Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Je jasné o co jde, škoda, odznak jinak velmi zajímavé. Vaše filipiky však budu mazat. Tímto bych diskuzi k tomuto odznaku ukončil. Jen k tomuto odznaku.
Registrovaný uživatel
Zdravim. Viete mi niekto niečo povedat ku tomuto?? Google mi moc nepomohol. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=343&t=1908

Zde máte vše potřebné, stačí pročíst. LFS
Registrovaný uživatel
miki01 napsal
Zdravim. Viete mi niekto niečo povedat ku tomuto?? Google mi moc nepomohol. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Odznak Za ťaženie -Dobrovoľník je veľká vzácnosť.Je,tuším,publikovaný v knihe Martina Karáska.Je známy jeden exemplár na Slovensku v súkromnej zbierke.Ak ste jeho vlastníkom-blahoželám.
Registrovaný uživatel
Tak potom su uz dva v suk.zbierke. dakujem za informacie.
-mikulas napsal
miki01 napsal
Zdravim. Viete mi niekto niečo povedat ku tomuto?? Google mi moc nepomohol. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Odznak Za ťaženie -Dobrovoľník je veľká vzácnosť.Je,tuším,publikovaný v knihe Martina Karáska.Je známy jeden exemplár na Slovensku v súkromnej zbierke.Ak ste jeho vlastníkom-blahoželám.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=343&t=1908


Zde si vše načítejte

Odznak patří mezi vzácné až raritní. Řadí se do této skupiny odznaků, ale výskyt odznaku na Slovensku je minimální.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 13. 1. 2019, 9:01. »
Registrovaný uživatel
K článku na SFS.Ten počet Dobrovoľnik-700...,atď?Neviem,kde sú?Neviem,prečo majitelia Odznaku pre vodičov,nevystavia svoje odznaky?Sú to uživatelia,ktorí ich vlastnia a čítajú tieto stránky.
Moderátor
Bohužel, dnes je jiná doba, ono se podělit o informace se nikomu nechce neb bez informací je levnější nákup. Mně to také moc mrzí, jediný přítel Klabnik z Blavy mi obrázky poskytl. Je smutné to, že stránky mají v názvu "Slovenská" a mimo přítele Považana nikde nic. Výbor společnosti ten je zcela bez zájmu a za úspěch považuji, že mohu (snad ne zatím) popisovat faleristiku evropských států. Kde je chyba to sám nevím.
Registrovaný uživatel
tie odznaky pre vodičov sa asi ani neudeľovali. za dvadsať rokov som nevidel ani jeden medzi ľuďmi. Tohoto dobrovoľníka vidím prví krát.
Moderátor
citace z uvedeneho clanku:

Specielně pro řidiče byl navržen zvláštní odznak, který byl vyroben, ale oficielně se neuděloval.
Registrovaný uživatel
Chyba je v tom že ta spoločnost bola založna za uplne iným učelom ako je niečo faleristike dat.O tom svedčí aj ich prístup k vlastnemu foru. A o dalšej činnosti sa tu nebudem rozpisovat...Len sa divím panovi Považanovi že stale v tom spolku je...Len ako príklad zlu skusenost jedneho pana ktrorý sa chcel do toho spolku dostat a dufal že kolegovia mu ako kolegovi poradia,pomožu...potreboval poradit s ocenením cennej zbieky odznakov,a stalo sa to že ho chceli ako neznalého problematiky miesto rady, a miesto uvítania slušne povedane ošmeknut....možno by mali do nazvu zakomponovat OBCHODNA,to by čiastočne sedelo...Myslím že aj to odradza dalších slušných zberatelov aby tam čokolvek pridavali a prispevali...Preto je tam forum totalne mrtve...
Registrovaný uživatel
Ono je otazka či sa vôbec udeloval odznak pre vodičov...nikdy som nevidel dekret kde by to bolo potvrdene...takže aj tie sa možno nikdy neudelovayi...
dula77 napsal
tie odznaky pre vodičov sa asi ani neudeľovali. za dvadsať rokov som nevidel ani jeden medzi ľuďmi. Tohoto dobrovoľníka vidím prví krát.
Registrovaný uživatel
Ked už tu riešime dobrovolníkov tak tu je ta druha verzia...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Děkuji za sebe i ostatní přátelé.
K společnosti. Patřím mezi starou gardu, která snad dokáže pomoci, píši, pracují, ale výbor to nezajímá, sice jsem trpěný ale pomalu ve mně hlodá přesvědčení, ž dělám zbytečnou věc. Pravděpodobně to co mám rozepsané, ještě dodělám, ale budu muset skončit. Pokud není zpětná vazby těžko se pracuje.
Moderátor
Altmann: Bohuzel i ve sberatelstvi jsou casto penize az na prvnim miste, tedy mnoho mladych to tak vnima...
Moderátor
Všeobecně u nás Česko Slovensko, zejména Slovensko,byly tyto dekorace a jim podobné v tomto konci válečného a krátce poválečném období likvidovány,lidé se všemožně zbavovali jakýchkoliv důkazů s kolaboraci s nacisty... není divu,že je výskyt minimální...
Registrovaný uživatel
Altmanne tady máte skoro vždy kladnou odezvu. Pište sem. Dejte soubor Altmannovy články a my se rádi poučíme. Já mám někdy pocit, že to tak vnímají starší a staří - peníze na prvním místě. No uvidíme :) .
Moderátor
Sběratel a Slovenská faleristická společnost. :P

