Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražby související s pražskými groši

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tady je pro srovnání i s francouzským Karlem Sličným:
http://www.smb.museum/ikmk/object.php?id=18238324
http://www.smb.museum/ikmk/object.php?id=18205233
Pravda je, že tam žádný rozdíl (pokud se dobře dívám) není, kromě toho KAROLVS (Francouz) x KhAROLVS (Lucemburk).
Asi se to rozlišuje právě podle toho, že KhAROLVS je i na tom s titulem IMP.
Určitě gratulace k zajímavé minci.
Moderátor
ander - hezká mince

jsou to akorát tři roky co jsme diskutovali tourské groše Jana i Karla Lucemburského zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jan-lucembursky_post_-109989#post109989

více by se možná dalo vyčíst zde:
R. WEILLER, Les monnaies luxembourgeoises, Louvain-la-Neuve, 1977
tímto pramenem bohužel nevládnu
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Koukal jsem na ten tourský groš Jana Lucemburského - to je trochu jiný level.
Karlův TG se na aukcích objevuje opakovaně a dosažené ceny jsou cca od 200 Euro nahoru. Jenom co jsem koukal po netu, napočítal jsem minimálně 5 různých razidel.
To ten TG Jana bude nejspíš asi fakt unikát. Soudě podle ceny, za kterou se prodal (21000 Eur). :shock:
Registrovaný uživatel
Jo a pokud by jste někdo měl odkaz na ražbu s KhAROLVS IMP, dejte to prosím sem. Nějak ho nemůžu najít.
Registrovaný uživatel
tak tady mám jeden groš Filipa Sličného.dostal jsem nabídku ho koupit tak přemýšlím.nelíbí se mě ta prasklina aby to vydrželo.Jinak je to krasavec.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
běžná mince, počkal bych na pěkný stav...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
tourske grose jsou pekne, ale ne zrovna levne, nicmene prave Filip Slicny je obcas dostupny za relativne prijemne ceny. nektere jeho grose jsou jeste pekne a vzhledem snesou srovnani s predchudci (Ludvik a Filip III), ale je taky rada tech, ktere jsou uz hodne sizene, spatne zachovane.

na tomto grosi je na vrcholu lilie, casteji bych rekl tam byva krizek. praskliny je skoda a hlavne je blbe, ze se sbiha do V. asi to vydrzi, kdyz se s minci nebude nesetrne zachazet.

pro sovnani zrejme podobny typ v lepsi zachovalosti (odkaz na presne urcovani jsem sem kdysi daval), ale resit typove ci platit za lepsi typ ma smysl pouze pro toho, kdo ty grose sbira systematicky. nasincovi myslim staci na ukazku prave bezny Filip IV. Slicny a nebo jeste relativne dostupny Filip III. (ceny za Ludvika uz jsou horsi).

je otazka, co clovek chce a jake na to ma prostredky. pokud bych chtel mit 3-5 peknych ukazek z evropske grosoviny, pockal bych si i s omezenym rozpoctem urcite na lepsi. pokud chci tech ukazek mit vic, rekneme 20-30 a pritom nechci utracet, asi by se o nem uvazovat dalo, ale za levno. nerad bych nekomu kazil obchod, cena se tu urcuje tezko, tudiz jedine co reknu je, za kolik bych takovou minci koupil ja (upozornuju, ze jsem nekterymi lidmi za sve cenove predstavy kritizovan). ja bych za konkretne tuto minci nedal vic jak 3-4 stovky.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
...(upozornuju, ze jsem nekterymi lidmi za sve cenove predstavy kritizovan). ja bych za konkretne tuto minci nedal vic jak 3-4 stovky.

no to se ani nedivím :roll:
Registrovaný uživatel
Určitě nebrat, na ebay se ukazují často, stačí si počkat ...
Registrovaný uživatel
díky za rady asi počkám na lepší Oliver má pravdu s tím že bych to měl na ukázku vedle těch našich PG.
Registrovaný uživatel
No mě se pro změnu zase líbí toto, bohužel se mi udělalo slabo, když jsem zjistil jak se tu toho pohybují ceny....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jednou jsem ho mohl koupit z ruky a byl luxusní.Cena 300 se mi zdála moc vysoká pak jsem ho viděl za 750 a byl jsem naštvane,že jsem na něj neměl
Registrovaný uživatel
Co říkáte na tento lucemburský kousek, zajímá mě to podivné místo na averzu vpravo dole, na reverzu je to také vidět vpravo nahoře. Je to nějaká oprava mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no vime, odkud je. dobry postreh, take jsem na to koukal, v popisu by to melo byt vysvetleno a uvedeno na pravou miru, coz neni. osobne si myslim, ze je to dodatecny, neoriginalni, zasah do mince. nemusi to byt nutne pravda, co tvrdim, ale z pouhe fotky se to posoudit neda. skoda, jinak hezka mincicka.
Registrovaný uživatel
No právě, v popisu mince je tato "vada" ignorována, přitom dle fotky je do jinak krásné celistvé mince jasně patrný zásah ...
Registrovaný uživatel
Ahojte

Snad som zvoli spravnu kategoriu. Venujem sa stredovekemu uhorsku a v tych levikoch sa nie a nie vyznat. Prosim vedeli by ste mi pomoct s urcenim tychto minci? Ich vaha je od 1,3g po 1,9g a primer cca 26,5mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
To jsou Míšeňské groše viz zde.
Moderátor
jinak pokud to budes chtit urcit, rozhodne to musis rozrezat (resp. nafotit a orezat), z tehle pidifotek se bude obtezovat leda masochista.

i tak preju hodne stesti, protoze misenaky sou bohuzel dost mrtva sekce, ale treba se to zmeni.
Registrovaný uživatel
Dakujem za rady, nafotim s USB mikroskopom, orezem a potom Vas poprosim o pomoc. Este raz vdaka
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
no podle mne staci i stativ, makro a podprumerny fotak. kouzlo je nenahravat sem "grupac fotky" a neorezene (postup jak sravne orezat je zde). jinak to blbe dopadne i z mikroskopu.

aspon orientacne si je muzes predurcit zde: http://www.medievalcoinage.com/saurma/someoldcoins.org/saur/g/s293.htm

a nasledne se je pokusit dohledat napr. zde: http://www.mcsearch.info/index.html
Registrovaný uživatel
podařilo se mi vyzobnout jednu vcelku dost vzácnou minci, která, sic ve stavu nic moc, udělala radost .... štýrská ražba Friedricha V., tzv sechzehner, ročník 1471, mincovna Graz. Jedná se vlastně o první pokus ražby hodnotnější (nechci použít slovo hrubé) mince ve středoevropském prostoru a to o váze 3.8g z kvalitního stříbra a hodnotě 16 krejcarů. Obsahem stříbra mohla odpovídat cca 2 - 2.5 pražským grošům

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velmi zajímavé a vzácné, za mírnou cenu jistě potěší... ;)
zrovna dnes jsem koupil dokumentačně velmi vzácný český početňák v ještě horším stavu, ale v aukci byl prodán jiný kus naposledy v roce 1858 a tak jsem zavřel obě oči nad stavem... :?
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nový přírůstek do evr. grošových ražeb
Flandry, Louis II. de Male, 1346-84
groš, 2,11 gr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
také jeden kousek z Tours, neboli (nej)starší bratránek našich pražských grošů od Ludvíka IX. z let 1266-1270

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
moc hezkej kousek, sluselo by mu to i v chlubirne :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1