Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Queen Victoria 184...

Vykupminci.cz
Numisargo

Queen Victoria 184...

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

kdo mi poradí s nejlépe internetovými zdroji, kde by bylo popsáno (i v angličtině) jak určit tiskové desky u známek Queen Victoria (červené jednopennyovky a pak penny black) z let 184.. a 185... Popřípadě bych od někoho koupil starého Gibbonse na toto téma. Nemůžu ho sehnat ani na netu ani v obchodech v Brně.

P.S. Nejde mi o oceňování známek, ale o určení desky :roll:

Předem dík
Moderátor
zkuste kouknout sem
http://www.imagesoftheworld.org/stamps/stamps.htm
_______________
Registrovaný uživatel
Thanks you very much! :mrgreen: Přijímám i další návrhy. Mám několik nerozlousknutých oříšků, které odolávají identifikaci, tak už se takříkajíc chytám každého stébla.
Registrovaný uživatel
díky Akire, taky mi to pomohlo. Pokud je něco o rak. uh. budu vděčný
Moderátor
packa01 napsal
díky Akire, taky mi to pomohlo. Pokud je něco o rak. uh. budu vděčný

němčina není moje silná stránka, takže bohužel...
_______________
Registrovaný uživatel
koupit Michel osterreich special katalog.Pokud by se ti to zdálo drahý,můžeš si vybrat jen konkretní známky a firma Michel ti ho sestaví specíálně pro tebe.Cenově se to pohybuje kolem 15 kč za stánku. :P Skrblik
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 23. 6. 2008, 10:15. »
Registrovaný uživatel
Zjišťování tiskových desek poštovních známek z Viktoriánského údobí Velké Britanie je poměrně složitá záležitost, což asi víte. Ano, existují sice internetové adresy, kde je popsán způsob zjišťování TD a pro začátek Vám mohu poskytnout
http://philately.ttrr.org/gb/potpp/potp-t01.html
http://www.kernunnos.com/Philately/GBQVLE.html
http://postalheritage.org.uk/collections/archive/stamps/phillips-highlights/volume-titles
To jen malá část ze základů zjišťování TD známek VB.
pokud máte zájem mohu vám pomoct má adresa neuzilf@upcmail.cz.
Registrovaný uživatel
Dík za informaci.Teď jí bohužel nevyužiju,neboť jsme před 3 reoiky přišel o sbírku klasické Anglie.Ale přesto držím palce.Anglie je Anglie a tý se nic nevyrovná.Skrblík.
Registrovaný uživatel
Díky Franto z Ostravy. Určování desek je kříž. V případě, že budu mít nějaké extra oříšky, tak se na Vás jistě obrátím. :P
Registrovaný uživatel
Dobrý den, omlouvám se za příspěvek mimo diskuzi. Pan s přezdívkou Zdenek Jindra mně na Vás odkázal, že se zajímáte o známky, které bych Vám teoreticky mohla nabídkou, nebo s kterými Vy byste mi mohl pomoci. Jedná se prý o první černou známku světa z roku 1840. Mám jich několik. Některé jsou otisknuty červeným maltézkým křížem (byla jsem poučena, že se tomu tak říká) a jiné černým a pak mám ještě velké množství těch samých známek červených. Ozvěte se mi sem nebo na moje téma v Ocenění, určení známek, nebo na můj email evickaondrackova@seznam.cz. Děkuji :roll:
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem sliboval, že jsem dám fotky více bloků QV. V SG sem nikde nenašel (ale kápnu božskou, že sem ani nijak extra nehledal) návod jak si udělat cenu u pásek a bloků. Je to prostě jen násobek jedné známky, nebo se to počítá jinak? Určím desku a najdu si kolik stojí podle sg jedna, ale co s těmi páskami? Chci si nechat svoji anglii pojistit ale nemám představu, jak to s takovými věcmi chodí - přijde někdo z pojišťovny a zařídí si odhad, nebo to nechají na mně nebo jak? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Obrázek vložený uživatelem
:shock:
_______________
Hjústne, máme problém
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi sehnat literaturu na určování TD u black penny, tak kdyby někdo potřeboval poradit, můžu se o to pokusit - taky mám rozjednán nákup literatury pro určování razítek, tak až ke mně doputuje, budu moct být nápomocen i v tomhle ohledu.
_______________
Hjústne, máme problém
Registrovaný uživatel
Mohl byste se někdo podívat na tyhle dva obrázky?

http://haoken.rajce.net/znamky

Prodejce z UK udává, že se jedná o desku 11 (katalogový záznam 4000 liber). Nejsem si úplně jistý, nejedná-li se o desku 4. Literatura udává, že 4 se mimo jiné od 11 liší právě přítomností dvou černých bodů ve čtverci s písmenkem C. Body tu jsou, ale pozice "C" ukazuje spíš na tu 11. Na obrázek s lepším rozlišením zatím prodejce nereagoval, stejně tak nereagoval na dotaz, zda je známka ověřená. Myslím si, že se jedná spíš o nějakého vykuka, který chce prodat známku s cenou kolem 300 liber za 4000.

