Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Rozmohl se nam tady takovy nesvar

Vykupminci.cz
Numisargo

Rozmohl se nam tady takovy nesvar

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kde se vzalo najednou tolik archu a pul archu kolku 1kc?

Ted zase dalsi pularch na Aukru
https://aukro.cz/kompletni-arch-50ks-pravych-kolku-1-koruna-1919-pro-100-kronen-1912-6942238638
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Skvelá otázka Zdendo. Chcelo by to vidieť pod mikroskopom a porovnať s kolkom z nejakej nedolepovanej bankovky (myslím obehovej bankovky). Keď som chcel pred pár rokmi kúpiť celý arch, tak obchodníci, ktorých som oslovil už archy nemali a nevedeli zohnať. :(
Ale ako polovičný filatelista by si mohol do tejto záhady vniesť trochu svetla... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ja mam dve pulky a jeden celej tak se pak nekdy mrknu
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
podle me jednoducha odpoved - toci se to same porad dokola a jen se to preprodava ...
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
podle me jednoducha odpoved - toci se to same porad dokola a jen se to preprodava ...

Ja ma jednu pulku koupenou pred lety na AUkru, pak druhou pulku koupenou na Aurea a v aukci potom byl celej arch a ten mam taky ja. Cili tyhle se nepreprodavaji, protoze je mam ja. Takze maximalne by se musela preprodavat tahle pulka co je ted aktualne na AUkru - ale kde ji teda koupili? :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Pri kolkoch by som bol obzvlášť opatrný. Žiadne ochranné prvky tam nie sú. Takže pri súčasnom stave tlačiarenskej techniky je to tlač na starý papier v hodnote 1.000€ za stranu formátu A4. Neexistuje nič výnosnejšie!

V STC minulý rok pre mestečko Ivančice vyrobili k 100.výročiu založenia Československa 100 korún 1919 na pôvodný papier s vodotlačou !!! Kto vie koľko rôznych papierov sa nachádza v rôznych zaprášených skriniach...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
V poslední době jsem taky dost opatrný a nedůvěřivý. V jiném vlákně je několik příspěvků, kde jsou vidět "dobře" udělané padělky ke škodě sběratelů (díky za tyto informace). Takže věřím, že se dá padělat všechno možné a člověk musí dávat veliký pozor, když kupuje dražší věci.
Kolkové archy byly vidět v posledních aukcích Aurea i u Klima. Předpokládám, že vlastně to dodává určitou záruku v tom, že se nejedná o novodobé padělky. Neviděl jsem každý prodávaný arch, ale typově jsou podobné a mají původní lep.

Ivančická bankovka má papír s vodotiskem, ale je to novější typ (hvězda, list). Nejedná se o stejný typ, který byl na původní 100 Kč 1919.
Je ale pravda, že nepotištěný papír ze starých bankovek a státovek je také někdy k vidění.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Rozmohl se nam tady takovy nesvar

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1