Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Altmann napsal
http://mondvor.narod.ru/ORBan.html

Zde to je celkem přehledné. Rusové však až ty čísla neřeší, Ono to je vždy další ražba, která může být nepatrně odlišná. Zkuste to s překladačem, určitě Vás to pomůže.


Když budete pozorný a trpělivý, uvidíte sám, že si určíte udělení řádu poměrně přesně sám.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
-mikulas napsal
Spávne vám bolo povedané.Najskôr-Za výslugu let-za 20rokov služby.Možno aj za konflikt v Maďarsku,Egypte.Všetko sa dá zistiť.


Pane Mikuláši, pokud vás oslovují správně, nikdy jsem si nebyl jist.
Máte nějakou možnost bližšího info. Z vašich zdrojů,nebo nějakého odkazu bližší identity.
Samozřejmě vás nechci zatěžovat, složitým vyhledáváním.K všem mým řádům mám identifikační podklady, pouze k tomuhle nic,tak mě to pořád kouše jak na něj kouknu.

Jinak vám děkuji

Áno,tak sa volám.Ak tak vám záleží na presnosti,mám známych,ktorí to zistia tak na 80-90%.Za presné vyhľadanie podľa čísel sa platí cca 50 dolárov.
Moderátor
Pánové moc vám děkuji za ochotu,zamozrejmě vás nebudu žádat o složite vyhledávání, už tak jste mi pomohli.Trochu jsem tušil,že to není otázka minut,jen jsem si nebyl jistý.Je pravda,že řady a medaile s dokumentací o původu jsou zhlediska získávání finančně náročnější.Pane Mikuláši určitě se ozvu.
Ještě jednou vám děkuji za info.
Registrovaný uživatel
Dostal som odpoveď- Указ от 30.12.1956 за а выслугу лет za 20 rokov služby . Ak to bolo 491958?
Moderátor
-mikulas napsal
Dostal som odpoveď- Указ от 30.12.1956 за а выслугу лет za 20 rokov služby . Ak to bolo 491958?


Děkuji pane Mikuláši.
Moderátor
Pane Mikuláši teď mě napada, možna hloupě,ale pokud to bylo uděleno za 20 let služby je pravděpodobné,že byl udělen vojákovi už vyšší hodnosti vojákovi, který nastoupil někdy v letech1936
A velmi pravděpodobně se zúčastnil vlastenecké války.

Ale ještě jednou vám upřímně děkuji, vážím si toho, sám bych se k info.nedostal.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pane Mikuláši teď mě napada, možna hloupě,ale pokud to bylo uděleno za 20 let služby je pravděpodobné,že byl udělen vojákovi už vyšší hodnosti vojákovi, který nastoupil někdy v letech1936
A velmi pravděpodobně se zúčastnil vlastenecké války.

Ale ještě jednou vám upřímně děkuji, vážím si toho, sám bych se k info.nedostal.

To,čo píšete,môžete byť aj tak.Keď za výsluhu rokov-určite väčšej hodnosti.Keby sme mali napr.v zbierke s číslom 88 564 a nemali ho s dokladom -ordenskou knižkou,je veľa ľudí napojených na CAMO-centraljnyj archiv ministerstva oborony,oni za 50 dolárov dodaju-doklady-účtovaciu kartu,doklad o vyznamenani.Ak máme vyznamenanie z vojny s dokladom,dá sa niečo zístiť na stránke Podvig naroda.Tam je treba napísať do koloniek plné meno a dá sa čo-to zistiť,za aký skutok bolo vyznamenanie udelené.Je veľa stránok,ktoré pomáhajú pri určovaní.Ale najlepšou je brať vyznamenania z prvej ruky,tj.z rodiny.To zistenie vášho nebolo zložité,lebo tie osoby, o ktorých som písal,že robia za peniaze,majú súhrny ukazov-príkazov a preto poskytujú aspoň krátke info.Čo sa týka vyznamenaní Československa,na to slúží stránka Archívu KPR,tam podľa čísla na vyznamenaní zistíte nositeľa,ak nemáte doklad.
Moderátor
Já Vám poradím, přejděte k numismatikům, zde o tyto věci v faleristice opravdu zájem není. Já bych to zde potom vymazal.
Registrovaný uživatel
Dakujem pane Altmane. Pomylil som si temu
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím o radu, k čemu sloužila tato známka.
Zjistil jsem si, že FKR 12 je feldkanonenregiment 12 , tj dělostřelectvo rakousko uherské armády v první sv. válce. 12 by měla být z Budapeště. Je to hodně poničené a špinavé, myslím, že je to postříbřené, ale místy prosvítá jiný kov, asi měď. Ze zadu to nemá žádnou sponu, ani očko na zavěšení, tak netuším, jak se to mohlo používat, a vlastně ani, jak to mám správně nazvat.
Ještě trochu mertologie:
cca 42x60mm , 11,49g

