Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Rada pro začátečníka ohledně hodin

Vykupminci.cz
Numisargo

Rada pro začátečníka ohledně hodin

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

rád bych si nechal poradit ohledně výběru hodin. Nějaký čas se po nich dívám, ceny jsou dost různé a jako laik se v tom prozatím ztrácím. Chtěl bych hodiny dvoj nebo třízávažové, nástěnné, strojek asi GB. Nabídku mám na následující dvoje a rád bych věděl, zda je na hodinách vše v pořádku, alespoň z těchto ne moc kvalitních fotografií. Bohužel lepší nemám. Cena prvních hodin je 8000 a druhých 12000. Ty druhé jsou 95x35, u prvních nevím. Hodily by se mi do výbavy interiéru s tím, že později doufám v pěkný a hodnotný dar pro syna :)
Děkuji moc za rady, případně i nabídku podobných hodin. Nerad bych nalétl a koupil nějaký bezcenný bastl.
Radek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obidvoje hodiny nie sú až tak staré 1900-1920.Bohužial asi Vás sklamem,cena za ktorú Vám hodiny ponúkli je pomerne vysoká.Staršie hodiny sa dajú ešte stále zohnať aj za nižšiu cenu.Či je na hodinách všetko v poriadku Vám nepovie nikto pokiaľ neuvidí vnútrajšok stroja.Bedne sú secesné,zdajú sa byť v pomerne slušnom stave.Ale to nezaručuje funkčnosť stroja.Na tých prvých z môjho pohľadu je pomerne malá oska nad rúčkami takže je podozrenie že je ulomená časť osky od dierky kde sa zaisťujú rúčky.Na druhých hodinách chýbajú na ciferníku prechodky a keď vidím to nepodarené uchytenie kyvadla na kotvu,na ktoré som alergický, tak tá cena je ozaj prehnaná.Berte to len ako môj názor,bol by som nerád ak máte iný vkus aby ste to bral osobne
« Poslední úpravu provedl(a) nick v 20. 2. 2017, 20:58. »
Registrovaný uživatel
Cena se mi zdále rovněž vyšší, ale to už je věc poptávky a nabídky. Jde mi spíše o ty věci, které jste právě zmínil. Já tohle nejsem schopen absolutně poznat a o to mi jde, abych si nekoupil místo Beckera v bedně spíše zajíce v pytli :) Děkuji za cenné informace. Těch hodin je v nabídkách spousta, ty dražší jsem našel v nabídce prodejce na internetu a ty druhé jsou z inzerce. Oboje funkční, ty dražší vyčistěné a seřízené. Jak zmiňuji, nabídka je široká, ceny různé a stav pro mne neidentifikovatelný :(
« Poslední úpravu provedl(a) Radek_H v 20. 2. 2017, 21:08. »
Registrovaný uživatel
možno sa ešte ozve FENIX,ale na 90% predpokladám že bude mať rovnaký názor ako ja.Je pravda že ceny hodín začali tento rok rásť udivujúcim tempom,ale vždy sa dá niečo zohnať lacnejšie.Ak to neponáhľa sledujte ponuky a čakajte na výhodnejšiu kúpu.Dajte si poslať aj fotky stroja pre posúdenie či je stroj kompletný aby ste sa vyhli drahým opravám
Registrovaný uživatel
Naprosto souhlasím s nickem. Je to moc. Ty první hodiny ma i na FB s cenou nabidnete. Pokud chcete sbírat neberte první co se vám líbí a taky se zaměřte na historické období kterému se chcete věnovat. Ja mam sbírku napříč stoletím ale prim u mě hrají houslovky. Podle mě nejkrásnější hodinová bedna.
Registrovaný uživatel
Asi bych si neříkal sběratel, ale kdo ví, u kolika kousků tohle může skončit :) Ty Vaše houslovky jsem tady už viděl, ty jsou nádherné. Mě se libí bedny ne až moc zdobené (secesní?). Zatím bych to chtěl jen jako funkční kus nábytku do pokoje, později se uvidí, kolik místa na stěne budu potřebovat. Jen prostě nevím, za co to kde uchytit, abych nenaletěl. Cen a druhů je tolik, že jsem z toho tumpachovej :) Nebál bych se někomu za poradenství i zaplatit, myslím, že se tahle "investice" do mentora může vcelku dobře vyplatit. Pokud by měl někdo zájem, pošlu rád email
Registrovaný uživatel
tak poradím radšej mailom
Registrovaný uživatel
Nick a Fenix mají naprostou pravdu a já bych tak odhadoval cenu u všech hodin děleno dvěma. Prostě jsou předražené... Nevím odkud jsi, ale já to dělám takto : vyfiltruji si na Bazoši okolí svého bydliště já nevím do 50 km a pokud mne něco zaujme, tak tomu člověku zavolám a jedu se podívat osobně. Takže pokud najdeš takto hodiny, tak si je nechej předvést v chodu, aby jsi viděl jestli jdou, bijí atd. Nech si čas na rozmyšlenou třeba já nevím dva dny,vyfoť to i s detailem ciferníku a s požadovanou cenou. Prskni to sem a kluci ti to zkouknou jestli to je v pohodě a budeš vědět. Nebo třeba někde v bazaru i ve starožitnostech můžou být dobré kousky. Jinak pamatuj smlouvat, smlouvat a třeba nechat prodejci telefonní číslo pokud by si rozmyslel slevu později a nechtěl slevit hned. Některý prodejce sleví, když uvidí že odcházíš , ale musíš být tvrďák a nesmíš se nechat hned ulovit na jejich ceny, všichni obchodníci řeknou chci 8000 Kč, ale stejně myslí 6500 Kč :D
Registrovaný uživatel
Jo ještě chci říct, že máš moje sympatie z altdojče snesu snad jen ty houslovky, ty jsou fakt pěkné a kvalitní, pak bídr a secesi ... to jsou čisté a strohé (i když ne vždy) styly... Ty přezdobené pendlovky nemám rád. Oba kluci Nick a Fenix mne ukamenují asi, ale oni ví že já secesi a atypy beden prostě žeru :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 21. 2. 2017, 21:26. »
Registrovaný uživatel