Myslím, že i když nadávám budu pokračovat. Na Sběrateli rád pomohu ( jen bych se neměl míchat do dalších :lol: ) a na stránkách SFS chci dodělat dekorace Ruské federace, ale tak i SSSR. Meziválečné odznaky, neb jsou velmi zajímavé.
Mně zde bolí jedno. Znám kolegy, kteří jsou lepší než já ( ale není to žádný závod), mrzí mně, se do psaní nezapojí, prý si to každý může dohledat sám. Potřebuji takovou pomoc a spíše morální povzbuzení, tedy česky i slovensky- pište také. Můžete najít zajímavý článek, který je vhodný na doplnění třebas již napsaného článku, tak to klidně opište a přidejte k článku. Děkuji. :twisted:
Moderátor
Dostali jsme se k penězům a historii. Pro zájemce bych mohl nabídnout knihu Niali Ferguson s názvem "Nešťastná válka! Je to zcela mimořádná záležitost. Autor přiznává, že anglické jednotky v roce 1915 nebrali zajatce, stříleli je na místě. Následně byl problém takový, že Němci bojovali do posledního muže, neb věděli, vzdám se a jsem stejně mrtev.Mně však více zajímala ekonomika, zjednoduším to následně. Na zabití jednoho Němce vydali Angličane 1000 liber. Za zabití jednoho Angličana vydali Němci 300-500 marek. Je to kniha pro zájemce o 1. světovou válku důležitá, pěkně se čte a seznámíte se s novými fakty. Autor to však lehké nemá, je dosti pomlouván. Kniha je nová (mám od Ježíška dva kusy) počet stránek téměř 500

Kniha byla nabízená za 599 Kč, prodám ji za 250 Kč + poštovné, kdo má zájem nechť napíše. :evil:
Registrovaný uživatel
Mám zájem o tu knihu. Ale email máte skrytý.
Moderátor
opal napsal
Mám zájem o tu knihu. Ale email máte skrytý.


LF.Sedlak@seznam.cz
Moderátor
Altmann napsal
opal napsal
Mám zájem o tu knihu. Ale email máte skrytý.


LF.Sedlak@seznam.cz




LF.Sedlak@seznam.cz kontrola pro jistotu
Registrovaný uživatel
Děkuji.
K té ekonomice války je asi stále nepřekonaná kniha Jak jsem vyhrál válku.
Přišlo 2 000 bot, vyfakturováno 5 000.
Moderátor
opal napsal
Děkuji.
K té ekonomice války je asi stále nepřekonaná kniha Jak jsem vyhrál válku.
Přišlo 2 000 bot, vyfakturováno 5 000.

To platí pro každou armádu. Jen u nás to bylo jinak. Pokud jste potřeboval 10 nových kulometů pro jednotku, musel jste jich objednat 50, potom následoval telefonát od vedoucího logistiky as, vynadal Vám a poslal 20 ks. Byl to potom problém, neb 10 kulometů přebývalo. Dosaďte si na místo kulomet třebas baterii, fungovalo to stejně. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Registrovaný uživatel
Asi to bude patriť medzi odznaky ale skúsim to tu. Aká je asi cena tohoto odznaku?
Ďakujem.
Zo zadnej strany číslovaný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1