Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Průsvitka. Congress 2½ P blue London

Vykupminci.cz
Numisargo

Průsvitka. Congress 2½ P blue London

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, průsvitka na známce je naruby. Má to tak být nebo nemá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to normální poloha průsvitky - žádná převrácená nebo otočená.
Registrovaný uživatel
Očekával jsem :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
OskarOto napsal
Očekával jsem :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Takto je však při pohledu z přední strany známky a když se otočí je pak otočená, jak jsi správně našel.

Otočená (anglicky reversed) průsvitka není navíc na této známce známa. Jen převrácená a ta je poměrně vzácná (katalogová cena je cca 40x více než u normální).
Registrovaný uživatel
Moc díky, i tak je drahá 437 UDS. Mám se co učit. Průsvitku při pohledu z přední strany má jenom Anglie?
Moderátor
Každý katalog uvádí průsvitky jinak - u československých známek je průsvitka v katalogu zobrazena při pohledu ze zadní strany známky, u jiných katalogů ze přední strany.
Registrovaný uživatel
Priesvitky su krasna zabava na dlhe zimne večery.Ja som nad priesvitkami Australie stravil hodiny a ak najdeš prevratenu priesvitku tak to je ozaj velmi zaujimave.
http://www.glenstephens.com/linnsFeb27-06.html
_______________
Registrovaný uživatel
Páni od fachu,dá sa vidieť vodoznak na známke,ktorá je nalepená?
Pavel III v inom vlákne píše,že áno,ja nevidím vôbec nič.Nalepená je na pohľadnici a žiadne vybavenie,okrem lupy,nemám.Vážne to neviem. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Na obálce se to dá většinou prosvítit, ale na pohlednici - babo raď. Možná nějaké hrátky se šikmo dopadajícím světlem. Co to je za známku, nebo alespoň zemi?
Registrovaný uživatel
Pred pár sekundami som sa opýtal inde,kurňa.. :roll:
NDR,asi najbežnejšia z bežných-10pf 1961.Zaujalo ma to,píšu tam o variantách a to ja mám rád.Hlavne u mincí.Ale aj známky ma dráždia. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Už som bol celý šikmo a nič... :mrgreen:
-s-
Moderátor
Netvrdím že pohled "z roviny" funguje u všech známek na celistvostech, ale u Turulů s průsvitkou III to jde celkem dobře a i u jiných se to většinou celkem dá. Ale záleží i na stavu celistvosti a na tom, jak dobře na plocho je známka přilepená. Je taky možný, to nevím jak ověřit, že záleží na tom "na které straně papíru" ta průsvitka je, jestli je mne správně pochopeno. Základním problémem ale nejspíš bude "hloubka" průsvitky, čili míra ztenčení papíru, potažmo tloušťka papíru známky.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, našel jsem na známce 1902 King Edward VII Perf: 15 x 14 opačně průsvitku. Je opačná průsvitka na této známce běžná?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1) Toto určitě není vydání 1902 - nejen portrét, ale i průsvitka říkají, že to není Edward VII., ale Georg V.
2) Jde o vydání z roku 1924. Známka s převrácenou průsvitkou má katalogový záznam 1,20 Mi€, nejde tedy o žádnou vzácnost.
Registrovaný uživatel
Díky, zase kopanec 😳
Registrovaný uživatel
1867 Queen Victoria. Co znamenají písmena v rohu známky? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Označenie tlačovej dosky, ak dobre viem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Neni to spis znamkove pole? C - 3. radek, H - 8. sloupec? Oznaceni desky bylo jen u nekterych znamek nekde v okraji. Alespon jsem to tak nekde cetl, Anglii nedelam.
Moderátor
Ale áno pepa máš pravdu. To som mal na mysli a niečo úplne iné som napísal.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Moc díky. Tisková deska 138. Známka ze 77 desky je nejhledanější.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre OskarOto:

Pekne pozdravujem.

v principe iba pridavam ruku k dielu (teda znamku) a zdielam ten maly pocet kingdom znamok, ktory mam... Ale predsa mam jednu otazku: je to perfin (tie dierky na prvej znamke)? Dakujem

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můžu e přidat do diskuze k red Penny ? Vlevo vidím číslo 3 , vpravo číslo 8, jak poznám že je to 138 a ne deska 38 ?
Moderátor
jakrystof napsal
Můžu e přidat do diskuze k red Penny ? Vlevo vidím číslo 3 , vpravo číslo 8, jak poznám že je to 138 a ne deska 38 ?

Podívej se lépe - vlevo i vpravo je číslice "138".
Registrovaný uživatel
Vidím to,díky za pomoc
Registrovaný uživatel
Můžu se ještě zeptat, u stříhaných Red Penny jsem čísla desek nenašel. Mám známky na kterých jen čísla tiskových desek nejsou vidět nebo tam ty čísla desek vůbec nebyly? Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Evropské známky » Průsvitka. Congress 2½ P blue London

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1