Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Vykupminci.cz
Numisargo

Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Pan Zronek se v dobré víře podělil o svoji životní zkušenost a hloupě narážet na to, že by mohl být sám padělatel mi přijde značně zcestné. How

Souhlas, uz takhle tady spousta lidi nepise, tak budme laskavi a prdel mejme jen tem, co si to zaslouzi.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Ynhoj napsal
Ta určitá skupina lidí bude vždy držet při sobě a troufám si tvrdit, že nikdy nenarazí jako kosa na kámen. F.B., V.D., L.P., a jiní si nenechají roztříštit takový krásný trh s minimem nákladů a krásného zisku. Filatelie je specifický obor a u soudu nikdy nebude nezávislý odborník bez vazeb na "Pány". Vždyť i nejvzácnější naše známka je vlastně podvrh a nevznikla nedopatřením a je unikát...Jak by se taková známka "omylem přetiskla" a ještě obráceně :-)... Zdenda je jeden z mála (můj názor) finančně bohatších sběratelů, který se začal zajímat dost do hloubky. I kdyby došel tak daleko a byl třeba i znalcem, tak tu skupinu lidí horko těžko prostřelí, aby se začaly dít věci... Ani svaz nebude rýpat do vosího hnízda, možná to řada lidí i podvědomně ví, ale proč si kazit vztahy a vazby :-). Není a ani nebude vůle upravit třeba katalogové ocenění podezřelých položek či připsat poznámku o nejasném původu... Proč to měnit, když to tak dobře funguje a vytváří to pěkný zisk... Nebude si ńikdo z těchto lidí házet dobrovolně klacky pod nohy.

Je tady (v zemi) docela dost lidi co maji uroven nejlepsich znalcu, akorat to nedelaji oficialne. Co minimalne muzeme udelat je, ze proste ty lidi co at uz umyslne nebo neumyslne delaji svinstva, tak je zdiskreditovat. A to je udelatelne a ja na cokoliv jeste prijdu (dalsi veci jiz jsou "na ceste") tak to frknu sem, protoze mi je jedno, ze si mozna zantagonizuju nekoho.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Jo a ta sracka s prevracenym pretiskem smrdi a nikdo z velkych sberatelu co vim ji drazit nebude. Ja o tom uvazoval, ale ted mam nejake indicie, proste takove divne veci, ktere se te znamky netykaji fyzicky ale taky asi do toho nepujdu. Takze jedine nejaky zahranicni sberatel, nebo to prodaji mozna fiktivne (deje se bezne treba u obrazu), aby se ukotvila nejaka hodnota.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Napriklad to falesne razitko je stale v "pozvance" :)
http://www.pac-auction.com/pozvanka/a0786.jpg
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Zdenda-Kubik napsal
Ynhoj napsal
Ta určitá skupina lidí bude vždy držet při sobě a troufám si tvrdit, že nikdy nenarazí jako kosa na kámen. F.B., V.D., L.P., a jiní si nenechají roztříštit takový krásný trh s minimem nákladů a krásného zisku. Filatelie je specifický obor a u soudu nikdy nebude nezávislý odborník bez vazeb na "Pány". Vždyť i nejvzácnější naše známka je vlastně podvrh a nevznikla nedopatřením a je unikát...Jak by se taková známka "omylem přetiskla" a ještě obráceně :-)... Zdenda je jeden z mála (můj názor) finančně bohatších sběratelů, který se začal zajímat dost do hloubky. I kdyby došel tak daleko a byl třeba i znalcem, tak tu skupinu lidí horko těžko prostřelí, aby se začaly dít věci... Ani svaz nebude rýpat do vosího hnízda, možná to řada lidí i podvědomně ví, ale proč si kazit vztahy a vazby :-). Není a ani nebude vůle upravit třeba katalogové ocenění podezřelých položek či připsat poznámku o nejasném původu... Proč to měnit, když to tak dobře funguje a vytváří to pěkný zisk... Nebude si ńikdo z těchto lidí házet dobrovolně klacky pod nohy.

Je tady (v zemi) docela dost lidi co maji uroven nejlepsich znalcu, akorat to nedelaji oficialne. Co minimalne muzeme udelat je, ze proste ty lidi co at uz umyslne nebo neumyslne delaji svinstva, tak je zdiskreditovat. A to je udelatelne a ja na cokoliv jeste prijdu (dalsi veci jiz jsou "na ceste") tak to frknu sem, protoze mi je jedno, ze si mozna zantagonizuju nekoho.

Možná by nebylo od věci, položit si otázku, proč někteří špičkoví znalci (Štolfa, Filípek) se stali členy komise znalců na Slovensku a odmítají mít cokoliv společného s komisí znalců SČF. A proč např. přestal zkoušet Hradčany znalec Škaloud.
Moderátor
Nie som o tom presvedčený, že na Slovensku by situácia bola lepšia.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
S touto hydrou, degradující filateli by si neporadil ani Walker Texas Ranger... Vůbec bych se nedivil, kdyby některá razítka, R-nálepky nebyla(y) nikdy skartovaná(vány) a občas se objevila nějaká pecka... Možná podobné problémy nejsou jen u nás, ale třeba i v Německu a jinde... Zkusí to jednou, projde to, tak proč by ne podruhé atd. Vždy se najde někdo kdo to koupí a věří....
Moderátor
A ďalší skvost...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A aby toho nebolo málo:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A ešte...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
... nebo to prodaji mozna fiktivne (deje se bezne treba u obrazu), aby se ukotvila nejaka hodnota.

