Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Vykupminci.cz
Numisargo

Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Mám doma tyto 3 předměty (viz. fotografie). Ráda bych se dozvěděla více informací, nemám v úmyslu je prodávat, ale mám je po babičce a zajímá mne jakého jsou původu.

1) prsten- zřejmě se jedná o platinu podle ne úplně rozeznatelneho puncu. Víte někdo, co by to mohlo být za,, kámen "? Je sytě růžový. Dále třeba rok výroby? Apod.

2) přívěsek s čtyřlístkem, stříbrný - ten mám po mé prababičce, vic nevím. Punc patrný, jedná se o stříbro.

3) část hodin, porcelán (bohužel vnitřek hodin nebyl a skříňka velice zchátralá- již také není)

Budu ráda za jakékoliv informace, děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi pochybuji, že se jedná o platinu. Ta se používala čistě v klenotnickém provedení s drahými kameny. Toto vypadá dle barvy a dle provedení prstenu na stříbro, kámen je syntetický rubín. Přívěšek je stříbro, čtyřlístek je smalt. Obojí je tak kolem roku 1920--1925, přívěšek bude starší než prsten. Přívěšek býval nejspíše součástí tzv. žebráckého náramku, kde byly zavěšeny přívěšky s různými motivy pro štěstí, na památku, madonky atd. Nic z toho nemá velkou prodejní hodnotu, je to běžná produkce té doby, ale jako památka na prababičku určitě svou cenu má...
Registrovaný uživatel
Naprosto stejný prsten po prababičce je i v naší rodině. Skutečně je to jen stříbro
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ prsteň má punc - hoci už špatne čitateľný skúste nafotiť super makrom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ten porcelán z těch hodin by možná za pár stovek šel udat. V nejhorším si do něho někdo vlepí strojek na baterku..
Registrovaný uživatel
Náramok 96 karátov diamanty stredná a vysoká kvalita osadené v striebre punc Rakúsko rok 1922-3.

Čiže sto rokov nazad bolo celkom bežné osádzanie kvalitných drahých kameňov aj do striebra.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Chytáte za slovo, netvrdila jsem že stříbro nebylo používáno pro drahé kameny. Ano, stříbro se pro drahé kameny používalo, většinou pro optické zvětšení kamene, jednak se bralo jako tvrdší kov vhodný pro osazení, ale většinou v kombinaci se zlatem, nahoře stříbro, spodek + šína zlato. Platina, jak se paní domnívala, se téměř vždy dělala klenotnickou metodou tzv. na "podbízu", kvůli kamenům. I vámi ukázaný náramek ji má. Prstýnek masové výroby shora uvedený ji nemá, proto se dalo téměř se 100 % jistotou říci, že jde o stříbro. Co jsem viděla u šperků, a že už jsem jich viděla, tak trvám na tom, že celostříbrný šperk s drahým kamenem bez podbízy před sto lety opravdu není běžná věc. Se syntetikou bez podbízy ano, s přírodními kameny ne.
Registrovaný uživatel
Nechytám za slovo moje skusenosti boli také.
Prírodné drahé kamene 90% v striebre.
Žial už som mimo pc zajtra pokial ešte budem mat uložené fotky vložim.
Vy ste sa stretla prevažne zo zlatom ja striebrom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 7. 9. 2019, 17:10. »
Registrovaný uživatel
Snupyk, myslím Vaše určení "kámen je syntetický rubín" je takto z fotky dost neseriózní bez bližšího zkoumání. On to dozajista může být syntetický rubín, ale to nevylučuje, že to může být cokoliv jiného, včetně barveného skla, CZ a pod. Dokonce to může být i přírodní rubín, samozřejmě s minimální možností. Vaše určení kamene s následnou prezentací Vašich zkušenosti se šperky je ve velkém rozporu. Žádný kamen se z fotky určit nedá, nedá se určit ani přímým pohledem, vyřčení takovéhoto závěru "kámen je syntetický rubín" je nesmysl.
Registrovaný uživatel
Na potvrdenie mojich slov posielam fotky čo ostali v pc šperkov 2/3 fotiek už nemám, rok výroby 1890-1900 prevažná väčšina diamanty osadené v striebre punc bol Viedeň,
predané cez renomovanú aukčnú sieň cca. 8 rokov nazad.

Čiže tie skúsenosti s materiálom každý má rôzne...

Apropo, kamienok na fotke v prsteni by som skôr radil ku prírodným kameňom ako umelinu, umelé by vypadalo ďaleko krajšie. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Proč jste smazali můj příspěvek? Vaše jednání správců není seriózní. Vůbec se té výzvě nedivím.
Registrovaný uživatel
Netuším ktorý ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
snupyk napíš čo sa Ti stratilo..
-s-
Registrovaný uživatel
Pán má 10 príspevkov od čias registrácie, teda neviem ??? :roll:

Ale posledný komentár je fajn prínos . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 12. 9. 2019, 6:27. »
Registrovaný uživatel
snupyk napsal
Proč jste smazali můj příspěvek? Vaše jednání správců není seriózní. Vůbec se té výzvě nedivím.

