Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » PSACÍ STROJ - PÍSACÍ STROJ (všetko sem)

Vykupminci.cz
Numisargo

PSACÍ STROJ - PÍSACÍ STROJ (všetko sem)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, mne sa dnes podarilo zakúpiť krásny písací stroj malé Torpedo 15a. Aj s dokladmi o zakúpení z roku 1935 a návodom. Fotky dodám o pár dní.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
našel jsem na půdě starý psací stroj Orga Privat, za kolik myslíte že by se dal prodat?
Registrovaný uživatel
Vrátil by som sa k veľkosti písma. Dnes sa mi dostal do rúk stroj z 1950-tych ZETA (vlastne ani neviem aký je to presne typ, asi ZETA STANDARD s predĺženým valcom, ktorá má dole, pred rámom ešte ďalšie pridané klávesy - tie sa potom už na Consuloch dávali hore nad klávesy do prvého radu - ilustračnú snímku ZETY som prevzal niekomu z inzerátu).

Nepodarilo sa mi typy odfotiť, ale tam kde je na druhom ilustračnom obrázku typov, nad logom Zbrojovky značka "1P", ktorá označuje veľkosť PICA, teda štandardnú veľkosť, tak na tej ZETE s dlhým valcom bolo to menšie písmo veľkosti ELITE, označené číslicou "3", prípadne na type "K/k" bolo dokonca "E3" (E-od Elite ?).

Ak by sa Vám niekedy chcelo pozrieť, či máte takúto veľkosť písma ELITE ("3" alebo "E3") aj na inom type písacie stroja, veľmi by ma to zaujímalo. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám PICA "3",dokonca v kombinácii s PICA "E3" (čiastočne :D ),len neviem,ako myslíš ten iný typ...Nie Zeta? Na stroji inej značky? Takúto PICA (u) má Zeta,ktorú mám v garáži,nemá asi predĺžený (=longoš=dlhý) valec a ani pridané klávesy.Taká malá Zeta- lienka,pre mojich priateľov v Čechách-sluníčko sedmitečné.Ahoj. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Niektoré klávesy nemajú ani značku Zbrojovky,zdá sa,že sú to len klávesy bez písmen.Raz je tam to E3.Možno menená klávesa..A nálepka Consul.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trošku som teraz dezorienotvaný, ale myslel som si, že veľkosť písma PICA - teda štandardná veľkosť, mala značku "1P" a na tom stroji ZETA s dlhým valcom bola práve veľkosť písma ELITE (teda menšia veľkosť písma) a myslel som si teda, že číslicou "3" prípadne "E3" práve odlišovali (aby to nemuseli merať) Elite (3, E3) od veľkosti Pica (1P). A Tvoja ZETA STANDARD má teda značkou "3", "E3" značené typy veľkosti písma PICA (?).
Registrovaný uživatel
60 úderov veľkým písmenom X, na stroji československej výroby veľkosti PICA (2.6 mm) vytvorí riadok dlhý 15.5 cm
Registrovaný uživatel
60 úderov "X" pri veľkosti písma ELITE je kratší - asi 13.33 cm
Registrovaný uživatel
comes napsal
Trošku som teraz dezorienotvaný, ale myslel som si, že veľkosť písma PICA - teda štandardná veľkosť, mala značku "1P" a na tom stroji ZETA s dlhým valcom bola práve veľkosť písma ELITE (teda menšia veľkosť písma) a myslel som si teda, že číslicou "3" prípadne "E3" práve odlišovali (aby to nemuseli merať) Elite (3, E3) od veľkosti Pica (1P). A Tvoja ZETA STANDARD má teda značkou "3", "E3" značené typy veľkosti písma PICA (?).

Tak to je na tej mašinke,ktorú vidíš na mojom obrázku,teda asi Standard ako píšeš,ja sa v tom nevyznám... ;) Takéto označenie tam je,ale ja neviem,čo to znamená.Dúfam,že je to z toho stroja,ten mám odfotený už dávno,len klávesy som išiel pozrieť dnes..A tie sú také,aké sú.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vďaka za informácie - zdá sa, že je to komplikovanejšie, než som myslel. Budem sa tomu ďalej venovať. (Bol som pár dní mimo siete, píšem až teraz).
Registrovaný uživatel
Hledám informace a staré publicity psacího stroje Mirina, Monta & Granta.. Ví někdo něco?