Předem děkuji za jakékoliv informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to iu tak krásný originální čepicový odznak jednotky. Pravda, chybí upínací spona. Tyto odznaky jsou zajímavé, sbírají se a Váš odznak i v tomto stavu má slušnou cenu.
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení. Měl bych ještě pár otázek? A tento odznak měl každý voják jednotky, nebo jen důstojníci? Vypadá to, že je postříbřený, a to myslím pro běžného vojáka nebylo, nebo se mýlím? Navíc, můj praděda byl za války také u dělostřelectva, i když ne uherského, a mám jeho fotku v uniformě, a žádný podobný odznak nemá. Asi jsem moc zvědavý, co?
Ještě dotaz, píšete,, na sběratelském trhu ceněný,, myslíte, třeba i několik stovek?
Moderátor
https://forum.valka.cz/topic/view/90392

Zde máte ukázku odznak, kteří nosili dělostřelci, jde jen určitý výběr, ale snad Vám to pomůže.
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Moderátor
Vážení kolezi,

jistě Vám rád zodpovím otázky, které mají vazbu na faleristiku. Jen stále nechápu, že neznáte ani jednoduché věci. Zkusil jsme na Aukru vystavit k prodeji nějaké knihy o faleristice, klasika, která patří do knihovny a náhle osvícen, jsem pochopil, je to prostá lenost. Na nabídku literatury žádný zájem. :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Vážení kolezi,

jistě Vám rád zodpovím otázky, které mají vazbu na faleristiku. Jen stále nechápu, že neznáte ani jednoduché věci. Zkusil jsme na Aukru vystavit k prodeji nějaké knihy o faleristice, klasika, která patří do knihovny a náhle osvícen, jsem pochopil, je to prostá lenost. Na nabídku literatury žádný zájem. :roll:
......................pán Altmann a o aků literatůru sa jedná ?? :'(
Moderátor
Všeobecně:
.......já se to pokusím na podzim postupně dávat na aukro. Věřím, že jsou mezi nám lidé, kteří si něco koupí. Bohužel dát za knihu 500 Kč je asi moc. Měl jsem v nabídce katalog z roku 1962 kdy byly v Brugách výstava Zlaté rouno, je tam soupis nositelů řádu, tedy do roku 1962, no, ale koho to zajímá. To jsem si tak nějak posteskl.
Registrovaný uživatel
A pod jakym nickem ste pán Altmann na aukru ? At mohu sledovat
Moderátor
https://aukro.cz/moje-aukro/muj-prodej/prodavam

Altmann1

Je to jen pokus, ale prostě budu muset prodat. Zkuste mi napsat domů co hledáte, já to vypsat nemohu, budovat jsem knihovnu vlastně celý život.
Registrovaný uživatel
Zdravím, potřeboval bych poradit s cenou a originalitou (pokud to z foto půjde) čs. a polských řádů, výkonostních odznaků atd. Co se týče čs., vypadá to vše na originály. Dále je tu plato polských řádů, kde vůbec nevím - originalitu, ani co je to vlastně zač. Chce to určit člověk, který sbíral kde co, vlastně vše - proto je i ohledně originality možné vše :) Za případné určení, poznámky atd. děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1. Československo je v pořádku, stuha na první medaili je náhradní

2. Polsko, od toho dále. Je tam sice kříž Monte Cassino, ale vše je nové. Oni to tak neberou jako u nás. Tyto drobné věci si můžete koupit poměrně levně

3. Je tam také Africa Star Anglie. která může být v pořádku.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Jak to myslíte, že to tak neberou, jako u nás? Prostě jsou to kopie, ale jim je to jedno? Vzhledem k tomu, co všechno jsou schopni vyprodukovat se tomu vlastně až tak nedivím :)
Moderátor
Rusové a Poláci, také s francouzskými dekorace či španělskými to je podobně vědí, že některé věci udělené např. 5x v origo nezískají a když kompletuji sbírku, zařadí si tam ten novoděl, asi takto,
Registrovaný uživatel
Dobrý den, kdyby jste chtěl čs medaile prodat, ozvěte se na cmp@centrum.cz Děkuji
Registrovaný uživatel
Altmann: Jo, jo díky za konzultaci.

Mint: Jak jsem psal, není to mé a nemyslím si, že by to chtěl prodat. Mohu se zeptat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1