Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražby související s pražskými groši

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
já Vám to do toho nechci moc kecat ..... ale archyho mince je groš Karla II. Chromého, který vládl v letech 1285 - 1309. Po něm v Neapolském království vládl Robert Dobrotivý (1309 - 1343), to je ten druhý grošík :-)
Moderátor
Presne tak, sám som to písal. Podľa všetkých znakov je moja minca groš Karola II. Chromého a nie jeho syna Roberta - my mu hovoríme Múdry. :)
Registrovaný uživatel
je zajímavé, že mezi dobrotivostí a modroustí je někdy dost velký rozdíl ...
Registrovaný uživatel
............. jinak Archy, mě jen mátlo, že tak složitě řešíte tak jasnou věc ... :-)
Moderátor
jj, prave, ja uz vecer zkoumal popis a proto sem ti poslal karla a ne roberta (tech sem nasel mimochodem mnohem vic). akorat se me uz nechtelo vic psat, pac sem byl unavenej. zbytek tvych opisu nesedi na roberta, ale na karla. sem si tim jist na 99 %. jinak mincicka je to krasna. gratuluju, at je to co to je :)
Moderátor
No ja som to riešil kvôli dvom veciam; keďže týmto minciam nerozumiem, nebolo mi jasné prečo často vidím na internete evidentne Karolovu mincu určenú ako mincu Roberta, viď. CoinArchives (a iné...). Preto som si nebol istý či som niečo neprehliadol, radšej som sa tu spýtal. A za druhé, meno vydavateľa mince na mojom groši nie je evidentné, preto som sa to snažil trochu rozobrať.
Jednoducho a v skratke, nerozumiem týmto minciam a chcel som o minci zistiť čo najviac, to je všetko... :|
Moderátor
ja taky ne, z toho si nic nedelej. kdybysme rozumeli vsemu byla by to nuda.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Presne tak, sám som to písal. Podľa všetkých znakov je moja minca groš Karola II. Chromého a nie jeho syna Roberta - my mu hovoríme Múdry. :)


Múdry je správně, italsky Roberto il Saggio.
Moderátor
Díky tutle... inak si mal o ten groš tuším aj ty záujem... ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Díky tutle... inak si mal o ten groš tuším aj ty záujem... ;)

Ano :twisted: :twisted: :twisted:
ale už jsem Ti odpustil
;)
Registrovaný uživatel
narazil jsem na tuto minci,muze mi nekdo poradit o co se jedna? diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to na Lucembursko, zajímavější mince, ale je to spíše o ceně...
Registrovaný uživatel
blanc gros, v tomto případě Václava IV . .... vyskytuje se ještě stejně vypadající mince, též se jménem Václava, ale pouze titulem vévody, a to se jedná o Václava I. (tuším bratra Karla IV ?? - opraví mě někdo ? )
Registrovaný uživatel
opravím se sám ... :mrgreen: ... nevlastní bratr
Registrovaný uživatel
to Dracek.kekule...dekuju
Moderátor
Posielam na ukážku ten groš Karola II. Chromého čo som vydražil a spomínal vyššie...


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rozkošný kousek ........ blahopřeju
Moderátor
Ďakujem, potešil ma.
Moderátor
hmmmmm :)
Registrovaný uživatel
posílám na kouknutí velmi zajímavý míšeňáček ...... úplně první typ štítového groše, ražený za Viléma II. (1407 - 1410) ... grošík, co se vidí velmi zřídka ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zatím jsem neviděl, moc škoda toho stavu, ale třeba časem vyměníš...
Moderátor
Ten stav nie je top, ale zas nie je zlý, hlavne keď sa jedná o razbu, ktorá nebýva vidieť. Gratulujem kekule...
Registrovaný uživatel
hm..opět je tu řada pěkných minciček...
Moderátor
Dracek: Mne tedy prijde stav dobry, misenske grose se vetsinou prodavaji v horsi kvalite i pokud jde o bezne typy.. ale asi nejsem takovy fajnsmekr :)
Moderátor
Tak mi dnes prišiel groš Róberta z Anjou. Škoda že má opravenú dierku, inak sa mi veľmi páči, pekne zvoní a celkovo mám z mince dobrý pocit.


Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1