Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » rada

Vykupminci.cz
Numisargo

rada

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj jsem tu novy,ale forum jiz chvilku sleduji.jako klucina jsem znamky sbiral,tak jsem si rekl ze se k tomu vratim. chtel jsem se zeptat zda tyto dve znamky jsou znamky ? tech otazek budu mit postupne asi vic az se pustim do trizeni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Áno sú to známky. Tier horné sú výplatné známky Poľska, asi 60-70 roky.
A ten dolný je Rakúsko-uhorská novinová známka.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
dekuji za odpoved.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To zase bude nejaká fiškálna známka. Kolok asi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Možná nebude od věci zlepšit to focení. Pod světlem bez blesku nebo ještě lépe sken. A všechny své dotazy dávat sem, do tohoto tvého vlákna. Důležité je také zkusit pohledat sám na strýčku gůglu.
Registrovaný uživatel
no jasne ze googluji taky,jasne ze do jednoho vlakna,a jo no uplne novej fotak a foti v šeru na dve veci.no a on kolikrat ani google nevi vic nez spousta lidicek odsud,:) forum mam docela nactene :)
Moderátor
U toho Polska vidim razitko 1946 - jsou to takove dvojpohledy, jak vypadala nektera mista pred valkou a po ni...
Registrovaný uživatel
tak si tak couram kdyz je sac co bych kde ukoristil / zajimaveho/
ale cim vic brouzdam tak nachazim vic a vic falz apod. je to co prikladam realne nebo tez falzum?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nejak se to nenahralo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vedel by prosim nekdo kde najit? stamp sice nabidku/bulharsko/ ma,ale nemuzu najit tuto hodnotu.jedina hodnota ktera tam je je tez 50 avsak v jine barve.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je až z roku 1927.
Registrovaný uživatel
dekuju uplne jsem ji prehledl.
Registrovaný uživatel
zdravim, trosku jsem se pustil do znamek DDR. ale nejak plavu mezi stampworldem a michelem kdyz vemu napr znamku 1949 1 A 59pfg DDR tak mi stamp vs michel vyhodi nezanedbatelny rozdil v cene. michel mam 2004-2005 cily verit novemu stampu nebo starsimu michelu? ohodnocuji pouze znamky bez DV apod.
Registrovaný uživatel
Ta cena je katalogová, ne tržní. První známka DDR (v Michelu č.242) má v Michelu 2015 cenu za ** 13,-€, ražená 24,-€ a ražená z ochoty 12,-€. Reálně se DDR prodává okolo 3-5Kč za €.
Registrovaný uživatel
diky za odpoved :) mam dotaz jeste ohledne perfinu jak je to s perfinem povazuje se za plnohodnotnou znamku nebo je z hlediska katalogove ceny znamka znehodnocena a je hodnocena podle katalogu perfinu?
Registrovaný uživatel
nevite prosim nekdo jak se pohybuji cenove zeppelin deutsche luftpost novotisky?
Registrovaný uživatel
U těch německých novotisků záleží na štěstí. Viděl jsem prodat celé archy za pár korun, ale někdy se pár lidí najde, kterým se to líbí a dají i několik desítek korun za jeden. Třeba pro mě to nemá cenu žádnou, ale cenu určuje trh a ten je často nevypočitatelný. Někdy koruna, někdy i několik desítek korun. Asi jsem moc neporadil :-)
Registrovaný uživatel
ne v pohode :) poradil dost. vyhledove jsem chtel do sbirky neco zajimavejsiho,tak to si radeji pockam a koupim nejaky ten original,koukal jsem na acku,ale popravde si osobne myslim ze na acku by to byl asi dost velky risk.zatim davam do kupy spis tuzemsko :)
Registrovaný uživatel
nemuzu dohledat: nevite pls jestli se daji v čr overit znamky usa?
Registrovaný uživatel
Tak to by som uvítal aj ja ,ale neviem o nikom .A ak by to aj tu niekto overil nema to žiadnu vahu.Videl som už na USA znamkach podpisy nemeckých aj inych znalcov ale najlepšie je certifikat od renomovanej firmy.Ja použivam hlavne PSE,pripadne PF.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
ja jsem prave toto jeste nikdy nedelal no,ja bych prave potreboval potom poradit jak vubec postupovat no :( ale zas nechci moc otravovat,bohuzel jsem toho na webu moc nenasel a radeji si necham poradit.tak bych jestli muzu pak otravoval treba pres email/samozrejmne bych nezustal dluzen/ jeste bych se zeptal od jake zhruba katalogove ceny znamky se radove vyplati znamky usa overit? asi je to individualni - ale řádově.?
Registrovaný uživatel
koldrex záleží na tom prečo ich chceš overovať.

I. Majú dobré centrovanie a zvýšiť atestom cenu?

II. Majú grill, farbu alebo vodotlač, ktorá je rozhodujúca pri určení ceny konkrétnej známky?

III. Majú vzácne razítko?

Pokiaľ nemáš ani jeden z týchto 3 dôvodov tak mi moc nenapadá prečo overovať USA známky. Kvalitné falzá takmer neexistujú. Sperati robil tuším iba 1847 - 10c.
a zopár konfederačných a doručovacie spoločnosti.

A ako píše m1234, USA známky overovať len u PSE, APS, PF
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 23. 2. 2017, 18:55. »
Registrovaný uživatel
no uprimne kdyz si koupim drazssi/samozrejmne pro me drazzsi,kazdy ma jine kriterium pro slovo drahy/takze pro me drazsi znamena treba katalogovy zaznam 400- 2500 usd. tak overeni pro lepsi spanek :D ze mam v albu to co si myslim ze tam mam a ne bezceny kousek papirku no :) ale tak zase jak pises pokud se falza v teto oblasti moc nevyskytuji neni proto duvod no. /bo me uz pripada ze hlavne u čr je v tech drazsich kategoriich vic falz nez normalnich znamek,hlavne co se tyce pretisku,hradcan a v neposledni rade vsude samej hakenkrajc :)
Moderátor
Jedna věc je katalogový záznam a druhá, jak ty tvoje známky vypadají. To, že je v katalogu 400 dolarů, platí pro naprosto perfektní a centrovaný kus. EMko sem dával ukázky ze své sbírky, kde je teprve vidět kvalita. U jedné známky se cena může lišit od 20-ti dolarů po 4 tisíce. V Americe běžná věc. Jinak dle mého skromného názoru (a u vědění složitosti cesty s atestem z USA) je atestování 400 dolarových známek asi zbytečné. Můj názor, ale neber moc vážně. Víc ti poradí eMko.
Registrovaný uživatel
Z tych ktore som ukazal vo vlakne Columbus ma vyznam certifikat tak max na 4 z nich.Maš niečo podobne ,daj par obrazkov ,podla toho uvidim.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/columbus_post_-414707#post414707
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » rada

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1