Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o určenie a ocenenie

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určenie a ocenenie

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
prosím znalcov o určenie a ocenenie
Všetko sú to originály od človeka , ktorý ich obdržal počas služby v nemeckej armáde (v II. svetovej vojne) Tmavý kríž patril jeho otcovi. Na krúžku staršieho kríža je označenie K O , ten mladší je označený číslom 65.
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=122


Nejprve bych Vás chtěl upozornit, že určení zde již na určení kolonku máme. Dal jsem Vám odkaz, kde vše najdete, Je tam vše zpracované. Opravdu to vypadá jako komplet po starším vojákovi, který již nebyl nasazen v bojích.. Projděte si tu IIII. říši, je tam vše, Příště focení musí mít svoji úroveň. Později, co neurčíte Vám pomohu. Musíte si to pomalu projít.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, kdyby jste měl zájem o prodej miniaturek, ozvěte se. Děkuji. cmp@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poprosit kolegu Altmanna, jak dospěl k závěru, že se jedná o dekorace staršího vojáka, který nebyl nasazen v bojích??Děkuji za odpověď.
Moderátor
Je to takto. Má Ek II. 1914. Tito starší vojáci jistě v první linii nejsou. Naopak má záslužný kříž II, třídy, pravda s meči. Ty dekorace to tak potvrzují. Ale mohl být zařazen i u strážní jednotky, či jiné důležité funkce v zápolí. No a nakonec se nemusím mít pravdu. Nebo to jsou věc i několika vojáků, ale to asi není důležité, důležité je to, že vše je původní.
Registrovaný uživatel
maci píše, že Ek II,1914 Získal otec vojáka po kterém jsou dekorace. A logicky, pochybuji, že by postarší voják získal sportovní odznak ve STŘÍBŘE...Stačí se podívat na kritéria pro získání tohoto odznaku
Moderátor
Kritéria znám a je to zbytečná diskuze. Myslím, že jsem se vyjádřil slušně i s tím, že se mohu mýlit a je to po několika lidech. Sportovní odznak existoval před nástupem AH. Mohl jej získat v mládí, ale potom si jej vyměnil na ten se svastikou. To najdete v literatuře. Německo postupně zpracovávám na sfs. Vlastně ani nějak nevím jak Vám odpovědět. Pochopitelně nelze vyloučit další a další otázky, na které nemáme přesné odpovědi. Obecně pokud nemáme k dekoraci dekret je to vždy jen povídání bez dokladu.
Moderátor
Těší mně Váš zájem a tak dva obrázky se Sportovním odznakem:
Ten poddůstojník SS má armádní odznak i odznak SS. Jinak tito hnusáci v tomto věku se uplatnili v koncentračních táborech jako strážní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na první fotografii jste měl na mysli sportovní odznak SA?Nevidím nikde odznak SS
Moderátor
Ten druhý odznak by mohl být klasický armádní odznak, Mohl, ale nemusí.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 15. 3. 2017, 8:47. »
Moderátor
Přidám tedy lepší foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Těší mně Váš zájem a tak dva obrázky se Sportovním odznakem:
Ten poddůstojník SS má armádní odznak i odznak SS. Jinak tito hnusáci v tomto věku se uplatnili v koncentračních táborech jako strážní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Není to žádný poddůstojník SS, nemá na sobě vůbec nic týkajícího se SS a neexistuje žádný takový odznak SS, který by se aspoň zdánlivě podobal tomu neidentifikovatelnému který má na uniformě.
Na obou obrázcích jsou obyčejní polní četníci (Feldgendarmerie) v běžných četnických stejnokrojích.
Moderátor
Díky, alespoň někdo se vložil do diskuze.
Registrovaný uživatel
Nechci se nikoho dotknout, ale co je moc, je moc...Upřímně lituji chudáka četníka, který byl označen za SS hnusáka.Jen doufám, že se na to už nemůže podívat.Jinak, nejedná se o neidentifikatelný odznak, ale o sportovní odznak SA
Moderátor
Víte, bylo by mi milejší, kdyby jste jako chlap napsal: "Altmane to jste neměl, ten polní četník jen plnil své povinnosti a rozkazy". Tím se všichni lidé bránili když se řešila jejich odpovědnost v době války. Jinak ano, ten odznak je to co píšete, ale ten druhý, to jste obešel. Jistě, udělal jsem chybu, to se stává, ale šlo o ten soubor odznaků. Pochopitelně se mně to dotklo neb o Vás jsem speciálně měl podstatně vyšší mínění. Dále to snad netřeba rozebírat. Jak říkám- ano, spletl jsem se.
Moderátor
Uznávám, že polní četník na obrázku skutečně má armádní sportovní odznak, ale obrázek není příliš čitelný. Vložím tedy hezký čitelný obrázek polního četníka, který má skutečně na uniformě oba sportovní odznaky. To je jediné, co jsem chtěl říci a trochu jsem to i pomotal.
Moderátor
Obrázek je připojen zde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,prosím o info k fotkám,je to kamaráda a chtěl by vědět o co se jedná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na tom papírku je nápis: Aretillerie Csako stav moc pěkný, docela hledané.

https://www.pinterest.jp/pin/550354016939472989/

Zde si v klidu čepičky projděte sám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To vypadá jako originál z výroby s cedulkou - určitě zajímavější a možná s větší hodnotou, než již někde použité.
Registrovaný uživatel
A teď koukám, že je tam napsáno něco jako vzor - tedy asi vzor na výrobu? To by bylo ještě zajímavější :) ale vím o tom prd, vycházím z jiného oboru, kterému se věnuji :)
Moderátor
Ano, zdá se, že navrhovaný model což odznak činí zajímavým.Proto i ta pečeť, tu opatrujte, potvrzuje, že jde o návrhový kus ( asi tak nějak- ták ňák)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, koukal jsem na čepice , ale konkrétně tento nemohu nikde dohledat. Nemohl to být jenom vzorek ke schválení který neprošel ? Rozměry jsou 10 x 8.5 cm. Dostal jsem ho od starého sběratele a tvrdil mi , že takovýto komplet není ani v žádném muzeu , tak ať ho opatruji.
Moderátor
Hlavně nám tam chybí velikost. Jistě, že to je nabídkový vzorek a je zcela možné, že nikde nikdy nefungoval.
Registrovaný uživatel
Velikost je o odstavec výše 10 x8.5 cm. A ještě by mne zajímalo , proč je ten háček u koruny směrem vem , jestli to mělo nějaký význam při uchycení. Díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o určenie a ocenenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1