Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky za informace! Šlikův groš, ročník 1631, jsem si přivezl před časem v konvolutu ostatních drobáků z Rakouska. Moc se mi líbí a chtěl bych mu dle možností pořídit další bratříky. Navíc jsou to regionální ražby, což je mi obzvláště sympatické.

Otravnykomar napsal
Ve funkci mincmistra v Plane byl od 1625 do 1641. Mincovna razi az od roku 1627 z dovazeneho stribra. Rozsireni razby je razene az k roku 1628 kdy Slik zve do Planske mincovny Putzera z Norimberku ktery s Cadlerem pusobi spolecne ale planske grose jeho znacku nenesou. Az v roce 29 byla plne naplnena kvota tezby z michalovich hor ktere tehdy patrili pod planou ale je zvlastni ze tenhle rok (1629) nerazi zadne nominaly. Grose nesou znacku Candlera od 1627 do 1639 tedy mimo zmineny rocnik 1629 kdy mincovna nerazi. Doporucuju literaturu mince a medaile hrabat sliku od Smetany a Jakymenkove. Super zpracovany a hodnotny soupis vsech dostupnych materialu. Jinak pokud by byl zajem Jindricha Slika sbiram take a kdyby jste mel neco navic. Urcite dejte vedet ,.) Nebo pokud by jste se chtel podelit o nejaky zajimavy kousek muzem vymenit obrazky :-)
Registrovaný uživatel
Chci poděkovat moderátorovi "jv64" za pomoc s určením mincí olomouckého biskupa Karla II. Lichtenštejnského. Hlavně chci ocenit ochotu, rychlost a nezištnost s jakou mi byla pomoc poskytnuta. Díky !!!
Registrovaný uživatel
Pochválim sa pre mňa trochu netradičnou mincou :) A hneď sa aj spýtam, či tá chýbajúca zátvorka pri "3" je bežná vec alebo niečo aspoň trošku zaujímavejšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
olomoucké tříkrejcary Karla II. byly v letech 1666 -1670 raženy v obrovském množství a odpovídajícím množství variant ..... ta chybějící závorka je už spíš "filatelie" a nehledal bych v tom něco vzácnějšího
Registrovaný uživatel
je to znamo, katalog Suchomel-Videman uvadi tento avers jako typ E7
Registrovaný uživatel
je zaujímavé, že sa im to stávalo častejšie, tak isto som to videl na roku 1669.
Registrovaný uživatel
Mal by tu niekto na predaj rodové razby rodov Batthyany, Esterhazy? Predpokladám, že aspoň 1/2 alebo toliar by mohol mať niekto v ponuke :-) Za každú ponuku budem rád.

Ďakujem pekne.

NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
Albrecht z Valdštejna 3 krejcar z Havirovske aukce - polozka 754.
chtel jsem se zaptat, jestli se jedna o pravou minci? Uz se koukam na rodovky pres dva roky a stale v tom plavu.
Registrovaný uživatel
Jedna zajimavejsi varianta grosiku 1631 s kulatym erbem. Stavem zadna hitparada ale vubec neni videt takze se pocita :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rovnaké razidlá... ;)

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prodej-minci-_post_-479034#post479034

sigur napsal
Pochválim sa pre mňa trochu netradičnou mincou :) A hneď sa aj spýtam, či tá chýbajúca zátvorka pri "3" je bežná vec alebo niečo aspoň trošku zaujímavejšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na Tvůj dotaz - měl s tou závorkou evidentně problémy trvalejšího rázu :(
(řezač Kryštof Baltazar Hofmann)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvý dokázaný prípad selektívnej dysgrafie :D Alebo nemal punc na pravú zátvorku :lol:
Registrovaný uživatel
Milujem takéto krásne úchylky/odchylky ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tenhle pan mi jeste v Ceskych Slechtickych rodech chybel. A dneska postak dovezl tenhle prvni kousek. Zahan 1630. Muzete nekdo poradit Mincmistra? Znacka: Hak na cany a pismeno S.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S = znacka mincovny Sagan; hak na cany = znacka mincmistra: Jan Jindrich Jacob
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
Jeden malý špiček vcelku běžného planskeho krejcaru 1633 s krásným dvojrazem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Okurkova sezona, tradicne, kde nic tu nic. Tak se pochlubim jednou novou malou radosti z Olomovce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekny. Pridam jeden Solnohrad
URL=http://imgWorld.cz/dcbNGiOtAK.png]Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a ja 2 Soľnohrady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pekny kousky sem davate. Nemate nekdo z rodovek planske grose po roce 1640? az na rocnik 1646-48 jsem nikdy nikde zadny nevidel. A stejne tak jestli nekdo nemate olomoucky 3kr. Dietrichsteina 1617? Vim ze se ma za to ze zacal mincovat az v roce 1618 ale minimalne jeden kus roku 1617 jsem videl v soukrome sbirce, tak jestli nahodou nekdo neopliva dalsim kusem? Kdyz tak nahodte fotky at se trosku vzdelame a pokochame.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,

řekl by mi prosím někdo, zda měly ražby církevních hodnostářů (salzb. či ol. arcibiskupů, či biskupů z měst Gurk a Paderborn) i fuknci oběživa v podunajské monarchii nebo spíše jen roli reprezentativní?

Dotaz se vztahuje zejména k období konvenční měny.
Registrovaný uživatel
Většina, kromě nějakých reprezentativních ražeb obíhala normálně s ostatními rakouskými, bavorskými a dalšími mincemi konvenční měny. Proč by neměly?
Registrovaný uživatel
Na výše uvedený dotaz se ptám z důvodu nízkého počtu let, během nichž arcibiskupové, biskupové a jiní razili nominály konvenčení měny.


petr1596 napsal
Většina, kromě nějakých reprezentativních ražeb obíhala normálně s ostatními rakouskými, bavorskými a dalšími mincemi konvenční měny. Proč by neměly?
Moderátor
Otravnykomar napsal
A stejne tak jestli nekdo nemate olomoucky 3kr. Dietrichsteina 1617? Vim ze se ma za to ze zacal mincovat az v roce 1618 ale minimalne jeden kus roku 1617 jsem videl v soukrome sbirce, tak jestli nahodou nekdo neopliva dalsim kusem? Kdyz tak nahodte fotky at se trosku vzdelame a pokochame.


Dietrichstein začal mincovat hned v roce 1608 a 3 krejcar razil od roku 1614, v roce 1617 měl dokonce tři typy. Vše z toho prochází občas aukcemi a dá se vygooglovat, např. zde:
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1343&lot=1010

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1