Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - razítka

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - razítka

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
nech sa paci mne to stiahlo OK po ranu o 5:30 http://www.uschovna.cz/zasilka/D4DGE226GUV7RLLD-K4X

hned viete cloveka zamestnat :-)
_______________
Moderátor
Babygulka díky, tentokrát se mě to do pc stáhlo, ale Adobe Reader neotevřel - údajně soubor nepodporovaného typu nebo poškozený. Tak díky za ochotu a snahu pomoci, ale ani tentokrát z toho nic nebylo.
Registrovaný uživatel
Nevím, ale stáhl jsem to od Feldmanna i otevřel hned na poprvé během chvilky.
Jinak se lidem kousají při stahování často věci, pokud mají nízkou kvalitu připojení...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
No, ještě se mě nic takovýho nestalo, tak si s tím nevím rady :-(
Moderátor
nejaka pekna razitka na I.emisi jsem dal na aukro ... ( muze se to tady psat ?? ), ale nektera jsou fakt pekna, tak proc ne ??
Registrovaný uživatel
Krásný večer všem,

mám prosbičku, jedná se mi o určená razítka, respektive místa, kde byla umístěna uvedená polní pošta. Podařilo se mi k tomu zjistit, KuK Komando der mobilen, H.H. Anlage No.2........K u K Feldpostant 602. Se měla v uvedené době 8.2.1915, nacházet někde na Korutanské frontě, a měla patřit k 57. Gebirgsbrigade (57.Horskábrigáda). Která byla součástí 92. Infanterietruppendivision (92. pěší divize) Rohrovi armádní skupiny.

předem děkuji :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oprava data drobný, ale podstatný překlep 8.12.1915 :evil:
Moderátor
Co si myslíte o této položce ve vztahu kvalita/cena?
http://www.filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/znfec6snekomplnemymznojemskymraz_48-124686
Moderátor
podla mna veelmi predrazene a strih je fakt mizerny :-(, neviem ako to je so vzacnostou peciatky... ale za to by som dal osobne max. 200,-kc :-)
_______________
Registrovaný uživatel
raritní němé razítko...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Súhlasím s babygulkou. Cena za zastrihnutú známku je prehnaná bez ohľadu na to aká je pečiatka vzácna.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith dik :-), kvalita je fakt mizerna... u mna ako poskodeny kus a to si na kvalitu znamok dost potrpim
_______________
Moderátor
Tady jde hlavně o to razítko. Obálka s tímto razítkem na aukcích pohybuje mezi 35 - 60 tisíci Kč.
Moderátor
Konec koncov vždy záleží na záujemcovi, či je ochotný zaplatiť požadovanú cenu. Predpokladám Jan, že ty ako zberateľ poštovej histórie Znojma uprednostníš pečiatku oproti zlému strihu známky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Otázka je, jestli je k získání známka s perfektním střihem s tímto razítkem. Nebo dokonce dvojpáska. Asi to tak snadný nebude. Holt, tehdy vůbec nemysleli na filatelisty!! ;)
Moderátor
No, dilema mám. Ono jde taky o to, že ačkoliv je to mizerná kvalita, tak je to novinová známka a na té se to vidí ještě méně častěji.
Registrovaný uživatel
na novinové to vidím teprve podruhé za jejich sbírání...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
No, dilema mám. Ono jde taky o to, že ačkoliv je to mizerná kvalita, tak je to novinová známka a na té se to vidí ještě méně častěji.


Zajisté platí, že němé razítko na novinové známce je velmi zajímavé, ale na druhé straně si musíme připomenout, že se jedná o, slušně řečené, dezolátní kousek, kde, jak známka, tak razítko nesplňují ani základní hledisko kvality. Známka sama o sobě je zcela neprodejná a razítko, i když zajímavé, není celé, ani kvalitní. Pokud se podíváme dále na cenu, pak ta absolutně neodpovídá realitě dané položky. Docela pochybuji, že někdo projeví zájem.

Rozumím, že regionálního filatelistu může daná konstelace lákat, ale snad jen za předpokladu studijního materiálu, ale za úplně jinou cenu.

