Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ne všechna razítka jsou schopná nastavit rok 20. V Poděbradech 1 na razítku 13 nám to nejenže dokázali, ale vypořádali se s tímto problémem po svém. Pravda, tím pádem tam chybí hodina, na detaily nehleďme. ;)

No a další - záhadné razítko pošty 582 72 Rozsochatec (u Chotěboře). Nejprve jedno takové škaredší a podruhé hezčí, o pár dní starší, ještě doplněné řádkovým razítkem, zřejmě poškozeném olejovou barvou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 26. 2. 2020, 22:08. »
Registrovaný uživatel
Prišlo mi, len tak zo srandy, na pamiatku.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nazdar! Na dopisnici je razítko LIPTÓÚJVÁR-A, ktoré monografia č.16/II neuvádza. Viete mi s tým niekto pomôcť? Diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
Dostal jsem obrázek toho razítka. Jedná se o staré kladívkové razítko, kterým se razítkovaly provozní doklady (a ty se nedostávaly z pošty). Otisky těchto razítek mezi sběrateli se asi moc nevyskytují. V provozu se v současné době nejspíš jedná o unikátní kousek. Ujo Google nic takového nezná (teď mu to ukážeme 8) ). Viděl někdo z vás nějaké takové?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kladívkovými razítky se běžně razítkovaly i dopisy. Byly rozšířené zejména v Německu, ale používaly se i u nás.
Moderátor
Literatura praví, že v DDR. U nás možná, otázka je kdy. A hlavně, jaké razítko to bylo. Takto velkým rozhodně ne po zavedení PSČ a předtím asi jedině za první republiky. Pokud se na to namontuje razítko obvyklých rozměrů, nikdo to na dopise nepozná. To je jasné.
Registrovaný uživatel
Pěkný, a nakonec se zjistí že vyřazené dopisy jako padělky byly znehodnoceny kladívkovým razítkem.
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 5. 3. 2020, 20:45. »
Moderátor
Důkaz, že se řádková razítka vyskytují i na běžné korespondenci:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak som to sem niekde už dal, tak sa ospravedlňujem. Ale myslím, že nie.
Maschinenstempel vianočný, nedotlačený, ale niečo sa koncom minulého roka vyskytovalo. ;)
Asi Pokojné Vianoce..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Konečně jsem se dostal k dlouho odkládané činnosti
a hned jsem byl za svou píli odměněn.. :lol:

Z dnešní hrabárny:
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
mikimar napsal
Konečně jsem se dostal k dlouho odkládané činnosti
a hned jsem byl za svou píli odměněn.. :lol:

Chtělo by to teda větší obrázek, něco se nedá rozluštit. Ovšem jako u těch vnitropoštovních obálek, jedná se o mohutný rozvoj! By z toho mohl být exponátek, něco jako "nouzové razítkování našich pošt". 8)
Registrovaný uživatel
Tak druhý pokus.. ;)
Některá razítka jsou bídně oražená, ale našinec si nemůže moc vybírat.. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Ty dvě kulatá jsou odkud?
Registrovaný uživatel
Obě jsou Neznašov, PSČ 373 02
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Jako pošták jsem to nevydržel a zeptal se svých kolegů na oněch poštách ... Zde jsou jejich mailové odpovědi, které tuto neobvyklou "pandemii gumových razítek" vysvětluji :

- Dobrý den, denní razítko bylo v opravě, nemělo rok 202..., proto jsem používala razítko bez datumovky a přerážela obyčejným datumovým razítkem. Kulaté denní razítko je již vráceno.
Pošta Neznašov

- Dobrý den, je to jednoduché je to opatření které si myslím nastalo s rokem 2020 spoustu razítek končilo nastavením roku 2019. V této souvislosti bylo vydáno nějaké opatření kde byl stanoven postup jak orážet poštu i po tomto datumu. Až se někdy opraví stará razítka tak se to vrátí (tipuji).
Vedoucí pošty
pošta Suchdol nad Lužnicí

Takže už vím proč a kolegům na poštách děkuji za vysvětlení ....
Registrovaný uživatel
Tak a krasna moznost pre zberatelov postovej historie zacat patrat po takychto skvostoch, lebo najst ich bude hodne nejakeho mauricia. Najma ak to bolo pocas normalnej prevadzky. A to nehovorim otom, ze maju k tomu aj odborny posudok z prvej ruky. Taka ma byt filatelia.
Registrovaný uživatel
V Jílovicích u TS už mají normální denní kulaté razítko.
Mám provirorní razítka i z jiných pošt, stejný princip.
Moderátor
Opravdu by z toho mohl být pěkný exponátek. Navíc, Filatelie o tomto (zatím) mlčí, nikde to není evidováno atd. A nejspíš to období nebude trvat moc dlouho a další se dá očekávat zase za 10 let. Otázka je, jestli se to dá na 5 rámů, nebo jen jeden (jiná varianta není). Zase aby to nerazítkáře a vyhraněné Hradčanáře příliš nenudilo. ;)
Registrovaný uživatel
jisi napsal
V Jílovicích u TS už mají normální denní kulaté razítko.
Mám provirorní razítka i z jiných pošt, stejný princip.

Předpokládám, že nejsem sám, kdo je zvědavý. Bylo by možno zde zveřejnit Vaše razítka..? ;)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Bylo, zítra dám sken.
Registrovaný uživatel
Jak to vypadá tak to jede od loňska.
V Jílovicích jsem byl proto to vím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánové jedna myšlenka -
Ještě chci upozornit na to - jedno razítko = jedna obsluha u okénka.
Střídání směn.
Pošta s více okénky může mít více druhů(variant) provizorních razítek.
« Poslední úpravu provedl(a) jisi v 10. 4. 2020, 17:01. »
Moderátor
jisi napsal
Jak to vypadá tak to jede od loňska.

Viz téma vnitropoštovní obálky. Myslím, že jich tam pár mám už z loňska. Je možné, že to někde dali k výměně už dřív, někde možná neměli razítko s přechodem na Partnera a další.
Moderátor
A jeden zachycený Svojanov:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jeden nález. Pošta 503 45 Jeníkovice, bez datumovky. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1