Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nejprve k medailím Za statečnost:
Pokud mají na hraně písmeno "A" což je značka úřadu, jsou medaile z období světové války, to Vás asi zajímá. Pravda, v tomto provedení bez podpisu autora jsem ještě neviděl. Tedy přesně. Na hraně "A" a bez medailéra. Ale ono se to opravdu mohlo stát při výrobě.V době o které hovoříme to byla výroba velkého množství řádů a vyznamenání atd. Prostě není, chybí. Nechte si medaili ve sbírce a spokojeně se usmívejte. Nechci nic cenově hodnotit, ale je to sbírkově zajímavý kousek :oops:

Mimochodem katalog zpracovaný panem Markem je katalog, kterou slouží dobře obchodníkům. Uvádí tolik různých typu, divně dělený, divě určených a vše je vzácné
Existuje katalog např. p. Steinera, Nimmerguta, vše lepší a poctivější.
http://www.sammlerecke.at/orden/ordenstart.html
Moderátor
Etuje, obecně.
ANO, mnohdy cenu dekorace určuje například originální či původní stuha. Hledané jsou také starší etuje. Pokud má někdo např. FJO v bronzu v odrbané etuji, potažené papírem a na zadní straně je razítko 1917 tak rozhodně to nějaký vliv na cenu konkretně řádu nemá. Obchodníci to řeší hrozným způsobem. V aukci i bývalých solidních obchodníků je nabízen starý MVK z let 1860 a v následující položce k tomuto kříži je v nabídce původní stará etuje. Je to hrozná finta neb majitel musí dražit etuji extra, ale zájemců o tuto etuje je několik a tak někdy, zdůrazňuji někdy cena etuje mnohdy dosáhne ceny kříže. Není možno vše zjednodušit a není to pravda, kolega Mint chtěl jistě napsat do své věty slůvko...mnohdy! Právě běžné etuje k FJO nebo záslužným křížům jsou běžné, ale cena opravdu prověřené origo etuje ke Karlovu kříži 1916 je již vzácnější a jistě zde je etuje drahá. Potom to jsou etuje darovací, což je však již něco jiného,

Pánové-kolezi, nemohu zde psát tyto základní poznatky. K tomu máme faleristický časopis SIGNUM. Stačí si jej objednat a diskutovat.
Ukázka kvalitní, kožené etuje k FJO

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kde se dá časopis Signum objednat? Teď v sobotu 16.9. budu v Praze na aukci ČNS, bylo by možné tam časopis koupit?
Moderátor
Ne-ne, my jsme "Moravané". Pošlete mi domů na meil prostý dopis s tímto textem. Mám zájem odebírat časopis SIGNUM. Moje adresa je........ Vychází 4 x do roka, cena s poštovným 350 Kč.
Zde je ukázka jak časopis vypadá. To platí i pro ostatní, kdo má zájem, má i možnost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsem rád, že jsem se po letech dokopal k objednání časopisu. Sbírám stolní medaile a plakety. Články jsou perfektní a i sběratel z jiného oboru si rozšíří obzory. Výroba, udělování atd. to jsou informace k nezaplacení.
Komukoli se může stát, že na nějaký řád narazí na burze, dotazem od někoho a bude vědět kam směrovat případné dotazy a možná pozná i jednoduché kopie. Doporučuji. 350 Kč za rok.... Mnozí sběratelé si každoročně kupují nové vydání Novotného atd.. Čtením a studiem jsme vždy o krok napřed :).
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, prosim znalych o urcenie kriza, nikde ho neviem dohladat na nete. Dakujem pekne
_______________
Registrovaný uživatel
Foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
https://www.emedals.com/europe/hungary/badges

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=376&t=2134

Stačí jen pročíst. V horním odkazu je i cenové hodnocení.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 15. 9. 2017, 4:55. »
Registrovaný uživatel
Dakujem velmi pekne, som mudrejsi ..este raz vdaka, hladalbsom ho dlho
_______________
Registrovaný uživatel
Pre kamoša poprosím určiť a oceniť tento odznak. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejde o vyznamenání, odznak se našíval na výložku a sloužil jako označení alpských či horských jednotek. Cenu Vám zde někdo určí. Je to drobnost, ale svoji cenu ( ne moc velkou) to má.
Registrovaný uživatel
Ďakujem, ale toto som vedel. Ide o to, či je to z II. svetovej alebo neskoršia záležitosť. Vraj sa hojne vyrábali aj po vojne.
Moderátor
Mělo by to být vojáka Wehrmachtu. Příště stačí přesná formulace dotazu. :twisted:
Registrovaný uživatel
Pomůžete mi, prosím, určit, k čemu patří tyto dvě stužky? Snažím se, učím se, ale u NSG v tom mám celkem zmatek.

