Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rakoczi napsal
Na výše uvedený dotaz se ptám z důvodu nízkého počtu let, během nichž arcibiskupové, biskupové a jiní razili nominály konvenčení měny.


O mincích např. Salcburku to ale neplatí.

Vždy se musíte zajímat o výskyty jednotlivých nominálů, ročníků atd. Počty let ražby zde nehrají naprosto žádnou roli. Může být ražen např. pouze jeden ročník, ale těchto mincí se bude vyskytovat na trhu velké množství kusů, protože s největší pravděpodobností byl tento ročník ražen ve velkém nákladu, nebo tento ročník byl ražen několik tel atd.

Tedy, Váš dotaz neobsahuje podstatné okolnosti, které by měly být směrodatné k řešení otázky počtu vyražených mincí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Rakoczi napsal
Na výše uvedený dotaz se ptám z důvodu nízkého počtu let, během nichž arcibiskupové, biskupové a jiní razili nominály konvenčení měny.


O mincích např. Salcburku to ale neplatí.

Vždy se musíte zajímat o výskyty jednotlivých nominálů, ročníků atd. Počty let ražby zde nehrají naprosto žádnou roli. Může být ražen např. pouze jeden ročník, ale těchto mincí se bude vyskytovat na trhu velké množství kusů, protože s největší pravděpodobností byl tento ročník ražen ve velkém nákladu, nebo tento ročník byl ražen několik tel atd.

Tedy, Váš dotaz neobsahuje podstatné okolnosti, které by měly být směrodatné k řešení otázky počtu vyražených mincí.



Ražby konvenční měny jsem si prohlížel "jen" v rámci katalogů od Krause a Mishlera, v nichž počty vyražených mincí nominálů ze 18. a 19. stol. neuvádí. Proto jsem dotaz uvedl v obecnější podobě ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny poprosil bych o radu, jestli je nějaký ročník u 3 krejcarů Valdštejna(jak mincovna Zaháň tak Jičín) tzv.lepší nebo je to jedno. Děkuji
Registrovaný uživatel
1626 a 1634
Registrovaný uživatel
Díky Láďo
Registrovaný uživatel
Tak Zaháň o rok vedle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tady není zrovna rok vidět :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejde mi vložit druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dirkas: oba budou rok 1633 ,.) Nejsem zastancem replik a podobneho novodelu, ale uz dlouho se mi nepodarilo zadny Plansky 3kr ukoristit, respektive ani zadny pekny ktery bych nemel, nikde nebyl vystaven, az na jeden kus ktery se nezadaril. Proto jsem po navsteve zdejsiho muzea, ktere provozuje hornicky spolek a ktery nechal razit nekolik typu replik vcetne 3kr. ktere dokonce uvadi S/J poptal po nejake replice, tak pro zajimavost. A cirou nahodou jsem se seznamil s cleny spolku a podarilo se mi umluvit vyrobu jednoho kusu na zakazku. Tedy zlateho odrazku (spolecne s medenym odrazkem a puvodni stribrnou replikou) 3kr. Plana 1627 mm Candlera, jako takovou zajimavost do sveho alba k ostatnim 3krejcarum. Tak se prostrednictvim zdejsiho fora trosku pochlubim ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 30. 11. 2018, 12:47. »
Registrovaný uživatel
Ahoj, jelikož nevlastním Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů, tak jen odhaduji, že se nejspíš jedná o typ SV 20 nebo 21. Mohu poprosit o upřesnění ? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to 021 (letopocet je v opisu), u 020 je letopocet v poli.
Registrovaný uživatel
Díky moc
Registrovaný uživatel
Salzburský toliar 1627, môj obľúbený typ

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bezny Karel II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Sice běžný ročník, ale krásně zachovalý s pěknou patinou
Registrovaný uživatel
Na acku zrovna je pěkná 1668
Registrovaný uživatel
Jeden krásný tolar ročník 1714 přibyl do sbírky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čekal jsem na druhou stranu a dočkal jsem není špatný i patina ujde. Barokní tolary se mi obzvlášť líbí např. Josef I s honosnou parukou .. Tolary Schrattenbach když se povede výrazné šrafovani hrany a také okrajový límec... Viz. Obrazek
Moderátor
Čekal jsem na druhou stranu a dočkal jsem není špatný i patina ujde. Barokní tolary se mi obzvlášť líbí např. Josef I s honosnou parukou .. Tolary Schrattenbach když se povede výrazné šrafovani hrany a také okrajový límec... Viz. Obrazek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidám jednu krásnou a méně vidanou Planou 1648 mincmistra Bergera, v reálu vypadá mnohem lépe. Čekám na tohohle mincmistra už dlouho a z tohohle kusu mám radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné a zaujímavé. Tá značka, to je pegas?
Registrovaný uživatel
Ne, to je Tátoš :)
Registrovaný uživatel
Tiež mám jedného, ale bežného Šlika z Planej, mincmistr Jan Candler z Atzenzollu. Medzi IC je vraj konvička :).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1