Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Vykupminci.cz
Numisargo

Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nejsou li puncy, není možné jednoduše určit zem a dobu výroby.
Registrovaný uživatel
Odvolavania na babicku, prababicku.
Nezodpovedane otazky, orientacne vek babiciek, cize len odhad, napr. voditko kvality jej spolocenske postavenie prababicky, atd...
Pripocitam nie vydarenu fotku a telenovela je na svete...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ale veď prsteň punc má. Stačí ho vyčistiť zubnou kefkou a nafotiť trebárs aj cez lupu mobilom. Zadávateľ témy to mal už dávno urobiť:-)
Registrovaný uživatel
Zial ten to ma v pazi.
Uvodom neboli odpovede podla ocakavania...
Mame sa vsak o com bavit. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Že je v nějakém prstenu syntetický kámen přece není důkaz o tom, že u vzhledově stejného musí také být syntetický kámen. Vždyť vzhledové totožné prsteny se dělali a dělají s různým osazením a při dobrém kameni je cena zlata/stříbra zanedbatelná. Totožné prsteny se dělají osazeny briliantem, umělým diamantem, moissanitem i CZ, vše s briliantovým brusem a nerozpoznatelné laikovi, když laikem je i většina personálu běžného klenotnického krámu. U rubínu je škála náhrad ještě větší. A příklad pro ty, co si vedou svou: Co když např. v tom prstenu, který jste někde dříve viděli ten kámen někdo vyměnil dříve za syntetický? Výměna je otázkou pár minut a je běžná třeba jen z důvodu ukradení cenného a každý klenotník má šufle plně syntetiky. Netvrdím, že v prstenu v příspěvku je přírodní rubín, ale tvrdím, že když někdo napíše, že tam být musí, protože v nějakém stejném také byl také, jedná se o pitomost!!!
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Že je v nějakém prstenu syntetický kámen přece není důkaz o tom, že u vzhledově stejného musí také být syntetický kámen. Vždyť vzhledové totožné prsteny se dělali a dělají s různým osazením a při dobrém kameni je cena zlata/stříbra zanedbatelná. Totožné prsteny se dělají osazeny briliantem, umělým diamantem, moissanitem i CZ, vše s briliantovým brusem a nerozpoznatelné laikovi, když laikem je i většina personálu běžného klenotnického krámu. U rubínu je škála náhrad ještě větší. A příklad pro ty, co si vedou svou: Co když např. v tom prstenu, který jste někde dříve viděli ten kámen někdo vyměnil dříve za syntetický? Výměna je otázkou pár minut a je běžná třeba jen z důvodu ukradení cenného a každý klenotník má šufle plně syntetiky. Netvrdím, že v prstenu v příspěvku je přírodní rubín, ale tvrdím, že když někdo napíše, že tam být musí, protože v nějakém stejném také byl také, jedná se o pitomost!!!


Tak to bychom se nedobrali nikdy ničeho, žádné konkrétní informace. Ano mohla jsem paní napsat, máte tam na 99 % syntetiku, pokud zlatník vaší prababičky neměl náhodou šuplík plný syntetiky a Váš původní diamant v levném prstenu za něj nevyměnil. Takovou informaci jistě paní ocení :lol: :lol: Takto bychom se mohli hádat do nekonečna. Podle velikosti tohle by byl tak dvoukarátový diamant a těch u nás opravdu moc není, pokud babička paní nebyla uhlobaronka. Vycházím z podmínek ceteris paribus, co tam nejpravděpodobněji je a pokud paní chce najisto znát cenu prstenu tak si jistě zajde na konečné ocenění jinam než sem, což jí bychom doporučili všichni, že. Moissanity ani nebudu komentovat.

A abych byla korektní, ano omlouvám se, ta výzva tu je, nenapadlo mne, že se posunula takhle dolů, s politickými nesmysly tam naprosto nesouhlasím, ale faktem je, že pokud se takhle nesmyslně pustíte do někoho, kdo tu dobrovolně a zadarmo chce někomu poradit, tak ho odradíte definitivně jako mě, tak asi tak, takže na zamyšlení to je. 8)
Registrovaný uživatel
Asi takhle, od roku 1948 po rok 1989 se ve špercích vyrobených na území československa používali převážně syntetické kameny, až na pár výjimek (český granát a další kameny laicky nazývané polodrahokamy), a sklo.
Registrovaný uživatel
Snupyk, uvědomte si, že ono vaše "poradění" s kategorickým výrokem " kámen je syntetický rubín" je neseriozní, jelikož se to takto kámen určit nedá. A neserióznost v případě drahých kamenů = možný velký prodělek. Vaše určení, že když je to tak v jednom případě, platí to i pro ostatní je nesmysl. S takovým určováním z fotky se dostáváte do kategorie jako velevážený soudní znalec obrazů a odborník pan Zachař, který údajně provádí i konzultace o pravosti po telefonu. Zkrátka kámen se musí vidět a prozkoumat a stejně pak v mnoha případech jde jen o názor, jelikož svět pokročil a syntetika s inkluzemi začíná být běžná. Já jsem netvrdil, že v prstenu není syntetický rubín, já jsem tvrdil a tvrdím, že vaše informace byla prezentovaná bez jakéhokoliv podkladu a z fotky tak, jak byla - neseriózně. V uražené ješitnosti nechcete jinou možnost připustit a WO TOM TO JE.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Prsten, přívěsek a část hodin z min.století, poradíte?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1