Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám radost z dalšího milovníka hodin. Tak ať ti to tiká a bije :D
Registrovaný uživatel
Děkuji za chválu :-) Je tedy fakt, že držák a kyvadlo je číslováno stejně a stroj bude asi novější.
Registrovaný uživatel
v dnešnej dobe sa už málokedy pritrafí kúpiť originál hodiny. Za všetko môžu tí blbci čo predávajú na aukre.Predávajú samostatne skrinku,samostatne stroj,samostatne kyvadlo.Všetko len kvôli väčšiemu zisku. Už sa asi z dvadsiatymi ľudmi pre toto ani nerozprávam,stratili u mňa všetku reputáciu obchodníkov so starožitnosťami,sú to pre mňa len šmelinári.
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
v dnešnej dobe sa už málokedy pritrafí kúpiť originál hodiny. Za všetko môžu tí blbci čo predávajú na aukre.Predávajú samostatne skrinku,samostatne stroj,samostatne kyvadlo.Všetko len kvôli väčšiemu zisku. Už sa asi z dvadsiatymi ľudmi pre toto ani nerozprávam,stratili u mňa všetku reputáciu obchodníkov so starožitnosťami,sú to pre mňa len šmelinári.
Víš tomu nezabráníš on je rozdíl mezi obchodníkem a sběratelem. Obchodník musí vydělat a uživit se, takže prodávat po částech je pro něj výhodnější , aby se uživil a za prodej po částech utrží víc. No jako sběratel se na něj můžeš dívat spatra a pohrdlivě, protože mrší kompletní věc ,ale na druhou stranu zase jako sběratel zaplesáš, když u něj seženeš právě ten díl, který sháníš a dlouho sehnat nemůžeš, kvůli tomu že to rozdělil , já vím je to barbarské ale na druhou stranu ... To je těžký :D
Registrovaný uživatel
No a teď si vem ... sháníš konkrétní závaží a specificky zdobené a narazíš na něj v aukci . Sejdete se dva , kteří mají zájem a obchodník by ho prodal třeba za 300 Kč. No a tím pádem se vy dva zájemci budete předhánět v ceně, aby jste to dostali a ze 300 Kč má najednou obchodník 1500 Kč i když to bude nesmyslná cena, ale vy se prostě o to poperete :D V obchodu jdou city stranou a sběratel je pro něj lovná zvěř, já bych mu to zase tak nevytýkal o tom obchod je a bude, trhají nás na kusy ti kšeftaři :D
Registrovaný uživatel
No ale teď ti řeknu příklad kšeftaře v uvozovkách, který je vůl jak lampa a je to případ starý 14 dní a netýká se to hodin. Jeden člověk neznalý, ale hrdý na to že je obchodník získal německou dýku SS v nádherném stavu, byla v původním papírovém sáčku, dokonce doklad o zakoupení a dekret k tomu, NO PROSTĚ NEVÍDANÝ SBĚRATELSKÝ KOMPLET. Dále tam bylo mnoho fotografií toho příslušníka SS z fronty. No prostě nádhera , vše bylo zdokumentováno v jedné bedně nalezené pod trámy. Ten blbec :D tu dýku rozdělal a střenku, záštity, čepel , šroub , pochvu, a ty dokumenty prodal zvlášť !!!! Chlubil se mi , že vydělal 15 000 Kč celkem rozprodejem po částech. Když jsem mu řekl, že je sice borec největší, ale tím prodejem po částech přišel o minimálně 50 000 Kč I VÍC , tak se málem zhroutil :D No nepatří to takovému blbovi, který opovrhuje sběrateli ?