P.S: Začínám mít pocit, že tohle vlákno bude asi monologem :roll:
_______________
Hjústne, máme problém
Moderátor
Tyhle známky sbírá celkem dost lidí, ale bohužel z nich sem nikdo nechodí (pouze Franta, který tu byl 1x před dvěma roky). Až se budu náhodou zase potulovat po republice, zkusím se zeptat; zatím přeposílám odkaz na obrázky a uvidím, jaký bude výsledek.
Moderátor
haoken napsal
Mohl byste se někdo podívat na tyhle dva obrázky?

http://haoken.rajce.net/znamky

Prodejce z UK udává, že se jedná o desku 11 (katalogový záznam 4000 liber). Nejsem si úplně jistý, nejedná-li se o desku 4. Literatura udává, že 4 se mimo jiné od 11 liší právě přítomností dvou černých bodů ve čtverci s písmenkem C. Body tu jsou, ale pozice "C" ukazuje spíš na tu 11. Na obrázek s lepším rozlišením zatím prodejce nereagoval, stejně tak nereagoval na dotaz, zda je známka ověřená. Myslím si, že se jedná spíš o nějakého vykuka, který chce prodat známku s cenou kolem 300 liber za 4000.

P.S: Začínám mít pocit, že tohle vlákno bude asi monologem :roll:


Tak jsem se na to podíval do literatury - Litchfield P.C.: Guide lines to the penny black - a musím potvrdit, že se jedná stoprocentně o desku 4. Potvrzuje to nejen ty dvě tečky u C, ale i poloha obou písmenek. Navíc deska 11 má v pravém horním rohu chybu 7 o´clock flaw, která na uvedené známce není.
Registrovaný uživatel
Děkuju, ikanku nejen za posudek, ale i typ na další literaturu ;) . Já jedu podle Plating of the penny black postage stamp of Great Britain, 1840 (Charless Nissen) z roku 2008 a konzultuju ještě s Gibbonsovým speciálem na viktorii (14. edice). Polohy se mi taky nezdály ale nebyl jsem si 100% jistý.
_______________
Hjústne, máme problém
Registrovaný uživatel
I já jsem se podíval do dané literatury Litchfielda a zjistil jsem, že nevím, jestli se u vyobrazené známky č.1 s písmeny PC jedná o desku 4. Nic tomu nenasvědčuje. Dvě tečky u písmena C nemají být na levé straně C, ale u desky 4 jsou v horní části pravé strany písmene. Dále má být tečka vedle pravé horní části rámu u maltézského kříže a v písmenu P v dolní části obloučku má být také tečka. V pravém maltézském kříži na známce s písmeny PC není vada 7 o'clock, která spočívá v chybějícím paprsku od středu a to proto, protože u desky 4 se vůbec nevyskytuje a u desky 11 je pouze na známkách s písmeny AA až HK mimo písmena GE,GF. dvě tečky, které se vyskytují na spodní straně zadní části písmena C vznikly proto, jelikož u ocelotisku došlo k opotřebení desky tak, že se vydrolila moleta a vznikly tečky. Ještě třeba dodat, že na zobrazené známce od haokena č. 1 s písmeny PC je vada tzv. basal shift tj dvojitá spodní čára pod písmeny ONE PENNY, která se u téže známky desky 4 nevyskytuje. Při porovnání fotografické rekonstrukce archu všech desek t.j. 1a až 11 a porovnáním postavení písmen PC v spodní části rohů známky se přikláním k názoru sběratele Velké Britanie že se jedná s největší pravděpodobností o desku č. 11. Nutno dodat, že známka PC je mírně zastřižená v horní levé části známky, proto cena známky nebude taková jak je uvedena, ale asi o 25 procent nižší. Dále je nutno dodat, že pode fotografií se velmi ztěžka provádí identifikace, jelikož razítko Maltézský kříž vytváří hodně dalších bodů, a zakrývá podstatná místa pro identifikaci. Známku je nutno poslat na provedení atestu na Royal philatelic society do Londýna k potvrzení nebo vyvrácení zjištění desky 11
Registrovaný uživatel
Ahoj, dal jsem se do staré Anglie a prosím o radu. Nemam zatím spec. katalog na Anglii, jen Michel pro západní Evropu. Německy neumím, anglicky se domluvím ale celým článkům v angličtině úplně nerozumím tak to jde s Google překladačem pomalu . Proto se ptám, nejsou nějaké stránky, případně literatura v češtině která by mi pomohla s určením vad a odchylek zejména u starých Viktorek a prvních anglických známek? Nevím, proc jsou známky různě značené písmeny v rozích atd. Údajně těch Viktorek má být 77, na levé straně mají být čísla 1-77 ale nějak je tam už nemůžu najit. Je tady někdo kdo by byl ochoten mi pomoci se základní identifikací?Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Queen Victoria 184...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1