Zdenda- keď už si tú praktiku aukčných domov spomenul ...
Tá Tvoja odpoveď (reakcia) v tejto téme v príspevku #50 je "taká dvojzmyselná"... Jak to bolo s tým merkurom?
Registrovaný uživatel
Jak jsou ty ČB razítka dokonale použitá :D
Registrovaný uživatel
raje napsal
Jak jsou ty ČB razítka dokonale použitá :D

8) To len potvrdzuje teóriu p. Zronka:

Nemyslím si, že je to falzum, ale prostě v Budějovicích nějaký filatelista si to nechal na poště orazit. Mohl tam mít bratra, známého a pod.
Registrovaný uživatel
No já tomu teda nerozumím, ale pokud to nevytvářel přímo ten pošťák tak co na tom není falzum? Na cizí telegram placený v hotovosti jsou dolepené známky a jsou "nějak" orazítkované... Co je to?
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Zdenda-Kubik napsal
... nebo to prodaji mozna fiktivne (deje se bezne treba u obrazu), aby se ukotvila nejaka hodnota.

Zdenda- keď už si tú praktiku aukčných domov spomenul ...
Tá Tvoja odpoveď (reakcia) v tejto téme v príspevku #50 je "taká dvojzmyselná"... Jak to bolo s tým merkurom?

Koupil jsem ho ja :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
Brett napsal
Zdenda-Kubik napsal
... nebo to prodaji mozna fiktivne (deje se bezne treba u obrazu), aby se ukotvila nejaka hodnota.

Zdenda- keď už si tú praktiku aukčných domov spomenul ...
Tá Tvoja odpoveď (reakcia) v tejto téme v príspevku #50 je "taká dvojzmyselná"... Jak to bolo s tým merkurom?

Koupil jsem ho ja :)

;) Tak, je to o tom spraviť si radosť. To si si opožděně k vianocam, lednovým meninám, alebo jen tak ;)
Moderátor
A ďalší prídavok... :-)

Slušný biznis, už ich je 12

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doddie napsal
A ďalší prídavok... :-)

Slušný biznis, už ich je 12

DPC to jsem vlastne koupil ja :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Ale aspon je tam spojeny rameckovy typ
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak som sa hrabal v digitálnom archíve a pozrite čo som tam našiel... :-)

Nad tým rozum zastane stáť.

PS: Ak by moderátorovi tohto vlákna pripadalo toto vlákno zahltené, kľudne to môže premazať, len nech to tu nechá aspoň do zajtra.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
doddie napsal
Tak som sa hrabal v digitálnom archíve a pozrite čo som tam našiel... :-)

Nad tým rozum zastane stáť.

PS: Ak by moderátorovi tohto vlákna pripadalo toto vlákno zahltené, kľudne to môže premazať, len nech to tu nechá aspoň do zajtra.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Čím dále, tím lepší...
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
OskarOto napsal
.... Dotyčný majitel telegramu má zveřejnit od koho telegram koupil, nebo bude sám považován za padělatele.

No, ty by sis pamatoval, od koho jsi to kdy na jaké burze koupil, když je to už ca padesát let dozadu? Zvlášť, když jsi za těch let nakoupil materiálu s Hradčany kila?

Víc to komentovat nehodlám. Pan Zronek se v dobré víře podělil o svoji životní zkušenost a hloupě narážet na to, že by mohl být sám padělatel mi přijde značně zcestné. How


Co se týče toho telegramu tak si dobře vzpomínám, že jsem jej koupil. max do roku 1972. Tenkrát ohledně falz nikdo nic nevěděl, ale že to byla nějaká filatelistická trofej jsem věděl. Již ze známek. Nemyslím si, že je to falzum, ale prostě v Budějovicích nějaký filatelista si to nechal na poště orazit. Mohl tam mít bratra, známého a pod.

Promiňte, ale lepší než takové vyjádření tak nedávat žádné.
Registrovaný uživatel
Co je na tom vyjádření špatného? Je tam zhruba rok koupě, takže vyrobeno to bylo dříve. (Pokud se neprokáže opak.) A je to filatelistický výrobek.
Administrátor
Já moc nechápu proč bychom měli nadávat těm, kteří si tyhle a podobné padělky koupili. Raději mlaťte klacky ti co je vyrábějí. A není to vždy tak, že to jde od padělatele přímo ke kupujícímu, který je většinou přesvědčen, že kupuje pravé věci. Většinou je tam dost zmatečné krytí, aby se při odhalení na nic nepřišlo. Takže se to prodává na burzách od neznámých prodejců, či je tam bohužel spousta dalších zprostředkovatelů.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Registrovaný uživatel
Urcite obetem nenadavat!

Ale "filatelisticky vyrobek" to neni, je to falzum. Sice udelane z pravych znamek a pravym razitkem, ale porad falzum. Cili nekdo vzal telegram, vyplaceny hotove, nalepil tam znamky, co tam nepatri a opatril je razitkem, ktere tam taky nepatri.

Filatelisticky vyrobek by to byl, kdyby nekdo sel podat telegram a ukecal sveho znameho, at jej vyplati znamkami dle jeho vyberu. To by byl naprosto kosher vyrobek.

IMHO - nazor amatera.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razitko z roku 1920, Praha 1, 4a (11), CSR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1