Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražby související s pražskými groši

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to archypov: poslednou dobou sa mi nejako tieto ražby pačia. Ak by sa nejaky typ tejto razby vyskytoval u Vas na predaj, resp. u kolegy tak možete ma prosim informovať. dakujem
Registrovaný uživatel
Zaujímavo opravené...na čape je celkom úspešný pokus o dorytie chýbajúceho opisu.

Jozino, sleduj ebay, objavujú sa občas aj za v pohode ceny.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 2. 3. 2012, 19:40. »
Moderátor
Jozino89 napsal
to archypov: poslednou dobou sa mi nejako tieto ražby pačia. Ak by sa nejaky typ tejto razby vyskytoval u Vas na predaj, resp. u kolegy tak možete ma prosim informovať. dakujem


Tieto mince sú veľmi pekné, vždy som k nim mal vzťah, hlavne kvôli ikonografickej nadväznosti na uhorské anjouovské groše. Inak teraz dva (aj s týmto) leteli na aukre, takže občas sa ukážu aj u nás, nielen na e-bay.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Zaujímavo opravené...na čape je celkom úspešný pokus o dorytie chýbajúceho opisu.

Jozino, sleduj ebay, objavujú sa občas aj za v pohode ceny.



No ebay veľmi nesledujem, tak asi začnem.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Jozino89 napsal
to archypov: poslednou dobou sa mi nejako tieto ražby pačia. Ak by sa nejaky typ tejto razby vyskytoval u Vas na predaj, resp. u kolegy tak možete ma prosim informovať. dakujem


Tieto mince sú veľmi pekné, vždy som k nim mal vzťah, hlavne kvôli ikonografickej nadväznosti na uhorské anjouovské groše. Inak teraz dva (aj s týmto) leteli na aukre, takže občas sa ukážu aj u nás, nielen na e-bay.




No acko sledujem,ale toto som prehliadol, ale nevem či by bolo spravne kupovať taketo ražby na aukre.
Moderátor
Prečo? Nerozumiem...
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Prečo? Nerozumiem...


Už len pre to aukro. Ale možno sa mýlim.
Moderátor
trosku to tu ozivim a poprosim o pomoc. snazim se urcit toursky gros, k dispozici ale nemam potrebnou literaturu a ani zkusenosti. prohlizenim aukcnich portalu jsem nakonec dosel k zaveru, ze se jedna o gros Filipa III. (vladl 1270 - 1285):

Obrázek vložený uživatelem

jako temer shodnou razbu jsem nasel toto, coz je vedeno jako Dy.202A v.:

Obrázek vložený uživatelem

dokaze mi nekdo pomoci / poradit / potvrdit / vyvratit?
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 2. 1. 2013, 21:42. »
Moderátor
literaturu k tomu také nemám - jenom net
ale řekl bych, že máš pravdu - Filip IV. (i další tourské co jsem viděl) už vypadá jinak
Moderátor
tak diky jacxovi jsem o trochu chytrejsi, poslal mi odkaz na aukci, kde jsem mohl rozklicovat literaturu, kterou je mozne pro urceni pouzit.

D = Adolphe Dieudonné: Gros tournois. Rollin, 1919.
L = Jean Lafaurie: Le Gros tournois en France. 1970.
Dy = Jean Duplessy: Les monnaies françaises royales. Editions Maison Platt, 1999. ISBN 2-9510355-3-5.

jinak to Dy. 202A v. znamena, ze 202A nema tu druhou tecku za S ve slove TVRONV.S.

pres vsechny tyto poznatky se rad necham poucit dal. nerikejte mi, ze zde nikdo tyhle krasny mince nedela.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a ani tu literaturu nikdo nema?
Registrovaný uživatel
S tou literaturou to asi bude horší, tak sem dám aspoň odkaz na zajímavou databázi tourských grošů : http://www.turnosenfund-erfurt.de/index.html
Moderátor
dekuju, zajimave, mrknu na to :)
Registrovaný uživatel
To Kekule.Je to on?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekna vec, tu bych taky jednou rad potkal :)
Registrovaný uživatel
to bertik-b1 ...... kdo ?? ... trošku nerozumím dotazu .... na fotce je blanc lucemburského vévody Václava I .. :D
Moderátor
na osvěžení paměti ;)

harly27 napsal
narazil jsem na tuto minci,muze mi nekdo poradit o co se jedna? diky
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

kekule napsal
blanc gros, v tomto případě Václava IV . .... vyskytuje se ještě stejně vypadající mince, též se jménem Václava, ale pouze titulem vévody, a to se jedná o Václava I. (tuším bratra Karla IV ?? - opraví mě někdo ? )

kekule napsal
opravím se sám ... :mrgreen: ... nevlastní bratr
Registrovaný uživatel
jooo ...... tak je to stejný nominál, ale jiný panovník ...... jednou je to Václav I. (nevlastní bratr Karla IV.) a jednou náš Václav IV. .. rozdíl je v titulatuře .... pokud není u Václava uvden titul krále českého, jedná se o Václava I.
Moderátor
kekule si tieto veci predsa nemôže pamätať, veď už má predsa len svoj vek. ;) Tak všetko najlepšie...
Registrovaný uživatel
Nové Čechy(Česká Falc).Patří to sem?Časově by to mohlo odpovídat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
patri to spise do drobne mince grosoveho obdobi. ale uplne mimo nejsi. zde je to spis urceno (ac to neni vylozene receno) hrube minci
Moderátor
nějaké mince těchto zahraničních lén České koruny jsou v sekci Drobné peniaze grošového obdobia
Moderátor
Bertík: Myslím si, že to máš správně. Falc, mincovna Erlangen, Václav IV.
typ podle Nechanického jako BXXXII.
Pěkná věcička. Líbilo by se mu u mně. :lol:
Registrovaný uživatel
Dám sem na ukážku můj poslední přírůstek :
Tourský groš Karla IV Lucemburského. Rok ražby ani místo není přesně známo. Podle titulu REX by mělo jít o období 1346-1355, ražba před rokem 1349 je však málo pravděpodobná. Raženo nejspíš v některé z říšských mincoven (Cáchy?, Frankfurt?, jinde ?), 3,48 g.
Nemám k tomu žádnou literaturu, takže jenom z netu : občas zazní pochybnosti, zda se nejedná o ražbu francouzského krále Karla IV Sličného (Le Bel) (1322–1328 ). Na všech aukcích v poslední době je však anoncován jako Lucemburková ražba. To h v KhAROLVS přitom není typické ani pro jednoho z nich. Nemáte k tomu někdo něco víc ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kluge, č. 901 ho uvádí jako Karla IV., mincovnu píše Frankfurt s otazníkem. Totéž č.902 s císařským titulem po r. 1355.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1