Já také nic nemazal :roll:
Registrovaný uživatel
Ktovie či vôbec po napísaní príspevok odišiel.
Pán zasa príde o dva týždne.
Pokiaľ niečo mám na srdci počkám na odpoveď, základ je hneď hodnotenie...

Mám chuť zajtra mimo témy všetko zmazať nech prejde s otázkou do tlachárne.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Preto sa ho to pýtam. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
???? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Celá história pána kolegu/kolegyne neviem...


10. 9. 2019, 21:10

Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte? (Starožitnosti)


snupyk: Proč jste smazali můj příspěvek? Vaše jednání správců není seriózní. Vůbec se té výzvě nedivím.


6. 9. 2019, 22:27

Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte? (Starožitnosti)


snupyk: Chytáte za slovo, netvrdila jsem že stříbro nebylo používáno pro drahé kameny. Ano, stříbro se pro drahé kameny používalo, většinou pro optické zvětšení kamene, jednak se bralo jako tvrdší kov vhodný pro osazení, ale většinou v kombinaci se zlatem, nahoře stříbro, spodek + šína zlato. Platina, jak se paní domnívala, se téměř vždy dělala klenotnickou metodou tzv. na "podbízu", kvůli kamenům. I vámi ukázaný náramek ji má. Prstýnek masové výroby shora uvedený ji nemá, proto se dalo téměř se 100 % jistotou říci, že jde o stříbro. Co jsem viděla u šperků, a že už jsem jich viděla, tak trvám na tom, že celostříbrný šperk s drahým kamenem bez podbízy před sto lety opravdu není běžná věc. Se syntetikou bez podbízy ano, s přírodními kameny ne.


24. 8. 2019, 22:30

Komoda (Starožitnosti)


snupyk: bydlena :)))) ale tak na chalupu se to hodí, nějakého kupce si to najde, ale taky mě bolí srdce, když vidím ty balakrylem patinované hrůzy ala provence..


24. 8. 2019, 22:21

Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte? (Starožitnosti)


snupyk: Velmi pochybuji, že se jedná o platinu. Ta se používala čistě v klenotnickém provedení s drahými kameny. Toto vypadá dle barvy a dle provedení prstenu na stříbro, kámen je syntetický rubín. Přívěšek je stříbro, čtyřlístek je smalt. Obojí je tak kolem roku 1920--1925, přívěšek bude starší než prsten. Přívěšek býval nejspíše součástí tzv. žebráckého náramku, kde byly zavěšeny přívěšky s různými motivy pro štěstí, na památku, madonky atd. Nic z toho nemá velkou prodejní hodnotu, je to běžná produkce té doby, ale jako památka na prababičku určitě svou cenu má...


2. 5. 2019, 13:27

Broušené sklo a soška. (Starožitnosti)


snupyk: Věnujte to nějaké kavárně či klubu. Pít z vintage skla je teď v kurzu.


21. 4. 2019, 20:42

Misensky porcelan? (Starožitnosti)


snupyk: Pokiaľ je dobrá cena , ostatné momentálne netreba riešiť - môj názor... :roll: ??? Dobrá cena za Mercedes je hodně špatná cena za Trabant... No tak když jsme už u toho, tak tohle je není ani Trabant, ani Mercedes ale tak velmi slušná Škodovka :P


12. 4. 2019, 13:46

stará křesla firmy B. Pisch (Starožitnosti)


snupyk: No renovace se vyplatí v případě, že buď do ní dáte peníze a budete mít kvalitní masivní křesla, nebo ty peníze dáte do překližkových z IKEA, která má každý druhý. Je to věc preference. Jsou tvarově nadčasová. A pokud jsou i pohodlná, šla bych do toho.


12. 4. 2019, 11:53

Misensky porcelan? (Starožitnosti)


snupyk: Vzor je to Blue Fluted/Musselmalet (doplněný o zlatou a červenou), ale to dělala nejen Míšeň, ale i desítky jejích napodobitelů, dále i kodaňský Royal Copenhagen. Vzhledem k síle porcelánu tipuji konec 18 století. Klasické značky Míšně taky nevidím.


11. 4. 2019, 16:36

Strieborný Prsteň puncovaný (Starožitnosti)


snupyk: Dobrý den, detail puncu je třeba. Stylem mi připomíná zákopové prsteny z první světové války, které si vojáci vyráběli z nábojnic, ale dle toho bílého kovu tipuji 1930-1940. Pokud je tam punc 925 je novodobý.