Registrovaný uživatel
tak mu treba.Ja poviem môj príbeh: pred 4 rokmi som kúpi samostatný stroj G.Resch v Trenčíne. Vlani som z bazoša kúpil skrinku s kyvadlom aj držiakom z Komárna. Čo bola úplná náhoda stroj bol zo skrinky ktorú som kúpil o tri roky neskôr.Všetko číslovanie bolo rovnaké.Kukal som na to ako puk,ale náhoda mi pomohla skompletizovať originálne hodiny
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
tak mu treba.Ja poviem môj príbeh: pred 4 rokmi som kúpi samostatný stroj G.Resch v Trenčíne. Vlani som z bazoša kúpil skrinku s kyvadlom aj držiakom z Komárna. Čo bola úplná náhoda stroj bol zo skrinky ktorú som kúpil o tri roky neskôr.Všetko číslovanie bolo rovnaké.Kukal som na to ako puk,ale náhoda mi pomohla skompletizovať originálne hodiny
Ale to je Kantore ten bůh sběratelství, který nás pravověrné chrání v tom, že se ty věcičky pomalu vrací od kšeftařů k nám božím synům sběratelům a dovolí nám té věci , která má duši dát další život. Je něco mezi sběratelským nebem a zemí , že ano ? :)
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 1. 4. 2016, 17:15. »
Registrovaný uživatel
KMOTR: :D Tak je na ně třeba.. já dělal hoodně dlouho do autoveteránů - youngtimery,převážně škodovky. Ted už se tím nezabývám,mám škodu 100 a u kámoše možná hnije,pokud ji nikdo neukradl, škoda 110R,kterou možná letos začnu dávat dohromady..pokud ji dokončím tak s autama je konec,proto jsem se loni začal zajímat o ty hodiny,zabere to mín místa a obsáhne víc historie. Nicméně podobný případ..objevil jsem originál Simcu s platnými doklady psanými na Zikmunda. Neměl jsem čas to ověřovat ale asi to jeho fakt bylo..Ta Simca byla šrot,cenu měli jen ty doklady a číslo z toho auta tak jsem si na to našel kupce. Volal jsem tomu týpkovi a ten mi s úsměvem řekl jak za to dostal pár korun ve šrotu. Odpověděl jsem mu (schválně jsem nadsadil ) že právě přišel o 50 000. Ticho v telefonu bylo k nezaplacení :D .
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
KMOTR: :D Tak je na ně třeba.. já dělal hoodně dlouho do autoveteránů - youngtimery,převážně škodovky. Ted už se tím nezabývám,mám škodu 100 a u kámoše možná hnije,pokud ji nikdo neukradl, škoda 110R,kterou možná letos začnu dávat dohromady..pokud ji dokončím tak s autama je konec,proto jsem se loni začal zajímat o ty hodiny,zabere to mín místa a obsáhne víc historie. Nicméně podobný případ..objevil jsem originál Simcu s platnými doklady psanými na Zikmunda. Neměl jsem čas to ověřovat ale asi to jeho fakt bylo..Ta Simca byla šrot,cenu měli jen ty doklady a číslo z toho auta tak jsem si na to našel kupce. Volal jsem tomu týpkovi a ten mi s úsměvem řekl jak za to dostal pár korun ve šrotu. Odpověděl jsem mu (schválně jsem nadsadil ) že právě přišel o 50 000. Ticho v telefonu bylo k nezaplacení :D . Jasně, ale já u té dýky cenu nenadsadil a ten ucelený komplet měl cenu nejméně 70 000 Kč. Viz zde ukončená aukce a JEN DÝKY !!! http://aukro.cz/ss-dyka-original-ww2-gottlieb-hammesfahr-solingen-i5988359531.html
Registrovaný uživatel
No jo no,z historického hlediska je to blbost,škoda toho..
Registrovaný uživatel
Zdravím , jsou ty houslovky na prodej ? liboxx@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen upozornění - předchzí příspěvky jsou téměř rok staré.