U 1. odhaduji na Služební medaili Národních gard 1927-1939. Připadá mi stejná, jako je tady: http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=85&t=13
Šlo by podle fotky poznat, zda byla určena k medaili za XX. let nebo za XXX. let?

U 2. odhaduji, že by možná mohlo jít o stužku k Diplomovému čestnému odznaku krále Karla IV. Bohužel se mi nedaří sehnat knihu pana Felixe Kiliana. Odhaduji jen podle http://forum.valka.cz/topic/view/97579/Diplomovy-odznak-Karla-IV Našla jsem ještě tohle http://sbiramemince.cz/index.php?route=product/product&product_id=1699 kde je vyfocená i stužka.
Šlo by podle stužky nějak blíž určit stupěň a třídu?

Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ANO, vše patří k Diplomovému odznaku... Knihu, kterou napsal náš rakouský kolega p. Kilián Vám mohu dodat. Kolega Faleristika myslím mám ještě pár kousků k prodeji.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Mělo by to být vojáka Wehrmachtu. Příště stačí přesná formulace dotazu. :twisted:


Ako moderátor máte právomoc presunúť nesprávne vložený dotaz do správneho vlákna. Namiesto toho ste len zmazali moju slušnú reakciu na toto vaše podpichnutie a diletantské odpovede. Opakujem, že dotaz bol správne formulovaný, ale nesprávne vložený.
Takže ďakujem, už nemám záujem o radu vo vlákne, kde ste moderátorom a prosím vás o zmazanie celej našej diskusie.
Moderátor
.ano jsem hrozný. To vzal čert. Vrátím se však k dotazu. Tuto protěž používali horské jednotky již v době RU.Vojáci si je přišívali na čepici. Je možné, že jsou z tohoto období.Je to starý symbol horských jednotek.
Registrovaný uživatel
Nie, toto som o vás nikdy nenapísal ani si to nemyslím. Ale súhlasím, vem to čert. Všetko dobré :)
Za dodatočné info ďakujem.
Registrovaný uživatel
sigur - keď chceš vstúpiť do ľadového bazéna a do faleristiky tu na fóre musíš byť otužilý - bez toho to nejde. Viď napríklad posledná odpoveď v príspevku #40 (teda neviem dokedy to tu bude figurovať pod číslom 40, lebo sa to tu veselo maže, ako to vyhovuje), alebo tu v príspevku #3 ...
Moderátor
Moniko, máte zájem o knihu p. Kiliána? Pokud ano, napište mi. Případně si napište přímo kolegovi Faleristika.
Moderátor
Předpokládám, že Vám jde o tuto knihu. Jen ukázka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je přesně ta kniha, Altmane! Představte si, že se po ní asi tři týdny poohlížím, pak se rozhodnu se tady zeptat vás a dnes na ni náhadou narazím ve filatelistickém e-shopu v Brně. Rovnou jsem si ji tam objednala. Pokud by měli stará data a nemohli mi ji poslat, ozvala bych se vám, mail na vás mám. Taky vám moc děkuji za potvrzení mých odhadů. A koukám, že odpovědi na mé otázky v knize určitě najdu. :D Čímž děkuji i za obrázky z knihy.
Moderátor
Brno, tak to je u pana Klima a další Faleristika. Hlavně, že ji máte, pokud Vás tento řád zajímá, najdete v knize vše. I já jsem moc rád.Nechám pouze obal knihy, ty další stránky vymažu.
Registrovaný uživatel
Ano, Altmane, u pana Klima. Roky tam občas nakukuji, zda pro mě nemá nějaké známky a až včera jsem zjistila, že má i faleristiku a k ní i nějakou trochu literaturu. Stránky knihy jsem už okoukla a těším se, až budu mít knihu doma a budu si ji moci celou podrobně prostudovat. :) Ještě jednou moc děkuji.
Moderátor
Jsem moc rád, že jsem mohl poradit. Pokud se faleristice chcete věnovat mohu poradit i další literaturu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1