Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Rakouský bajonet - určení jednotky

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakouský bajonet - určení jednotky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem!
Mám prvoválečný rakouský bajonet Mannlicher s nápisem. Nevím, zda je lept původní, i když si myslím, že více se falšuji lepty na bajonetech z 2. sv. v. Pomůže mi někdo s vysvětlením použitých zkratek, případně s bližším určením?
Děkuji
A nyní text:
II. M.G.Komp. L.J.Regt. 56

A nad tím datace: Weihnachten 1917
Moderátor
Dejte sem obrázek. Lept aniž jej vidím.......
Moderátor
Kulometná rota 56 Zeměbranecký pluk 56 no, ale chtěl bych vidět ten lept!
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Obrázek přidám později.
Altmann napsal
Kulometná rota 56 Zeměbranecký pluk 56 no, ale chtěl bych vidět ten lept!
Registrovaný uživatel
Ještě něco. M.G. znamená Maschinen Gewehr? A to L.J.? Jak je to prosím v němčině? Díky.
Altmann napsal
Kulometná rota 56 Zeměbranecký pluk 56 no, ale chtěl bych vidět ten lept!
Moderátor
Přidejte, bez obrázku odpovědět nelze. Lept je velice podezřelý.
Registrovaný uživatel
Nevím proč, ale nedaří mi žádný obrázek vložit. A není to jeho velikostí. Nejsou nějaké technické problémy?
Altmann napsal
Přidejte, bez obrázku odpovědět nelze. Lept je velice podezřelý.
Moderátor
Nikdo žádný problém nemá, pošlete mi to na domácí meil, já to sem vložím.
Registrovaný uživatel
Konečně se podařilo. Bodák jsem dostal darem, z čehož vyvozuji, že případný vylepšovatel z toho neměl žádný zisk. Jinak ke všem leptaným bodákům, hlavně druhoválečným, jsem skeptický.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
již jsem viděl podobný s legendou, že to je památka na válku. Je v tom trocha logiky, ale osobně ( je to jen můj názor) není nutno souhlasit, ale toto vlastně ten bodák znehodnotilo. Nerad Vám to říkám, ale lept je dělaný.... zde nebudu uvádět jak. Zbytečně bych Vám dával naději.
Registrovaný uživatel
Děkuji. Vrátím se ale k původnímu dotazu: význam zkratek. Takže M.G. znamená Maschinengewehr? A L.J.?
Altmann napsal
již jsem viděl podobný s legendou, že to je památka na válku. Je v tom trocha logiky, ale osobně ( je to jen můj názor) není nutno souhlasit, ale toto vlastně ten bodák znehodnotilo. Nerad Vám to říkám, ale lept je dělaný.... zde nebudu uvádět jak. Zbytečně bych Vám dával naději.
Registrovaný uživatel
Tie skratky L.J. by mohli znamenať Landwehr (zemebrana) a Jäger (česky myslivci). V r. 1917 boli aj jednotky Landwehru reorganizované na horské a útočné strelecké pluky a mnoho príslušníkov odvelili priamo na front. Na nete sú zmienky o 56 pluku Landwehru. Názov Kompanie znamená rota. V preklade by názov II. M.G. Komp. L.J. Regt. 56 mal znamenať ,,II. guľometná rota, horských strelcov 56. Zemebraneckého pluku". Weihnachten 1917 - Vianoce 1917.
Snáď mi nedá Altmann poza uši keď to nie je pravda. :D :lol: :mrgreen:
Moderátor
TONY-KK napsal
Tie skratky L.J. by mohli znamenať Landwehr (zemebrana) a Jäger (česky myslivci). V r. 1917 boli aj jednotky Landwehru reorganizované na horské a útočné strelecké pluky a mnoho príslušníkov odvelili priamo na front. Na nete sú zmienky o 56 pluku Landwehru. Názov Kompanie znamená rota. V preklade by názov II. M.G. Komp. L.J. Regt. 56 mal znamenať ,,II. guľometná rota, horských strelcov 56. Zemebraneckého pluku". Weihnachten 1917 - Vianoce 1917.
Snáď mi nedá Altmann poza uši keď to nie je pravda. :D :lol: :mrgreen:


Celkem OK. Jen písmeno J a I zde to je trochu jinak. Ale v tomto případě ať to zní-jak to zní, ten lept je hrozný padělek ( bohužel).
Registrovaný uživatel
Děkuji všem. Mně ani tak nešlo o pravost leptu, ale jestli obsah textu je jen fantazií, nebo zda by mohlo jít o existující jednotku.
Druhá věc je, proč by někdo toto falzum vytvářel. Protože, jak už jsem psal, na něm neměl (pokud vím) žádný zisk. Možná šlo o zkoušku technologie pro lukrativnější falza...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Rakouský bajonet - určení jednotky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1