Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - razítka

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - razítka

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Pre mna to ma cenu pet korun, pretoze ma to nezaujima, ale vidiet to niekde za 3000 forintov , tak si to kupim zo srandy :)
Prezrad teda co je to hodne? 1000 €?

Tak proti tvojej tisicke riadny našup :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
:) tiez si sa sekol o dva melony
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Takže to nebylo +100%, ale plus 10000%. ;)
Zapamatujte si ten dopis děti, příště něco podobného uvidíte na nějaké světové výstavě, možná, anebo taky už nikdy.
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
:) tiez si sa sekol o dva melony

Čo na to povedat - zasa maš pravdu.Musim sa ešte vela učit :oops:
_______________
Registrovaný uživatel
Ak je reč o rakuskych razitkach tak tento material si zasluži pozornost.Peto Severin dal dokopy exponat len zo Slovenskymi razitkami.Uvidime ako to ohodnotia v Chomutove.No chyba ma tam ta TURNA ale čo sa tyka materialu tak asi bezkonkurenčne. http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=1202&lng=CZ
_______________
Registrovaný uživatel
Pěkný článek o dělení rakouských známek na Slovensku je v katalogu Bratislava 2002.
Registrovaný uživatel
jisi ak maš link na ten katalog budem rad .Dakujem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234
Mám pouze original (papír) co jsem si před měsícem přivezl ze Slovenska.
Výstavní katalogy jsou hodně opomíjené zdroje informací.
Registrovaný uživatel
Ak ta to neobtažuje tak ta poprosim oskenovat a preposlat.Este raz dakujem
_______________
Moderátor
no ten uz poputoval u mna do zberu
_______________
Moderátor
jisi napsal
Pěkný článek o dělení rakouských známek na Slovensku je v katalogu Bratislava 2002.

Já tam tehdy byl a ani si ten katalog nevybavuji. Za scan bych byl také rád (kdyby jsi to scanoval).
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Ak je reč o rakuskych razitkach tak tento material si zasluži pozornost.Peto Severin dal dokopy exponat len zo Slovenskymi razitkami.Uvidime ako to ohodnotia v Chomutove.No chyba ma tam ta TURNA ale čo sa tyka materialu tak asi bezkonkurenčne. http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=1202&lng=CZ
Tak si myslim že mame exponat ktory može zbierat zlate medaile aj na svetovych vystavach.
_______________
Moderátor
Človek znalý tejto oblasti môže iba súhlasne prikývnuť. Turňa tam síce nie je, ale okrem iných vzácnych a zriedkavých krásavíc tá celistvosť s polenou 2 kr. z Topoľčian, tiež nie je kúsok na zahodenie... :-).
Registrovaný uživatel
nuckythompson napsal
Něco z JUDAIKY do sbírky (dlouho jsem nic tady nepřidal) ;) Celkem "pidi" židovské osídlení, o to větší radost mám (nejen z pečeti) :) 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Krasne strany!
A.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
nuckythompson napsal
Něco z JUDAIKY do sbírky (dlouho jsem nic tady nepřidal) ;) Celkem "pidi" židovské osídlení, o to větší radost mám (nejen z pečeti) :) 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
:oops:
Obrázek vložený uživatelem


Krasne strany!
A.


Díky! ;)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Kolko tych listov k tejto teme mas?
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj Adri,

co se týká judaiky, mám zatím jenom 9 dopisů, z nichž si ale nejvíce cením muzeální záležitosti židovské šlechty na našem území.

https://drive.google.com/file/d/0B-uaqGBTznm9SldRdXZIRUNMTlk/view?usp=sharing
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
:) Vdaka opät za zaujimavu stranu!
Sina je znama Korespondencia, teras budem mat otvorene oci ci sa jedna o bankovy list... ;)
A.
Registrovaný uživatel
Já si tak koupím ročně 1-2 dopisy s touto tématikou, protože u nás toho moc není, a vesměs jde jenom o sálové aukce, i když něco se mihne sem tam i na internetových aukcích. Kdybys někdy natrefila na něco z tohoto tématu, a neměla bys o to zájem, jistě bych byl rád za každou nabídku, zejména do r. 1848 (před emancipací). :-)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
bude to velka nahoda nieco najst...ale ako som uz napisala pokial mi bude nieco "podozrive" :) dam ti vediet.
Bodaj by sa viacej zberatelou venovalo takymto temam..
A
Moderátor
a preco?
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj babygulka,
ako citam tak ty si Filatelista...preto ti odpoviem najprv s pohladu sberatela Filatelistu:
1,
Na obrasku je list - Bavorsko so znamkou 7 Kreuzer, Mischel Nummer 25. Samotna znamka uz möze byt zaujimava...je to X alebo Y, aka farba?...katalogova cena od 5,50 do 380.
Na liste je to este zaujimavejsie, cena od 30 do 1500...

Tu vedsina Filatelistou konci so zaujmom, pripadne ich zaujimaju Postove päciatky alebo hladaju na znamke chyby... Popripade si daju znamku este overit...

Teraz sa ja obytam teba - preco neist dalej?
Povedzme ze ma len hodnotu katalogu 30...
Uz len pri precitani adresi vidno ze list bol odoslany s Bavorska do Talianska - Vercelli, Piomonte.
Koho zaujima aj Postova historia, Tarifi atd. ...vie ze moznost poslat Franco Dopis s Bavorsko do Taliansko za 7 Kr bolo mozne len 6 Mesiacov.
Co si myslis kolko ich este do dnes je? 10 Kusov pravdepodobne este menej?

Kvalytnu znamku kupis priblizne za 10% - 20% Katalogovej ceny, na liste za trosku viac. Tym ze je tento list ide s B do Tal a v obdobi ktore bolo mozne casovo vyuzit len 6 Mesiacov sa jeho hodnota aj stou najlacnejsou znamkou nehorazne zvysi..

2, List ma obsah, takze si ho pozrieme s pohladu historickeho...
Odoslany je s Kemptenu, jednym Obchodnikom - Christof Ade. Jeho Rod je jeden s nastarsich tochto mesta, a jeden od stredoveku najbohatsich..takze sedia na radnici, su Starostami, obchoduju...a dodnes maju v starom meste Zlatnictvo (od roku 1900), ktore nesie ich prezvisko - Ade.
V liste okrem ineho figureje Bankove spojenie k Bankovemu domu v Augsburgu Schmidt, tiez jeden s velmich starych a pre historiu Augsburgu velmi vyznamnych osöb...
Tak sa ta opytam, preco neist dalej...aku hodnotu, financnu a hystorucku möze mat jeden list s obsahom?
A.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Adri v 27. 7. 2015, 23:57. »
Moderátor
Adri pekne napisane, v poriadku, ja som to napisal v dobrom, hlavne je, ze ta to bavi. Ano som filatelista.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj, ja viem...
A aj my obaja vieme ze kazdeho zaujmi sa vyvijaju röznim smerom, co je aj spravne...jeden doplna druheho :)

Ukazany list presiel cez R, takze az tak nespravne tu nie je zalozeny.
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Možná se zeptám blbě, ale chtěl bych se trochu víc věnovat razírkům u starého Rakouska, nedá se najít něco víc o tomto na internetu?? Vím, že existuje google, ale třeba mi někdo poradí a já ušetřím spousty času. Děkuji moc :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - razítka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1