Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hledal jsem všude a nenalezl (emblém). Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o odznak a tak Vás požadavek přesunu do sekce "odznaky. Ale musíte nafotit i zadní stránku. Odznak jednotek "SS" to však není.
Registrovaný uživatel
Připojuji zadní stranu. Je tam napsáno "GES GESCH"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta zadní strana mi něco připomíná :roll:
ale nechám si to pro sebe ;)
Registrovaný uživatel
Mě taky. Made in Poland
Registrovaný uživatel
Nojo to jsem si moc nepomohl. Přesto díky.
Registrovaný uživatel
Pomohl jste si v tom, že znáte původ odznaku.Jedná se o levnou kopii.
Registrovaný uživatel
No moc se mi to nezdá, protože to měl táta ve stole co si pamatuji a že už hodně pamatuji. Je to určitě z 2. sv. války. Ges gesch znamená, že to je patentováno a že by to poláci tenkrát kopírovali?
Moderátor
:P
Já nevím co to je za odznak, je tam houslový klíč. Nevím kolik Vám je let, ale faleristika ta se falšuji hodně dlouho a od roku 1970 (zhruba) se objevují právě tyto levnější odznaky a není to jen záležitost Poláků. Např. RU výkonnosti odznaky u nás vyráběla dílna pana J. Z Prahy a napálil hodně obchodníků z Rakouska. Hodně se vyrábí v Pobaltí a Jugoslávie (bývalá) Ten odznak je hliníkový? Nebo to je nějaká slitina. Výroba kopii se stále zlepšuje a mnohdy určit či rozeznat kopii od origo je umění. Znám případ, kdy jeden německý sběratel objížděl staré pány, nositelé Rytířského kříže, 2x jej navštívil s tím, že o něm píše, potřetí si nechal předložit kříž na posouzení a sprostě mu jej vyměnil za kopii. Konkretní případ, když rodina kříž nabídla k prodeji, byl kříž odznačen za kopii. :shock: :shock: :shock:
Moderátor
S Výkonnostními odznaky pan J. dokonce vytvořil legendu. Byla to oprava Národního divadla a on rozhlásil mezi kolegy a kamarády, se se našel starý velký kufr, kde tyto odznaky našel. Byl tak mazaný, že na požádaní ukazoval opravdu starý kufr nebo spíše bednu jako důkaz.
Registrovaný uživatel
Děkuji za poučení. Je mi 70 a táta také nebyl žádný sběratel a měl ho dlouho. Typuji, že odznak je z hliníku.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 11. 2018, 14:26. »
Moderátor
Mezi poučením a vysvětlením je přece jen trochu rozdíl. Ten hliník mně mate a já prostě fakt nevím. V letech 1933 -45 bylo v říši tolik různých odznaků, že znát všechny prostě nelze.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1