Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Rád vítezného února a Rád republiky

Vykupminci.cz
Numisargo

Rád vítezného února a Rád republiky

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prikladám foto dvoch rádov - žiaľ nemám k nim ani doklady ani etui. Rád by som poznal názor odborníkov - zberateľov, kde sa môžu pohybovať aktuáne ceny. Oba sú zaujímavé číslami - 22 a 760.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doufal jsem, že se ozve kolega Ondraš. Víte ty ceny se aukce od aukce liší. Jednou se neprodá za 20 0000 a na další "vyleze" na 40 000 Kč. Podívejte se do nabídky pražské firmy Aurea a do jejich katalogu. Další problém je i v tom, že sběratelský trh je naplněn a tak cena může být vysoká, ale nenajdete kupce. I z tohoto důvodu nerad stanovím ceny dekorací. Věřím, že se některý z kolegů ozve.
Registrovaný uživatel
Veci sa majú tak,že zberatelia chcú hlavne československé vyznamenania v etuách a s dokladmi-dekrétmi.Ono Vám kolega Altmann ceny povedal,ale napr.Únor za 250euro v etue je ťažko predať.Možno,niekto etue má,potrebuje len vyznamenania.Tie 2 sovietské Vám to vynahradia.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, využiji tohoto téma. Kolik myslíte, že bych měl dát do vyvolávací ceny za Řád republiky z prvního udílení 30.4.1951, číslo do 29 (nechci být konkrétní) se sponou, stuha je u řádu v ohybu přetrhlá, orig. etuí, řádovou knížkou, fotografiemi oceněného s řádem,+příběh.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
Veci sa majú tak,že zberatelia chcú hlavne československé vyznamenania v etuách a s dokladmi-dekrétmi.Ono Vám kolega Altmann ceny povedal,ale napr.Únor za 250euro v etue je ťažko predať.Možno,niekto etue má,potrebuje len vyznamenania.Tie 2 sovietské Vám to vynahradia.


to Mikulas: Nemyslím si, že řád Vítězného února v etui, se nedá prodat za 250 Euro. Nechci říkat, že je to nesmysl, možná to tak někdy bylo, ale v posledních 2-3 letech jeho cena na aukcích a ani v obchodech nešla pod 9000 Kč. Naposledy když se prodal, tak na aukru za 12000 a na Aurea za 9000 + 17% provize. Dnes již tuším + 20% má Aurea.
Registrovaný uživatel
Fabian napsal
Dobrý den, využiji tohoto téma. Kolik myslíte, že bych měl dát do vyvolávací ceny za Řád republiky z prvního udílení 30.4.1951, číslo do 29 (nechci být konkrétní) se sponou, stuha je u řádu v ohybu přetrhlá, orig. etuí, řádovou knížkou, fotografiemi oceněného s řádem,+příběh.


Zdravím, Aukro i Aureu jsem si už prošel, ale dal jsem sem ten dotaz z důvodu, že nemám představu jak cenu ovlivní velmi nízké číslo a na druhou stranu zase přetržená stuha. Nikde jsem nenašel Řád republiky z prního udílení, všechno byly až mnohem pozdější. Stačilo by mi náznak poměru a ne konkrétní částka. Předem moc děkuji :-)
Moderátor
To také záleží na tom, komu na tom záleží. Proč přeplácet nějaký řád jen z důvodu, že má nižší číslo? Lépe je mít "rodný list" to znamená, komu to bylo uděleno.V našich podmínkách to jistě svoji roli hraje, ale zase ne až tak vysokou jak si lidé představuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji za reakci. Jak jsem psal, "rodný list" mám, ale ještě si dovolím Vás poprosit o názor na přetrženou stuhu v ohybech.
Moderátor
Tak zase tak velká tragedie to není, ale každý kupec se bude snažit cenu snížit.
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Fabian napsal
Dobrý den, využiji tohoto téma. Kolik myslíte, že bych měl dát do vyvolávací ceny za Řád republiky z prvního udílení 30.4.1951, číslo do 29 (nechci být konkrétní) se sponou, stuha je u řádu v ohybu přetrhlá, orig. etuí, řádovou knížkou, fotografiemi oceněného s řádem,+příběh.

Stuha je samozrejme nedostatkom ,keď je pretrhnutá.Rad má byť na ihlicu v tvare U nie na sponu.Dôležité je,aby boli smalty nepoškodené,všetky doklady a etue v poriadku.Tu chýba veľký diplom,nízke číslo je malý bonus.Kupujúci si zisťuje meno nositeľa na vyznamenani.net.Mne osobne to meno nič nehovorí,asi bude reč o nejakom zlepšovateľovi a úderníkovi.Ja by som osobne pod 1000euro nepredával.Prajem úspešnú aukciu.
« Poslední úpravu provedl(a) -mikulas v 8. 4. 2019, 5:58. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Rád vítezného února a Rád republiky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1