Nick bude skvělý poradce. Sám jsem tu kdysi začínal s tím, že ještě nevím,jestli si taky budu říkat sběratel :D ..za většinou z mé sbírky stojí on a myslím, že už jsme spolu dali dohromady i pár neuvěřitelně rozbitých hodin do reprezentativního stavu. Ten čistý styl,to bude asi ta Secese..jednoduché bedny a tak. Není to špatné ale jak zas Lachtan ví, já zas můžu právě ten "překudrlinkovaný" altdojč :mrgreen: . Jo a houslovky nejsou jen záležitost Historismu,byly i v Biederu ;) . Nevím,které mám radši. Těch faktorů pro výběr hodin je tolik, že laikovi by z toho šla hlava kolem. Já měl z prvních hodin radost jak malý Jarin, po tom co se mě Nick ujal a poradil. Takže jsem výhodně složil ze secesní bedny a strojku Gustav Becker docela pěkné hodiny. Ale kdyby se mě neujal,kdoví,jak by to dopadlo :D . Vyšlo mě to celkem myslím na 3000 ve finále. A pak už to jelo..stanovil jsem si cíle,jaké hodiny chci (chtěl jsem mít zastoupeny houslovky,královské,altdojčky a secesi,strojky Becker,víden a aby jedny byly s lisovaným závažím a pendlem),až to bylo tak jsem chtěl trojzávažovky a dneska už bych v podstatě nakupoval jen podle ceny a stavu - bohužel,to momentálně už není kde věšet takže nic a poslední místo si šetřím na nějaké třízávažové houslovky 8) . Ale až přibude místo,snad ještě letos,určitě budu chtít i půlky Resch..a třeba i nějaké s vteřinovkou - ale ne tu hrůzu co je tu nahoře s těma unašečema :? ..atd. atd. atd. Jak říkám,těch faktorů je hodně podle čeho vybrat ;) . A když na něco narazíte,klidně se ptejte i zde, tu je málo dotazů ohledně hodin,vlákno na Gustav Becker tu je,ten je nejčastější,tak aspon se tu ty vody zas trochu rozvíří 8) .
Registrovaný uživatel
Tady na ukázku - ty secesní jsou druhé zleva ;) . Mají i trochu řezby a sloupky,tak je to taky takový asi trochu atyp :) . Oválné sklo je samozřejmě fazetové.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 21. 2. 2017, 22:22. »
Registrovaný uživatel
páni nehádajte sa o tom či je krajší štýl secesia alebo altdeutsch.Obidva štýly odrážajú dobu v ktorej sa hodiny vyrobili.Jednoduché skrinky mohli byť vyrobené aj z dôvodu zlacňovania výroby a tým pádom ide o lacnejší výrobok z väčším predpokladom na rýchlejší predaj.Ľudia nemuseli stále pozerať na estetickú a vyčačkanú skrinku hodín,išlo len o funkčnosť.Oveľa jednoduchšie skrinky sa vyrábali dávno predtým tzv.dachluhr.
Registrovaný uživatel
muj email je: scl1@email.cz ...to je takový první kontaktní, přes něj pošlu poté ten, kde jsem takměř stále. Děkuji moc za cenné rady, pomoc a čas všem zúčastněným.
Registrovaný uživatel
Jsem z 33901. Když to zadám na bazos a dám do 75km, zobrazí se mi 2 nabídky. Ceny 12000 a 16500. Zřejmě jsme z dražšího kraje tady na ŠUmavě :) Pro hezké a dobré hodiny si ale dojedu a na druhou stranu Čech.
Registrovaný uživatel
I na Slovensko, žena tam má rodiče :)
Registrovaný uživatel
kto si počká,ten sa dočká.
Registrovaný uživatel
Radek_H napsal
Jsem z 33901. Když to zadám na bazos a dám do 75km, zobrazí se mi 2 nabídky. Ceny 12000 a 16500. Zřejmě jsme z dražšího kraje tady na ŠUmavě :) Pro hezké a dobré hodiny si ale dojedu a na druhou stranu Čech.
Zkus si i vyfiltrovat Aukro pokud tam máš účet, jde to a třeba najdeš něco v blízkém okolí.
Registrovaný uživatel
Radku zkus i tady, já jsem se díval , ale jsou tam jen altdojčky závažovky a pérovky, je to tuším tvůj kraj ... https://www.sbazar.cz/164-hodiny-hodinky/plzensky
Registrovaný uživatel
No jo,ale ty za těch 12000 ty Junghansy (Bože,kde přišli na to že je to kvalitní stroj :D ) ,to jsou vzácnější malé závažovky a předpokládám že po GO..to je jiná liga. Jinak při hledání bych se nezaměřoval jen na okolí. Ta naše republika je tak srandovně maličká že autem ji přejedeš za pár hodin. Pokud by byly za dobrou cenu,tak třeba já radši jezdím osobně..takže jsem už vyzvedával v Brně,Olomouci,Liptovském Mikuláši a kolik stovek kilometrů jsem najezdil k Nickovi to už dávno nepočítám :D . A co mi přišlo poštou tak kupodivu vše v pořádku ale poště jsem to svěřil jen proto,že jsem neměl čas někam jet. Chce to hledat,hledat,hledat a jak říká Nick,kdo si počká ten se dočká. Mě se povedlo před vánoci vychytat pozůstalost a koupil jsem dvoje hodiny,jedny vídenské altdojčky s dlooouhým kyvadlem a secesní GB,oboje za nějaké 4000 :) . Sám se divím,že jsou ještě lidi,co si neuvědumojí že to má cenu. Ale smlouval jsem je od devíti večer pomalu do půlnoci.
Registrovaný uživatel
Anebo si odložit jednu či dvě výplaty a zkusit to tady :lol: :lol: https://ustar.cz/cz/salove-aukce/3-aukce:-poklady-vytvarne-umeni-a-starozitnosti/a3/hodiny/c31/unikatni-barokni-astronomicke-konzolove-hodiny-le-roy-a-paris/p868 Odhadovaná cena 120 mega. Ale tak aspon to jsou čtvrtky,to jde,ne :lol: ?
Registrovaný uživatel
Zdravím, doufám, že nejsem úplně mimo, ale nechci Vám zakládat další téma. Mám k nabídnutí tyto hodiny. Nejsou plně funkční, ale asi to nebude nic závažného - tedy pro zkušeného - protože, když je natáhnu tak asi minutu krásně klapu, ale potom se to na tom jednom ozubeném kolečku sekne. Přikládám foto a rád bych prodal za nejvyšší cenu. Nevím jestli to bude čitelné, ale je tam dole Made in USSR a nahoře značka - něco jako Jantar. Budu rád za ohodnocení.
PS nikdy bych nevěřil co najdu na půdě starého domu....pokud byste věděli o někom seriózním, kdo se vyzná a je k dispozici v okolí Brna, rád bych vše ukázal nějakému zkušenému sběrateli...Díky moc pánové