(aprilmarch@virgilio.it)
Registrovaný uživatel
Zdravím,mam v nabídce stroj kufrikový torpedo-německý.........................má nekdo zajem?
Registrovaný uživatel
to jo Torpedo........... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Zdravím,mam v nabídce stroj kufrikový torpedo-německý.........................má nekdo zajem?


a co obrázek by nebyl?
Registrovaný uživatel
Další blb na scéně !!!!!
Registrovaný uživatel
Nemyslím,že ďalší... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám tady několik psacích strojů a ráda bych je prodala, vše jsem tady pročetla, ale nedokážu odhadnout reálnou cenu na prodej. Můžete mi prosím poradit? Všechny jsou funkční. Ale co se týče vzhledu, tak jsou hodně opotřebované lišty pod mezerníkem. Sem tam prasklá nebo oloupaná barva.Děkuji.
Ten první je Triumph, značka je pouze zezadu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z toho staršieho prieskumu, ktorý tu je, myslím na predošlej strane, sú to stroje z hladiny 35 - 80 €. Vzhľadom k tomu že sú funkčné, vcelku zachovalé, majú úpravy pre českú (česko-slovenskú) klávesnicu, tak možno aj okolo 50 €. Záleží na okolnostiach. Niekto možno uprednostní konkrétnu značku, niekto má radšej kufríkové, možno sa práve niekomu viac bude pozdávať dlhý valec - alebo tá pozoruhodná vidlicová podpera pre papier - STOEWER - druhý zhora :-) (Môj osobný typ: 20, 35, 25, 25, 30, 35).
Registrovaný uživatel
Děkuji moc! ;)
comes napsal
Z toho staršieho prieskumu, ktorý tu je, myslím na predošlej strane, sú to stroje z hladiny 35 - 80 €. Vzhľadom k tomu že sú funkčné, vcelku zachovalé, majú úpravy pre českú (česko-slovenskú) klávesnicu, tak možno aj okolo 50 €. Záleží na okolnostiach. Niekto možno uprednostní konkrétnu značku, niekto má radšej kufríkové, možno sa práve niekomu viac bude pozdávať dlhý valec - alebo tá pozoruhodná vidlicová podpera pre papier - STOEWER - druhý zhora :-) (Môj osobný typ: 20, 35, 25, 25, 30, 35).
Registrovaný uživatel
Toto tiež píše.Síce nie písmená,píše čísla,ale novú tému kvôli tomu zakladať nebudem,to mi svedomie nedovolí.Je to kus peknej a ťažkej mechaniky,kalkulačka,ale sklamaný som z toho,že to je z NDR z nejakých asi 60-ych rokov..Myslel som,že je to staršie.
Zrejme typ D II c.. :roll: Bavil som sa s tým už dávno,malo by to tak byť.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem čo napísať, proste paráda :-) Viete s tým pracovať ? Prečo je tam 9-krát sada tých istých čísel ? :-)
Registrovaný uživatel
Neviem..Na tých 9 čísel sa opýtam.Myslím,že to súvisí s tisíckami,stovkami,desiatkami.Mám známeho,ktorý si to pamätá v "akcii" v účtárni jedného neexistujúceho (už) podniku.On na tom aj niečo vedel.
Ide to,len sa to musí vedieť. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Nevi prosim nekdo hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani, comes: ta klavesnice je snad celkem jasna (krome spodniho radku) - treba kdyz budete secitat 1 111 111,11 a 2 222 222,22 - jak to asi zadate ?
Registrovaný uživatel
Tak to bude,veď to vyššie naznačujem.Ja som s tým nič moc nenacvičoval,neskúšal.Odložil a basta. :)
Dnes spomínaný Meďák mám tiež,tomu ale niečo chýba,tiež Corvette Chevrolet,vlastne Coronu,kufríkovú,tá je parádna.A ešte jednu kalkulačku,ale elektrickú-Nisu.A potom pár malých.. :)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » PSACÍ STROJ - PÍSACÍ STROJ (všetko sem)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1