Němé razítko Znojma je zajímavé, ale na druhé straně to není žádná bomba, protože z němých razítek patří k těm běžnějším, na známkách I emise vcelku dostupné a to i v případě, že se jedná o výstřižek s celým a kvalitním razítkem.
Případ razítka a novinové známky je jiné téma, ale v tomto konkrétním případě ve vztahu kvalita a cena, je aukční nabídka zcela mimo realitu, jak kvalitou známky, tak razítka.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Muj nazor:
U tehle specialit je cena temer vzdy ciste jen otazkou zaliby. Pro generalniho sberatele znamek (od kazdy jeden kus) je cena za takovou poskozenou pricemz relativne beznou znamku samozrejme nesmyslna, ale pro sberatele specializujici se stejnou merou i na razitka, uz ne.
Pokud bych mel uzce specializovanou sbirku a sbiral ciste jen tuhle oblast = napr. pouze tyhle novinovy znamky a razitka na nich (coz sbira celkem dost i zahranicnich sberatelu) pricemz by mi zrovna tohle razitko na tyhle znamce chybelo, tak bych nevahal a tech 5 000 asi zfleku jednorazove obetoval. Ano, znamka je zastrizena a razitko necely, ale jaka je pravdepodobnost, ze budu mit jeste nekdy v zivote prilezitost koupit lepsi??
Navic zrovna u tehle znamek bych osobne (coby teor. sberatel hlavne razitek) nebyl na zastrizeni az tak moc prisnej - vzdyt jde prakticky taky jen o poskozeni vyplyvajici z postovniho provozu. A lepsi neco nez nic..
Ja osobne bych si tuhle svym zpusobem raritni, byt poskozenou znamku (do svy specializovany sbirky) zatim klidne dal, pricemz bych cekal a doufal (i kdyz asi marne) ze se mi caserm podari sehnat lepsi. Jako 5 tisic zase neni az tak extra nehorazna castka - da se skousnout - s prihlednutim na to, jak jsou tyhle emise mezi sberateli celosvetove velmi oblibeny..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 12. 10. 2012, 10:11. »
Registrovaný uživatel
Sbírání razítek je poměrně oblíbená záležitost, která ale musí splňovat jisté náležitosti, kterými je v první řadě celé, nebo téměř celé razítko. Pokud část chybí, jako zde podstatná část, pak jeho vzácnost a samozřejmě i cena podstatně klesá. Viz katalog Müllera.
Druhým hlediskem je nutnost zkušební značky a fotoatestu, nejlépe Ferchenbaura apod. Bez ní bych takovou věc nikdy nekoupil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Sbírání razítek je poměrně oblíbená záležitost, která ale musí splňovat jisté náležitosti, kterými je v první řadě celé, nebo téměř celé razítko. Pokud část chybí, jako zde podstatná část, pak jeho vzácnost a samozřejmě i cena podstatně klesá. Viz katalog Müllera.
Druhým hlediskem je nutnost zkušební značky a fotoatestu, nejlépe Ferchenbaura apod. Bez ní bych takovou věc nikdy nekoupil.


S tim ja vicemene souhlasim..

Ale treba unikat Britsky Guyany se na svete dochoval taky jen jeden kus (zda je znamka opravdu prava ted neresim).. pritom je take zastrizeny a poskozeny..
I kdybyste tuhle znamku (coby exemplar c.2) vlastnil po vsech stranach zastrizenou, deravou a s rezatyma skvrnama, tak ji prodate za velky penize a vsichni sberatele britskych kolonii vam utrhaj ruce :-)

Takze v tomto pripade spis plati "lepsi neco nez nic".. u raritnich veci (na svete znamych v par kusech) se vetsinou na kvalitu az tak moc nekouka.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Jak už tady padlo - jde hlavně o to razítko a jeho použití na novinové známce. Známka sama osobě je mizerná. Těžko posudit, jestli je vyvolávací cena reálná. elle i Evropa 1 mají pravdu, která se střetává někde uprostřed...
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 16. 10. 2012, 15:18. »
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Jak už tady padlo - jde hlavně o to razítko a jeho použití na novinové známce. Známka sama osobě je mizerná. Těžko posudit, jestli je vyvolávací cena reálná. elle i Evropa 1 mají pravdu, která se střetává někde uprostřed...


A je razítko zkoušené?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Není, ale p. Klim nabízí možnost ověření u Ferch.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Není, ale p. Klim nabízí možnost ověření u Ferch.


I když Vás to bude stát dodatečné náklady, je to nevyhnutelné. Bez atestu by to byl vážný hendikep, ať z důvodu, že budete mít klid, nebo při případném budoucím prodeji se tyto nezkoušené věci těžko prodávají za plnou cenu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - razítka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1