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle je spíš jen retro než starožitnost ;) . Cena 400 - 500 kč, víc bych za ne nečekal. Co tam máte zajímavého? I nějaké jiné hodiny,zrcadla,skříně apod. ?
Registrovaný uživatel
hodiny made in CCCP zo 70 rokov.Je na nich zaujímavý len pekný,pravdepodobne dvojhlasný zvuk pri odbíjaní.Treba nastaviť na nich kotvu,na tomto type niekedy býva dosť povolená a po vyčistení a namazaní pôjdu.Je to ako všetko sovietskej výroby prakticky nezničiteľné.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
spadly mi pendlovky a nejdou. Tedy jdou asi minutu. Opravář řekl, že se na ně koukat nebude, že by to rozebrání stálo víc než nové. Odbíjení funguje dobře. Poradíte co s nimi? Už je nechci, ale nevím co dál. Rozebrat a rozprodat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ak si neviete sám opraviť,po internete to určite neopravíme.Poslať niekomu čo to vie opraviť sa neoplatí,poštovné ta a naspäť bude vyššie ako je hodnota hodín.Čo na tom chcete rozoberať a rozpredávať.Ponúknite to vcelku niekomu na náhradné diely prípadne nejakému kutilovi za symbolickú cenu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Rada pro začátečníka ohledně hodin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1