Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kptjaros napsal
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Udělejte prosím lepší detail, nejlépe kolmo k minci a ořízněte to...Docela mě to zajíma a něco tam nehraje
Registrovaný uživatel
MUDrAcula napsal
kptjaros napsal
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Udělejte prosím lepší detail, nejlépe kolmo k minci a ořízněte to...Docela mě to zajíma a něco tam nehraje

není to nakonec napodobenina z 19.století viz. augsburské tolary Ferdinanda II. a Ferd.III. :?
Registrovaný uživatel
alarich napsal
MUDrAcula napsal
kptjaros napsal
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Udělejte prosím lepší detail, nejlépe kolmo k minci a ořízněte to...Docela mě to zajíma a něco tam nehraje

není to nakonec napodobenina z 19.století viz. augsburské tolary Ferdinanda II. a Ferd.III. :?


Já bych řekl, že to bude origo, ale chtěl bych ten detail...Ta 3 neháže stín, ostatní včetně teček ano... :D
Registrovaný uživatel
Je to 100% originál :lol: :lol:
Zítra to zkusím lépe nafotit ale nevím nevím jak to půjde... ;)
Registrovaný uživatel
Krásné dopoledne a zdravím.
Jak jsem slíbil ještě pár fotek, jsou zde..... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
už mi těchto mincí pár prošlo rukama, ale tohohle jsem si nikdy nevšiml. Určitě to není běžné a zatím jsem nikde nezaregistroval, že by tato "varianta" byla někde zmíněna. JO a mince je určitě pravá. Takže gratulace.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pokial viem tak toliar 1623 ma až 7 tipov a boli značene arabskymi cislicami 1-7,len mam dojem ze na inom mieste.Ked sa dostanem k literature poslem foto.
_______________
Registrovaný uživatel
ano... na tolarech 1623 (starší typ), jsou čísla na rubní straně .. viz obrázek
pokud použiji analogii s Hallskou mincovnou ... to malé číslo mělo nějaký pomocný význam při umístění razidla do razicího stroje ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jinak nutno říct, že evidentně to čísílko cenu mince nijak nezvyšuje ..... tento kus prodán za 120 EUR
Moderátor
m1234 napsal
Pokial viem tak toliar 1623 ma až 7 tipov a boli značene arabskymi cislicami 1-7,len mam dojem ze na inom mieste.Ked sa dostanem k literature poslem foto.

O problematice pojednává článek Klause Wagnera, Numerierungen auf Talern des Jahres 1623 ve sborníku Tausend Jahre Salzubrger Münzrecht z r.1996. Číslování na tomto ročníku je ne arabskými, ale římskými číslicemi.
Četné varianty Lodronových tolarů jsou i v dalších letech, některé daleko pestřejší. Přídavná číslice je zajímavost, ale s vzácností převedeno na finanční hodnotu to je asi tak jak píše kolega přede mnou.
Registrovaný uživatel
možná jen malé upozornění .... tenhle tolar 1623 je číslován evidentně arabskou 5
Registrovaný uživatel
Ještě jeden půl tolárek. Salzburg....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tie značky tam su celkom bezne a som tiež nazoru že to asi priliš neovplivni cenu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
To je předpokládám Zöttl ?
Registrovaný uživatel
Ano pan kolega na Salzburg asi to najkomplexnejšie čo bolo vydane.
_______________
Registrovaný uživatel
nějak jsem už byl přesycen středověkem, tak jsem neodolal jedné modernější rodovce :-) .... dávám na kouknutí :-)

Ludvík Batthyani, 20 krejcar 1790

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, kolegové. Rád bych viděl krejcarový nominál Arc. Maxmiliána, Hall okolo roku 1617.
Máte někdo, kdo by nafotil a pochlubil se?
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek, rád bych znal vaše názory ohledně pravosti tohoto kusu.
Pokud ano, je to Jáchymov Weizelmann?

díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bodla by hmotnost ,foto hrany
_______________
Registrovaný uživatel
hmotnost udajne 27,9 g ale nevážil sem osobne tak nemohu potvrdit. jiné foto bohužel nemám a je mi jasné že i tohle je nevalné. Spíš jestli vás něco vyloženě podezřelého netrkne. já jich v ruce pravda moc neměl :?
Registrovaný uživatel
Podla tychto fotiek sa mi nezda v poriadku.Kontroloval som asi 15 inych a hmotnost bola od 28.9-30.2. Tych 27.9 sa mi tiež nepozdava.
_______________
Registrovaný uživatel
Jáchymov-Weizelmann ano, pravý ne.
Registrovaný uživatel
díky za odpovědi i skrze ty mizerné fotky
Registrovaný uživatel
dobrý večer,

získal jsem nový přírůstek do sbírky a prosím kolegy o info, zdali jste již někdo narazil na tento typ 1/2 krejcaru 1695 Karla Liechtensteina. SV. tuto variantu neuvádí, chybí značení mincmistra S 1/2 S i jakékoli ozdoby před a za nominálem nebo u letopočtu. Pokud někdo máte tento typ nebo jste ho zaregistroval, dejte mi prosím vědět. Díky Leiden1
Registrovaný uživatel
a ještě obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1