11. 4. 2019, 16:30

Co je to za prsten. (Starožitnosti)


snupyk: Dobrý den prosím jen ne tanzanit - tanzanity známe až od roku 1967, tím byste prstýnek znehodnotil, když si dáte práci ho nechat opravit. Nejlepší by byl almandin nebo ametyst - tyto kameny se do pánských prstenů tohoto typu zasazovaly nejčastěji, pokud byl původně modrý kámen mohl to být safír - i syntetický - v té době novinka. Není tam anglické puncování, takže bude spíš z německy mluvících zemí, ta zkratka je mistrovská zlatnická značka, dá se najít podle encyklopedie. Jinak ten druhý punc může být i nápis "neugold" což je nízkokarátové zlato. Z něho se často tyto typy prstenů dělaly, u nás cca do roku 1920.


Stránka: 1
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak vážení, příspěvek tu byl den a pak zmizel.
Psala jsem, že těmi fotkami jen dokazujete, co jsem řekla, že se jedná o šperky v kombinaci se zlatem. To bylo běžné i u drahých kamenů. Ano. Ale tento typ levného stříbrného šperku masové výroby (viz příspěvek, že ho mají doma také) se s drahými kameny nedělal, to je prostě fakt. Pár výjimek je z protektorátu, kdy zlatník měl drahý kámen, ale ne zlato. Ale to jsou výjimky. Co se týče kamenů, na 99% je to syntetický rubín, měla jsem v ruce stejný prsten, ale se syntetickým akvamarínem. Jinak bych s určitostí nepsala o co jde, vím, že určit kámen tak snadno nelze, ale je mi jasné, že v levném prstenu nebude pravý rubín, zvláště ne takové velikosti. Paní se ptala, jestli to není drahý kámen. Dále jsem psala, že se dlouho zabývám starými šperky, měla dobrou vůli pomoci zde dotazovatelům, když budu mít čas, ale kašlu na to, tady to o tom není, mýlila jsem se, je to jen o napadání správci, kteří mají svou pravdu a vlastně nikoho dalšího nepotřebují. Vidím to i v jiných příspěvcích. Mrzí mne, že jsem si neudělala printscreen, tentokrát si ho udělám, kdyby příspěvek zase zmizel. Mimochodem ta výzva k odstoupení moderátorů, kterou zmiňuji, zmizela taky. :) Mějte se tu hezky, ať se daří.
Registrovaný uživatel
Téma sleduju a když někdo dá příspěvek,který se zveřejní,zúčastněným přijde mail. V případě,že admini tento smažou,mail zůstává ve schránce a když rozkliknu adresu,zobrazí se téma ale smazaný příspěvek ne. Nic takového jsem v mailu neměl. Jsou tedy dvě možnosti-budto vás štve oponentura a chcete si takto zachránit čest anebo a to jomu věřím víc,protože samotnému se mi to občas stane při psaní delšího příspěvku- na počítači dám odeslat ale příspěvek se neofesle a sám se smaže. Proto před odesláním vše zkopíruju a zkontroluju,zda to tu je. Nebo jste omylem odklikla náhled a šla pryč. Takže skutečně nikdo nic nemazal,jak říkám- upozornění na příspěvek jsem v mailu neměl. Jo a to zmiňované smazané téma..to je tady https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zadost-o-okamzite-odvolani-moderatoru-36714 Nikdo ho nesmazal,nikdo ho nevrátil. Je tu stále o pár řádků níž. Za mě- dlužíte tu někomu omluvu..
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Ktovie či vôbec po napísaní príspevok odišiel.
Pán zasa príde o dva týždne.
Pokiaľ niečo mám na srdci počkám na odpoveď, základ je hneď hodnotenie...

Mám chuť zajtra mimo témy všetko zmazať nech prejde s otázkou do tlachárne.



Ten příspěvek, o kterém píše SNUPYK, jsem četl, takže ...
Registrovaný uživatel
Tento krát musím aj ja povedať, že príspevok tu bol a naozaj zmizol. Tiež som ho čítala a čudovala sa, že kto a prečo ho odstránil. Okrem toho podľa mňa je kameň na 99,99% syntetický rubín, totožný prsteň som mala v ruke a kameň určil gemológ pán Barok. Prsteň je bežná produkcia a na aukre sa pohybuje v cene max. 400 Kč.
Registrovaný uživatel
Pokial prstienok je vyrobeny okolo roku 1900-1225 ja vo vyjadreniach som opatrnejsii...
Stale nerozumiem preco by som mazal???
Ja beriem aj opacne pohlady na problem.

Nakoniec prispevok ohladne nahrady kamena nie tanzanitom vzhladom na vek prstena ocenujem ako logicky...
S
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1