Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » rímska minca

Vykupminci.cz
Numisargo

rímska minca

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
viete mi povedat panovníka? dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rekl bych, ze je to Constantius II. s reversen VICTORIA AVGVSTORVM, ale nejsem si jisty z te fotky.
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru CONSTANTIUS II. jako augustus, revers VICTORIAE DD AVGG Q NN, mincovna Siscia
_______________
Registrovaný uživatel
waw, o minutku .-)
_______________
Registrovaný uživatel
dakujem za info, je vidiet že sa najdu aj ludia čo maju znalosti ohladom zberatelstva!
Registrovaný uživatel
Macamica ma asi s tim popisem reversu pravdu, ja to moc nestudoval z takove fotky. Orezavat, orezavat, at nemusime narezavat! :)
Moderátor
Skoda, ze ten, co to cistil, nemel znalosti v tomto ohledu, je to na vsech vyssich mistech zbavene patiny az na kov, coz dost snizuje cenu.

Jeste dodam, ze jde o razbu z let 347-348, RIC VIII Siscia 191.
Moderátor
Tovy: pravda, tady je nastesti aspon ostra fotka, ale i tak je mince na 100x100 pixelech nesmyslne zbytecne mala.. takze pro priste prosim orezat :)
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-jednoduse-upravit-oriznout-fotografii-pred-vlozenim-17419
Registrovaný uživatel
ja som ju nečistil!
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
... Orezavat, orezavat... :)

myslim ze to prekliate orezavanie neni wobec nutne.
staci zvladnut po jednej slusnej makro fotke z oboch stran, mincu cvaknut pekne v strede na vetsinu plochy, v prirodzenom svetle, v slusnom rozliseni, na matnom svetlom podklade.
orezavanie fotky je podla mna nieco ako amputacia.
_______________
Moderátor
tomos: nic takoveho jsem netvrdil :)

tocomabyt:
Ano, pokud bude mince na vetsine plochy, tak orezavani neni nutne :)
Ale pokud ne, tak se mince zbytecne zmensi, protoze rozmery fotky jsou tady omezene (resp. neprimo kvuli omezeni velikosti) a tim padem neni mozne vyuzit puvodni rozliseni fotky..
Registrovaný uživatel
tenzor to je v pohode, druhý raz urobím vetčiu fotku len som to fotil na rychlo.
Moderátor
tocomabyt napsal
myslim ze to prekliate orezavanie neni wobec nutne.
staci zvladnut po jednej slusnej makro fotke z oboch stran, mincu cvaknut pekne v strede na vetsinu plochy, v prirodzenom svetle, v slusnom rozliseni, na matnom svetlom podklade.
orezavanie fotky je podla mna nieco ako amputacia.


to proklate orezavani je naprosto nutne, minimum lidi vyfoti minci tak, ze zabira vetsinu plochy, vetsinou to jsou ubohe parodie "na vetsinu" plochy. navic fotka ma, pokud jste si vsimli, ruznou sirku a delku - a diky tomu je na ni vzdy velka cast plochy prazdna (u fotky s minci s pomerem stran 2:3 je to pri maximalnim vyuziti plochy vzdy tretina zbytecneho mista, vetsina z vas se realne nedostava ani pres polovinu - vykladat zde neco o "vetsine plochy" proste neni na miste).

ono chapu, ze ten muj mozkovej vylev je asi nuda cist, ale pokud chci neco kritizovat, mel bych tomu prece jen asi trochu rozumet - precti si to, pochop to a dokaz mi, co rikam spatne. pak svoji chybu rad uznam.

v zadnem pripade bych to neprirovnaval k amputaci (to je spise amputaci to neoriznuti, ktere kdyz neni provedeno, znehodnoti celou fotku), spis bych orez prirovnal k vycisteni zubu po ranu ci pouziti toaletniho papiru po vykonani potreby ;) pokud to nepovazuje nekdo za nutne nemusi, ja ano...
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
myslim ze to prekliate orezavanie neni wobec nutne.
staci zvladnut po jednej slusnej makro fotke z oboch stran, mincu cvaknut pekne v strede na vetsinu plochy, v prirodzenom svetle, v slusnom rozliseni, na matnom svetlom podklade.
orezavanie fotky je podla mna nieco ako amputacia.


To tu většina ale vůbec neumí...(stejně jako často ani zaostřit na hlavní předmět)
tedy buď jsou vkládající tak líní nebo neschopní, :shock: ale výsledek to jasně dokazuje (ač to jinak průměrnému uživateli může běžně trvat max. pár desítek vteřin) :|

Takže souhlas s Oliverem...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ok,
nahodne vybrana fotka z archivu,
obycajne makro, fotak v ruke bez stativu, zoom mi nefunguje, minca neni nijak velka.
mal by to zvladnut kazdy.
co je tam treba orezavat ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ne kazdy fotak tohle umi. Je to otazka objektivu a makra, co fotak umi. Vetsina fotaku ma makro horsi - mince by zabirala asi mene jak polovinu te tve. Paradoxne i mene kvalitni fotak muze fotit lepe makro nez kvalitni, ktery ma kvalitnejsi objektiv, ktery proste na makro neni uplne staveny.
Moderátor
chces slyset ze mas pravdu proto, ze Ti to udela radost? proto, ze mne budes povazovat za kamarada, kdyz Ti budu lhat a pochlebovat a za prudice kdyz Ti budu oponovat? myslis si, ze mam za potrebi se dohadovat s Tebou o necem, cemu evidentne nerozumis, ale jsi pripraven se o to za kazdou cenu bit a dohadovat a pritom nehrajes na seriozni argumenty? myslis, ze mam za potrebi tu delat zlou krev?

ne, nemam. chces zit v domneni, zes me ukamenoval argumentama? ok, klidne, at mas radost, verejne prohlasuji ze:

Tva fotka je uzasna a skvela, neni potreba ji orezavat, mince na ni zabira presne 27 % plochy, coz je presvedciva vetsina plochy. Spokojen?
Registrovaný uživatel
pokoj : ) jaka zla krev. zadne dohadovanie, a uznavam ze tomu nerozumiem,
v zivote som zadnu fotku neorezaval, nebolo potreba.

fotku povazujem za peknu ak sa vydari tak jak je.
2:3 je proste rozmer ktory mi sedi, je to inak pomer stran vetsiny statnych vlajek na svete.
_______________
Moderátor
olivere, klid.. a mozna by bylo lepsi pokracovat v tom vlakne ohledne orezavani nez tady :)
Moderátor
ano, fotka je pekna, ale informace, ktere z ni zmizi nahranim na sberatele, jsou zasadni a cast proste jde "zachranit" orezem. posli mi prosim tu fotku stazenou z fotaku pres leteckou postu, ukazu Ti ten rozdil
Registrovaný uživatel
oliver:
dobry napad. fotka uz leti. sam som zvedavy na vysledok.
_______________
Registrovaný uživatel
http://leteckaposta.cz/497073046
_______________
Moderátor
diky, jen mi to chvili trvalo, jeste jsem tam doplnil informaci, kterou jsem puvodne neukazoval - tyka se moznosti zvetseni pri foceni s fotoaparaty s ruznym rozlisenim:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-jednoduse-upravit-oriznout-fotografii-pred-vlozenim_post_-281182#post281182
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 22. 9. 2013, 1:49. »
Registrovaný uživatel
tocomabyt: ked mas OS windows, tak v ponuke start mas v prislusentve SKICAR, tam sa da orezat fotka jednoducho.. nemusis mat na to ani iny program. :)
_______________
Moderátor
SKICAR (SK) = MALOVANI (CZ)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » rímska minca

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1