Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ještě zapátrám, ale nevybavuji si, řekl bych, že jsem jej zatím neviděl. Myslím chybějící iniciály mincmistra, chybějící ozdoby, to by nebylo tak zásadní. Jestli je ok, což podle fotky úplně neposoudím, ale na první pohled nějakou zásadní zradu nevidím, tak je to cenná věc a gratuluji.
Registrovaný uživatel
zcela nečekaná letní akvizice .....
František Xaver Salm-Reifferscheidt .... dukát 1806 .. biskupství Gurk
tak trochu i česká rodovka .... rodiče vlastnili panství Rájec - Jestřebí na Blanensku :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Okurkova sezona se pomalu blizi konci, a v rodovkach nejak chcipnul pes. Tak pridam jednu takovou zajimavost. Neni to zadna super zachovalost ani vzacny rocnik. Ale jedna se spis o takovou raritku ktera se mi uz nejakou dobu hreje doma. Je to jediny nalezeny kousek, primo v okoli Plane pomoci detektoru za cca 15let co se tady hleda a o kterem vim ( detektoraru nas tady neni malo, plana ma cca 5500 obyvatel a chodi tady cca 20detektoraru pravidelne). :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Komár to ti ostatní hlásej co všechno našli ? :))
Registrovaný uživatel
XDDDD Tak se tak nejak vsichni zname a casto se potkavame, ten chodi hledat s tim a ten zase s tamtim a kdyz se nekde potkame, hlavne v putice tak si tak nejak reknem a pochlubime co, kdo a jak. Samozrejme nikdo ti nerekne nasel jsem ho na tyhle louce, v tom haji atd... Taky sem s vetsinou detektoraru u nas v primem kontaktu jelikoz jsem druzny clovek ,.), Slik je tady u nas pojem a myslim ze s tim by se rad pochlubil kde kdo a pres pusu by se to doneslo. O tomhle kousku jsem se dozvedel stejne a to byl detektorar z mestecka kousek vedle. ,.)
Registrovaný uživatel
už tu dlouho nic nebylo, tak dávám na kouknutí jednu ze vzácných olomouckých drobných ražeb .... 1/2 krejcar 1614 kardinála Dietrichsteina .... z opravdu staré sbírky ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krasa, ten podlozni listek je fakt super.
Registrovaný uživatel
ach jo
Registrovaný uživatel
Dlouho tu nic nebylo,tak dávám pro potěchu oka tolar Karla III.Lotrinského,sice nejběžnější ročník 1704,ale udělal mi stavem radost :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mozna jste ho nekdo zaregistroval na Aukru, nedalo se jinak. Stav opravdu nevidane krasny. Mozna pro nekoho bude problem ten vystiplej kousek ale ta razba je uplne perfektni, takle krasne zachovalou znacku a rodovy erb jsem snad jeste nevidel. Takze ja z nej mam ukrutnou radost. A to ho jeste postak dokazal ztratit a znovu najit viz kecarna ,.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta značka je super. Poslal bys mi její detail? Přidal bych ji do databáze značek. Takhle pěknou ještě nemám. Dík.
Registrovaný uživatel
Nějakej Šlik?
Registrovaný uživatel
TomL: Jj je to Gros Jindricha Slika. pavelgregor: Staci takle zmensena pro web? nebo ji chces do mailu v plnym rozliseni?
pavelgregor napsal
Ta značka je super. Poslal bys mi její detail? Přidal bych ji do databáze značek. Takhle pěknou ještě nemám. Dík.
Registrovaný uživatel
TomL: Jj je to Gros Jindricha Slika. pavelgregor: Staci takle zmensena pro web? nebo ji chces do mailu v plnym rozliseni?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chcel by som sa opýtať, neviem na internete dohľadať tento ročník 1693. je zaujímavejší alebo len zle hľadám. Alebo je to zdeformovaná 5-ka?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle Suchomela-Videmana je to typ 331 (pořadové číslo), avers H, reverz G. Na stupnici vzácnosti od 1 do 10 je to 6, takže asi něco lepšejšího. Jo a je to ročník 93.

Nejsem odborník, jen mám před sebou otevřenou knihu - takže třeba někdo doplní ;)
Registrovaný uživatel
ďakujem, ja nemám ani tú knihu :) .
Registrovaný uživatel
Jeden trochu lepší Karol Lichtenstein XV krejcar 1675

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
OtravnyKomar: Dík za detail značky. Všiml jsem si ji až dnes. Nějak jsem poslední dobou nestíhal.
Registrovaný uživatel
Zdravím zdejší zkušené numismatiky! Dovoluji si požádat o radu ohledně grošů (3 krejcarů) Jindřicha Šlika z mincovny Planá u Mariánských Lázní. Jde mi o to, jaké ročníky ražeb existují se značkou mincmistra Jana Candlera z Alzenzellu (IC)? Mám k dispozici pouze literaturu od Eduarda Polívky – Mincovní památky šlechtických rodů v českých zemích. Bohužel mám neodbytný pocit, že výčet ročníků uvedených v této knize není kompletní. Zdvořile děkuji za případnou odpověď!
Registrovaný uživatel
Ve funkci mincmistra v Plane byl od 1625 do 1641. Mincovna razi az od roku 1627 z dovazeneho stribra. Rozsireni razby je razene az k roku 1628 kdy Slik zve do Planske mincovny Putzera z Norimberku ktery s Cadlerem pusobi spolecne ale planske grose jeho znacku nenesou. Az v roce 29 byla plne naplnena kvota tezby z michalovich hor ktere tehdy patrili pod planou ale je zvlastni ze tenhle rok (1629) nerazi zadne nominaly. Grose nesou znacku Candlera od 1627 do 1639 tedy mimo zmineny rocnik 1629 kdy mincovna nerazi. Doporucuju literaturu mince a medaile hrabat sliku od Smetany a Jakymenkove. Super zpracovany a hodnotny soupis vsech dostupnych materialu. Jinak pokud by byl zajem Jindricha Slika sbiram take a kdyby jste mel neco navic. Urcite dejte vedet ,.) Nebo pokud by jste se chtel podelit o nejaky zajimavy kousek muzem vymenit obrazky :-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den
nedávno jsem získal sbírku několika desítek mincí olomouckého biskupa Karla II. Může mi někdo poradit podle čeho je určit, případně pomoci s určením. Sice je nesbírám, ale když je mám rád bych je měl určené. Přikládám několik snímků. Za kvalitu snímků se omlouvám, ale líp mi to nešlo.
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejlepší je na to kniha Dan Suchomel, Jan Videman : Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů. (1608-1820). A zrovna ji Maci prodal tu: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/numizmaticka-literatura-10690x63
Moderátor
Margad: pokud máš zájem o určení, napiš na jan.vid@seznam.cz. Nějak to pořešíme.
Registrovaný uživatel
Díky za radu, zkusím se zeptat, třeba ji někdo může prodávat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1