Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Protektorát - Razítko prvního dne vydání

Vykupminci.cz
Numisargo

Protektorát - Razítko prvního dne vydání

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Prosím kolegy filatelisty, kteří se specializují na známky a celistvosti BuM, jestli se někdy setkali na celistvostech či pamětních listech s tzv. Razítkem Prvního dne vydání protektorátních známek.
Zaznamenal jsem jich několik, vždy s razítkem pošty Praha/Prag 1, ale nevím, zda nejde jen o nějakou "fantazii"...

Předem díky za postřehy či podněty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkuste se podívat na obálky/papíry pod UV-lampou, jestli to není papír oz. Někde po i-netu koluje seznam odcizených protektorátních razítek. Nemám jej po ruce, ale řekl bych dle prvního pohledu, že to bude oražené až dlouho po válce
Moderátor
Ale, tak kdybych je měl v ruce, tak bych na to UV lampou již dávno kouknul. Ta bělost zejména té druhé obálky je dost zarážející...

Jenže to má v nabídce na nejmenovaném aukčním webu jeden člověk, jehož další vystavený materiál vypadá solidně.

Navíc, mě zaráží, že jde o razítko Prahy 1, kde se orážela v podstatě všechna příležitostná razítka protektorátu vždy po vypršení doby orážení v místě vydání. Takže Praha 1 fungovala jakoby taková "centrála" příležitostných razítek...
Čili případné razítko prvního dne vydání by zde mělo logický "mateřský přístav"...

Nicméně, v katalogu o tom není ani slovo, ani jsem to nikdy zatím jinde neviděl.
Moderátor
Wjem zneužijem tvoju tému.
Od Donnovan - a. Vedel by nikto odpovedať na otázku, ako sa dostala švajčiarska známka na protektorátnu pohľadnicu s pečiatkou Louny?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já nemám jiné vysvětlení, než, že si někdo hrál. Známka Švýcarska nemá na této pohlednici sebemenší logiku.
Registrovaný uživatel
Zdravim a diky za odpoved.. jasny taky to nechapu ale jak je to vubec mozne ze to uznali na poste? A orazitkovali to ?
Moderátor
Já jsem zažil případ, kdy můj známý asi před 10 lety správně vyfrankoval dopis známkou České republiky, dolepil tam asi 4 známky Československa s portrétem Lenina, adresu napsal sám na sebe a hodil dopis do poštovní schránky.
Druhý den našel tento svůj dopis ve svojí schránce řádně poštou doručený a všechny známky orazítkované...

I když v případě Protektorátu odesílatel pohlednice riskoval. Němci v té době byli v defenzívě, Švýcarsko sice bylo neutrální stát, ale vzhledem k tomu, jaká zde byla hrůzovláda, tak šlo určitě o risk, protože Němci mohli známku Švýcarska brát i jako šifru.
Registrovaný uživatel
To by mne nenapadlo zjimava teorie.👍 diky
Registrovaný uživatel
Jeste tema protektorat velmi zajimave myslim 👍jde o dopis osobne myslim Mache Atlético nevadi nechal jsem to v nemecku odbornikem overit znamky jsou echt.. jde o chyba Mähren / MAHNEN/ a jeste aby toho nebylo malo chybjejci pismenka U v pretisku Böhmen ... mähnen 😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim us jsem zde jednou poslal zajimavost postovniho provozu nahore prispevek c.4 Dnes jsem byl u znameho ktery mne obdaroval 😁take malou zajimavosti jde o Svycarskou Ganzsache 25 Cent vyplacenou znamkami OVR+HAV.CSR 1 orazitkovane SMICHOV 7.4.24 osobne myslim podle textu ze jde o filatelie. Postu ale zajimave 😁👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer zde dve celistvosti z BüM tento material byl ve zbirce co jsem vcera koupil .Prosim vas disponuji zakladnima info.na uvedene Tema BüM, vse na prvni pohled odpovida (tarif + ofrankovani ) muzu poprosit o info pokud je nacelistvostech neco zajimaveho? Zvlastniho?
Popripade jakou maji cenu 👍 Dekuji
C.1 Prag 14 / 19.4.43
C2Moravska Ostrava 1/25.1.1944

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosim bohuzel nemam Katalog BüM muzete mne poradit kde najdu informace o post. Tarif od roku 1940 + hlavne Jake byli poplatky za leteckou postu do zahranici? Moc diky
Registrovaný uživatel
Zdravim potrboval bych pomoc protoze BüM moc jeste nrozumim a nedokazu zde spocitat tarif ?proc je celistvost vyplacena 20+20 =40 korun .?. Pokud mozno prosim o popis ohledne teto emise znamek vzacnost na dopise? Predem dekuji za info 😀 Hradec Kralove 16.2.1942 prichozi raz.Hof/Saale2/19.2.42 Letecky+rec+exspres

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Protektorát - Razítko prvního dne vydání

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1