Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Rada US mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Rada US mince

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny
Jelikož jsem doma našel par desítek US mincí, tak jsem se rozhodl, že bych se měl věnovat taky nějakému bohulibému koníčku. Jsou zde nějací sběratelé US mincí, nemám v tom moc jasno, proto uvítám jakékoliv rady pro tyto mince, užitečné odkazy apod. Zatím mě hlavně zajímá značení kvality mincí v USA se značí PR70 např. atd. jde přirovnat k českému značení? UNC atd.? Na USA mince se mě zdá nejlepší zdroj eBay, je tomu opravdu tak? Děkuji za všechny postřehy.
Moderátor
PR70 - hodnota 70 je kvalitativni hodnota dle PCGS(Professional Coin Grading Service) s tim ze 70 je nejvyssi mozna hodnota tedy PROOF mince.V podstate ten US system je kombinace bezneho pismenkoveho znaceni s numerickym systemem.
Registrovaný uživatel
A ještě jeden dotaz, jde někde zjistit orientační cenu mincí, tzn. jelikož sem začátečník, nepoznám předražené, nepředražené na ebay.com. Chápu, že cena je závislá na poptávce, ale alepson orientacne.
Moderátor
nejlepe koupit si katalog US minci
Registrovaný uživatel
http://www.numismedia.com/fmv/fmv.shtml ... ceny všech ražených US mincí
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Díky za odkaz :) katalog sem procházel a podle něj sem boháč :)) ted važně, jaký poměr cen je reálný? kdyby se to vše řídilo touto tabulkou tak jsou ceny těchto mincí v USA podhodnocené. Když je v katalogu uvedena cena např. 200 dolarů za minci, jakou může mít reálnou hodnotu? (vím že to závisí na druhu, ale tak nějak obecně). Doufám, že mě chápete. Díky.
Registrovaný uživatel
Katalog je nutno vnímat samozřejmě orientačně. Ceny se neurčují podle katalogu, ale katalog se určuje podle cen. Pokud je tam uvedeno 200$, cena v ČR bude v přepočtu podobná.

Obrázek vložený uživatelem

Když si vezmeme např. tento Morgan Dollar a podíváme se do ceníku:

http://www.numismedia.com/fmv/prices/mordlr/pricesgd.shtml

Zjistíme že v krásné zachovalosti (MS60) je jeho cena 34$, což je přepočtu 580 Czk. Tato cena zhruba odpovídá realné prodejní ceně v USA.

U nás lze minci stejného ročníku v kvalitě -0/0- koupit již za 680,- Kč. Z toho si vyvodíme, že ceny u nás jsou velmi podobné a odlišnost není až tak markantní od tohoto ceníku.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie: díky moc, ještě poslední dotaz značení dle USA čísel MS65 atd jsem pochopil, ted tu mame este 1/1, -0/0 atd, chapu ze 0/0 je asi nejlepsi (tzn. proof?) - PR70?
Registrovaný uživatel
Značení mincí u nás:

2/2 mince otřelá
1/1 mince prošlá oběhem, všechny detaily jsou neotřelé, nepatrné vady z oběhu
0/0 mince neprošlá oběhem
PROOF mince zhotovená pro sběratelské účely z leštených razidel a z materiálu speciálně povrchově upraveného (zrcadlový lesk)

Ještě se používá označení RL, což je ražební lesk.

A k tomu dodatečná znaménka +1/1+ (stav lepší 1) -1/1- (horší jedna) nebo -0/1 (jedna strana mince lepší, druhá horší)

Takže bych to řekl takto:

PR = PROOF
MS = RL
AU = 0/0

a to ostatní (XF, VF) jsou běžné zachovalosti.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Dokonalý, děkuji, jdu se hrabat po eBay :)
Registrovaný uživatel
Ještě jeden zvědavej dotaz. Netuší někdo zda je na netu kolik bylo jakejch USA mincí vydanejch a v jakejch kvalitách? jde mě převážně o 1USD.
Registrovaný uživatel
nech sa paci www.coinfacts.com ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Rada US mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1