Registrovaný uživatel
A kolik bys za ně dal ??? Hele na rovinu,podle tvojich příspěvků kupuješ všechno a nic. V tomto tématu jsou sběratelé a v ceně hodin se dobře orientujeme, takže zrovna zapomen na to, že bys od nás něco koupil za pětikilo. Ty houslovky, pokud by někdy byly na prodej,by byly za takových 45 000 a šli by ke mě (měl jsem je u sebe jen na opravu a vyfotil jsem si je,protože krásnější třízávažové houslovky jsem ještě neviděl ) . Navíc jsou to hodiny s historií,i když bohužel ne papírově podloženou ale nemám důvod jim nevěřit. Pokud chceš nějaké hodiny pro sebe, budu prodávat secesní půlky Gustav Becker. Mají takovou zajímavost - dvě kladívka a každé je zvlášt,odbíjejí do tyčky a mají krásný zvuk. Sklo je fazetové a stáří - 20. léta. Budou vyčištěné,promazané,seřízené a natáhlé nové vlasce k závaží. Než se k nim dostanu ještě to chvilku potrvá a s cenou nepůjdu pod 5000 - klidně mi tu můžou viset další dva roky než se prodají,to je mi fuk :twisted: . Prodávám je proto, že se mi nehodí do sbírky,musel jsem je koupit s jednou pozůstalostí jako celek. Byly tam totiž daleko zajímavější hodiny které si nechám 8) ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, pridam sem aj ja svoje podlahove 2 zavazove hodiny.. Skrinu som nedaval restaurovat, pretoze sa mi hodiny nehodia medzi zariadenie. Hodiny su funkcne, neznacene. Zaujimavostou je sekundovka na smaltovanom ciferniku. Rozmery 174cm x 34cm x 16cm. Predstavujem si za ne 250€+poštovne

ak by niekto mal zaujem, tak : satestsat12@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Pěkné a za dobrou cenu ;) . Myslím,že ten strojek by šel naroubovat i do klasických nástěnných..podle popisu a kladeček bych to tipl, že je v tom vídenský strojek. Minutová ručička je asi z jednozávažovek.
Registrovaný uživatel
dakujem, ano, ja som s nimi nic nerobil, len som ich vycistil, premazal.. Teraz jsou jdouci :P
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj , jsem tu naprosto nový uživatel a toto forum mi doporučil kamarád, který se zajímá o staré hodiny. Prý se tady dají najít zajímavé informace , což jsem se přesvědčil čtením zdejší diskuze. Zvolil jsem si jméno Lachtan, protože mi prý jdou ruce od práce odjakživa doleva :D Ten kamarád co mi vás doporučil byl velikánský srandista (už umřel tady na foru) a já jsem stejný, jako byl on tak pokud by vám můj začátek tady na foru nevyhovoval, tak mi to řekněte a já budu vždy vážný , jako deklík od rakve :D Mám pozdravovat jakéhosi Bobinka, Fenixe a nějakého Prezidenta hodinářů, ti mu prý byli nejbližší .... nevím o koho jde, ale prý se tady o mne postarají, aby mi nikdo neubližoval ... Mohu se tedy připojit k nějaké diskuzi tady ? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tu nikto nikomu neubližuje.Niekedy síce padnú tvrdšie slová ale je to väčšinou na nevhodné a hlavne neslušné príspevky.Predpokladám že Vás sa to týkať nebude.K diskusii sa samozrejme môžete pripojiť v každom fóre.Predpokladám že Vás sem nasmeroval KMOTR
« Poslední úpravu provedl(a) nick v 17. 1. 2017, 18:14. »
Registrovaný uživatel
nick napsal
tu nikto nikomu neubližuje.Niekedy síce padnú tvrdšie slová ale je to väčšinou na nevhodné a hlavne neslušné príspevky.Predpokladám že Vás sa to týkať nebude.K diskusii sa samozrejme môžete pripojiť v každom fóre.Predpokladám že Vás sem nasmeroval KMOTR
Ano a stýská se mu po vás ;)
Registrovaný uživatel
tak mu treba keď bol tvrdohlavý
Registrovaný uživatel
nick napsal
tak mu treba keď bol tvrdohlavý
Já bych mu to zavolal, že tak mu treba ... ale mám ruce doleva, jak lachtan ploutve a jsem líný vytočit číslo v telefonu, abych mu zavolal ... to bych musel vstát z gauče ... ne ne to fakt nejde ... je to moc práce víííš ? :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 17. 1. 2017, 18:31. »
Registrovaný uživatel
Tak na rozjezd mých příspěvků, dal jsem za tyto hodiny 1500 Kč. Porcelán je neporušený a bez prasklin. Stroj je v chodu. Nedal jsem moc ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
schwarzwaldky z rokov 1880-1900.Pokiaľ sú funkčné tak to bola dobrá kúpa.Cena takýchto hodín narastá každý rok.
Registrovaný uživatel
nick napsal
schwarzwaldky z rokov 1880-1900.Pokiaľ sú funkčné tak to bola dobrá kúpa.Cena takýchto hodín narastá každý rok.
Děkuji a myslel jsem si, že jsem nedal moc a ty jsi mi to potvrdil. Omlouvám se za tykání, ale prý to tady tak funguje. Ještě jednou díky za určení.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1