně strašné.



Ludvík Svoboda asi neé,
f.
Registrovaný uživatel
A na voze jede Masaryk. Ale teď vážněji: poslední obraz je zajímavý tím, že malíř téměř nepoužil kresebnou linii. Tím se vyhnul řadě problémů při znázornění (nejen) koní. Přesto přední nohy toho levého koně jsou podivně zkřížené.
Registrovaný uživatel
Tak má sice překřížené nohy, ale aspoň vypadá jako kůň. Ten vpravo dopadl hůř...
Registrovaný uživatel
Koukám vlákno se znovu rozhořelo :D

Vzhledem k tomu, že Napoleonika mě zajímá a sám maluju maličko oleje.

Na prvním obraze bude pokus o Kutuzova. A kvalita obrazů není dobrá, osobnosti jsou k nepoznání, Napoleon vypadá krapet asiatsky...jako amatér i já zvládnu lepší portrét (a to jsem jich udělal v životě tak 5)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 14. 12. 2020, 11:36. »
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Kolemjdouci napsal
turtleoverhead napsal
Na tom prvním obraze je Ladislav Smoljak ne?
Podle mne to maloval nějaký amatér a tudíž ho budete tězko hledat.


První jednoznačně armádní generál Ludvík Svoboda. Druhý Napoleoník.
Oba portréty jednoznačně strašné.



Ludvík Svoboda asi neé,
f.


Za mlada klidně ;)
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
A na voze jede Masaryk. Ale teď vážněji: poslední obraz je zajímavý tím, že malíř téměř nepoužil kresebnou linii. Tím se vyhnul řadě problémů při znázornění (nejen) koní. Přesto přední nohy toho levého koně jsou podivně zkřížené.


A Masaryk jede s maminkou, panskou kuchařkou. Asi jedou na trh.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Druhý je Lábus. :D
A ak mám byť vážny,mne sú obrazy celkom sympatické.Chcel by som byť taký amatér.Ale o autorovi nič neviem.
-s-

Stani já se přiznávám...já taky ;)
Registrovaný uživatel
Namísto posměšných komentářů některých místních expertů jsem pár minut hledal na netu a něco málo našel (viz. níže). Nebyl to žádný akademický malíř a zřejmě maloval hlavně pro radost, ale mazal to zřejmě nebyl když jeho obraz přijali do sálové aukce, viz. odkaz níže.

František Kucián, 1908 – 1990, malíř
Malířství se věnoval intenzivně od roku 1945. Byl vedoucím malírny, je mj. autor plastiky v sále přerovského pivovaru.
Dohledán v sálové aukci, viz odkaz níže
281 Kucián František
"Koňský povoz na polní cestě" ................................................................................... 3 500 Kč
mistrovský olej-tempera na kartonu, signováno, kolem roku 1965, 42,5 x 84 (51,5 x 93)

http://www.aukcnidum.cz/aaa-PDFkatalogy/br73katalog.pdf
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Namísto posměšných komentářů některých místních expertů jsem pár minut hledal na netu a něco málo našel (viz. níže). Nebyl to žádný akademický malíř a zřejmě maloval hlavně pro radost, ale mazal to zřejmě nebyl když jeho obraz přijali do sálové aukce, viz. odkaz níže.

František Kucián, 1908 – 1990, malíř
Malířství se věnoval intenzivně od roku 1945. Byl vedoucím malírny, je mj. autor plastiky v sále přerovského pivovaru.
Dohledán v sálové aukci, viz odkaz níže
281 Kucián František
"Koňský povoz na polní cestě" ................................................................................... 3 500 Kč
mistrovský olej-tempera na kartonu, signováno, kolem roku 1965, 42,5 x 84 (51,5 x 93)

http://www.aukcnidum.cz/aaa-PDFkatalogy/br73katalog.pdf


Pepe, doufám, že nebudeme jenom podle toho, co je uvedeno v nějakém aukčním katalogu, nazývat výše zmíněný obraz "mistrovský olej -tempera".
Víte, co všechno se psalo v aukčních katalogách (katalozích?) třeba o obrazech Kečíře?
Takový popis fakt není známka objektivního zhodnocení kvality...

Mimochodem, co si pod tím popisem představit?
Jako že podmalováno temperou a domalováno olejem?
Jaký by byl důvod takové techniky malby, pokud by autor promyšleně nevyužil olejových průhledných lazur na podmalbu (nejlépe mastnou) temperou?
Což ale evidentně není tento případ.
Registrovaný uživatel
Já jsem ale přeci vůbec tohoto autora neoznačil za nějakého velmistra, pouze jsem se pokusil o něm něco dohledat a jen jsem zmínil že asi nepůjde o úplného mazala když ho do nějaké aukce přijali. Smyslem konání každé aukční společnosti je především vydělat peníze, tzn. co nejvíce toho prodat za co nejvyšší ceny. Proč by to dělali kdyby ten obraz neměl žádný potenciál? Nejsem žádný odborník pouze se snažím v tom najít pomocí "selského" rozumu nějakou logiku. Mě osobně se jeho obrazy také moc nelíbí, ale jsem dalek toho označit je jen kvůli mému subjektivnímu pocitu za mazaniny. Někomu se líbit mohou, jak tu i v diskuzi již zaznělo. A vo tom to je (nejen u obrazů) :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o určení autora obrazů těchto vojevůdců

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1