Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dobrý den
Netroufám si posuzovat pravost, ale pokud se vaše domněnky padělků potvrdí.Aukčni síň Aurea vám urcitě vyjde vstříc s případnou reklamaci.
V minulosti jsem měl zkušenost s reklamací, deklarace kvality výrazna rýha, nejspíš při manipulaci při balením,nebo zaslání a nebyl problém s vrácením zboží.
Registrovaný uživatel
Taky tomu nerozumím. Vydražil jste tedy tu horní medaili? V každém případě vložte kvalitnější fota včetně detailů. Děkuji.
Registrovaný uživatel
děkuji za reakci A POMOC, ten obrázek z averzu je pouze nalezený na historii aukra, tuto medaili nevlastním.Obrázek nad ním, kde je medaile z obou stran je přímo převzata ze stránek AUREA, Z NABÍDKY NA AUKCI, tuto jsem vydražil. Protože na fotkách z aukce není stav dobře rozpoznatelný, vyfotil jsem dpředmětnou medaili a snímky přikládám. Zkuste se , prosím, vyjádřit k těmto snímkům, děkuji za pochopení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rozumně, je to běžná dekorace a generace našich pradědů ji nosili a proto mnohé vypadají tak jako Vaše. Když chcete kvalitu, musíte si nejprve vše prověřit. Jak jsem uvedl, k této medaili existuje dostatek literatury, Signum do hloubky, ale z vaši strany žádná reakce, nedivte se tedy, když tak hloupě naletíte. Ale odlitek to není.
Registrovaný uživatel
díky za vyjádření
Registrovaný uživatel
CS valecny kriz 1914/18,
urcenie

VM .5-I.D

je podla akej literatury?
dakujem.
_______________
Moderátor
Václav Měřička, Československá vyznamenání I.část 1918 - 1919
Registrovaný uživatel
Jen pro doplnění:
Vydala pobočka České numismatické společnosti Hradec Králové 1973
Registrovaný uživatel
chcel by som sa opytat k akemu vyznamenaniu patri tato stuzka.
prisla mi sice spolu s medailou SOPVP, ale nejak mi k tomu nesedi.
vopred dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Vypadá to jak vyznamenání tzv. sluníčkářů :D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Vypadá to jak vyznamenání tzv. sluníčkářů :D ;)

tak na prvy pohlad ano,
ale to by bolo pozadie rudo-zelene : )
_______________
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=90&t=3235


Potomci husitů a nepoznáte co to je. Docela hanba. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pepe5 napsal
Dobrý den,

mohl bych poprosit o určení vzácnosti a přibližné hodnoty odznaku na přiložených fotografiích? Průměr 4 cm. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý večer,
já mám odznak číslo 35. , kamarád má číslo 50. Je ten váš odznak číslo 1. na prodej?
Děkuji Martin
Moderátor
Martine,
mám k Vám prosbu. Existuje současné vyznamenání, které vypadá jako Československý válečný kříž 1918, ale dolní rameno, tedy znak je nahrazen snad?-znakem GŠ. Víte o tom něco podrobněji, případně nemáte obrázek? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Máte na mysli toto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ANO, je to přesně ono. Já k tomu nic nevím, sice jsem proti zneužívání klasické faleristiky, ale je to pěkné. Víte něco dalšího?
Děkuji mnoho.
Registrovaný uživatel
Jedná se o Záslužný kříž Náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky II. stupně.
Moderátor
Moc děkuji a mohu poprosit o druhou stranu? Děkuji moc jste pomohl.
Registrovaný uživatel
Kvalita nic moc...
Podklady k udělení i popis ocenění mohu zaslat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Výborně. Podklady určitě, to se Vám ozve dr. Jedlička, kterého to zajímá. Já se přiznám nemyslím to nijak zle, ale je to bižuterie, která znehodnocuje nádherné čs. vyznamenání. Ale moc Vám děkuji za spolupráci.
Registrovaný uživatel
Děkuji kolegovi Mikelis za určení i obrázky.
Můžete mi prosím poslat nějaké bližší informace?
E-mail: roman.jedlicka@volny.cz.
Děkuji.
Registrovaný uživatel
V dnešní době se s těmito "krasavci"roztrhl pytel...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Faktem je, že nová doba to vidí jinak a naši "kluci" to rádi nosí a v současné době i samotné kusy vypadají moc pěkně. Já jsem za dobu svých 38 služebních let vysloužil celkem 4 ks. Sice tuto bižuterii nemusím, ale jinak jsem rád, že když si naši vojáci oblíknou uniformy jsou to fešáci. Alespoň je co sbírat. Mně u těch dekorací hlavně chybí historie a vadí mi zneužití starých čs.dekorací. :evil:
Moderátor
Historie se v příštích 50 letech dostaví taky!! :D
Moderátor
Pavel_III napsal
Historie se v příštích 50 letech dostaví taky!! :D


Máte pravdu, já ještě pamatuji, jak starší faleristé museli přesvědčovat pana Měřičku, aby zpracoval tak zvané plukovní medaile I. odboje, které on považoval za bižuterii. Jak vyšla jeho publikace, tak se z medailí stala hledaná klasika.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1