Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Rubní značky...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rubní značky...

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím....Jak již asi víte, připravuju webovky o PG....Jelikož nakousnu téma i rubních značek, potřeboval bych nějaké pěkné fotky těchto značek jako obrazovou přílohu. Stačí mi jen detail rubní značky. Proto kdo by mi chtěl pomoci a zaslal by mi na mail nějaké takové fotky, byl bych moc vděčný. Nějaké groše s pěknými rub. značkami mám, ale nestačí to.
Děkuji za případné příspěvky.
Bigger

mail: richter.peter@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nazdar, sice moje prosba stále trvá, měl bych ještě jednu( zatím ). Momentálně sháním fota těch lepších kusů Ferdinanda I. A to všechny tři typy ražby mincoven.....Jáchymov, Kutná Hory i Praha. Děkuji za případné fota.
mail je ten samý....... ;)
Moderátor
poslal jsem ti e-mail
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
poslal jsem ti e-mail

Díky, vážím si spolupráce......A nikdo jiný........ :oops: ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím....měl bych ještě jednu prosbu....Jelikož jsem se ještě osobně nesetkal s určováním grošů panovníků Ludvíka, Jiřího a Ferdinanda ( bohužel je nevlastním, zatím, tudíž jsem neměl potřebu zjišťovat co a jak...), potřeboval bych vědět, jak postupovat při určování....? mohl by mi někdo třeba na mail napsat - ve stručnosti - jak postupovat u každého zvlášť? Moc díky! Jinak potřeboval bych detailní fota rubních značek - hlavně Jana Lucemburského.....stále platí! Díky všem za ochotu přispět. ;)
Registrovaný uživatel
Navrhuji peclive prostudovat Haskovou (PG z let 1471-1526) a Chvojku :mrgreen: ...
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Navrhuji peclive prostudovat Haskovou (PG z let 1471-1526) a Chvojku :mrgreen: ...

Já vím, mám a pokouším se tím nějak probrat, ale pro laika v těchto panovnících je to moc......tak neduď škrt a jen naznač....pls..... :|
Moderátor
Typologie PG Ludvika a Jiriho je od Haskove, takze postupujes stejne jako napr.u PG Vladislava. Typologie PG Ferdinanda od Chvojky je postavena jinak. Rozlisuje je dle mincoven, dale jsou-li bez letopoctu (typ GRATIA nebo GRACIA) nebo s letopoctem (cleneni dle jednotlivych rocniku). Dalsi cleneni je pote dle opisu (samostatne avers i revers) a dle variant ocasu lva.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Typologie PG Ludvika a Jiriho je od Haskove, takze postupujes stejne jako napr.u PG Vladislava. Typologie PG Ferdinanda od Chvojky je postavena jinak. Rozlisuje je dle mincoven, dale jsou-li bez letopoctu (typ GRATIA nebo GRACIA) nebo s letopoctem (cleneni dle jednotlivych rocniku). Dalsi cleneni je pote dle opisu (samostatne avers i revers) a dle variant ocasu lva.

Vřelé díky...konečně přesně to, co jsem potřeboval...moc díky!
Registrovaný uživatel
Přátelé, pomalu se blížím do finiše ( opravdu pomalu - toho času moc teď nemám ) s webovkama. Pro dokončení mi chybí jen málo.....Opět se obracím na Vás s prosbou, snad konečně někdo vyslyší a pomůže......Potřeboval bych foto jakékoli rubní značky Karla IV. - křížek, kolečko....je to jedno....a pak ještě vaše fota ze soukromých sbírek:
-Ferdinand I. - co možná nejlepší stav
- Ludvík I. - taktéž
- Jiří z Poď. - taktéž

Popřípadě odkaz, odkud je mohu stáhnout......Jde mi o nějaké " vzory " jako předsatvu pro návštěvníky neznalé grošového období.
Díky.
Registrovaný uživatel
Tu máš ukážkového Ľudovíta a verím tomu, že keď sa tu trochu pohrabeš, tak nájdeš aj ostatné:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ludvik-i-jagelonsky-8253
Registrovaný uživatel
lupola napsal
Tu máš ukážkového Ľudovíta a verím tomu, že keď sa tu trochu pohrabeš, tak nájdeš aj ostatné:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ludvik-i-jagelonsky-8253

Jo, ten mi původní majitel povolil publikovat....být to na mě, tak si stáhnu jakýkoli, ale chci mít i souhlas majitele....proto tato cesta....
Xjert01 - díky za Ferdu!
Registrovaný uživatel
Přátelé, webové stránky jsou těsně před dokončením, chybí mi jen jedna jediná fotka Ludvíka I. a nechci bez souhlasu stáhnout nějakého z fóra. Prosím o slušné foto, abych je mohl dokončit a v neděli dát v plen...... :mrgreen:
Jinak díky všem za pomoc a za zaslané materiály. Vážím si vaší pomoci a nebojte, veřejně vám poděkuju.... ;)
Jen ještě toho Ludvu.....prosím.......
Registrovaný uživatel
Přátelé, ve vší kromnosti si vám dovoluji oznámit, že jsem spustil nové webovky......prosím nekamenujte mě....... :oops: Doufám, že jsem podchytil základy o PG a o to mi především šlo...... :oops:
www.grossi-pragenses.webnode.cz
Moderátor
Bigger...i kdyz PG nedelam tak bych rekl, ze to jsou opravdu zajimave stranky a pro zacatecnika idealni. Mozna si nekdy zkusim podle toho nejaky PG urcit :). Takze dobra prace!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Urcite zasluzna prace a za to ti patri dik. Stranky jsem si prohledl a dovolim si jen par postrehu pro mozne doplneni.
1. Vaclav II. - pred nekolika lety byl v depotu ze Sedlce u Kutne Hory objeven dosud neznamy typ grose s rozdelovacim znamenkem dva krouzky ve vnitrnim licnim opisu - viz zde prispevek c.1090:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vaclav-ii-2403x44
2. Ladislav Pohrobek - neni v prehledu uveden a take od tohoto panovnika jsou znamy prazske grose
3. Tluste grose jsou znamy i od dalsich panovniku, nejen od J.z P.
4. Grosu z prazske mincovny za vlady Ferdinanda I. bylo razeno dle E.Nohejlove max.celkem 15tisic kusu, coz je urcite mene nez v mincovne v Jachymove a odpovida to i vyskytu techto grosu na soucasnem trhu.
5. Prestoze razba grosu byla ukoncena roku 1547, byly nadale v obehu. Jejich obeh zakazal az Ferdinand III. patentem z 26.9.1644
Registrovaný uživatel
to Bigger:
Nie som grošák, ale za toto máš u mňa BIGGER RESPECT. Myslím, že si zaplátal dieru na numizmatickom webe...super, idem si určiť môjho Karla IV (aj keď mi ho už určili ;) )...
Registrovaný uživatel
nemam ziadny pg ani literaturu o pg , ale ked sa raz podari, behnem k tebe na stranku a az potom sem na diskusiu :)
inak co takto na stranke uverejnit aj najcastejsie napodobeniny a fejky? :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
inak co takto na stranke uverejnit aj najcastejsie napodobeniny a fejky? :)


To je dobrý nápad. Tiež by som bol za....
Moderátor
Pekné stránky, cítiť z nich zápal a entuziazmus. Len dve drobné veci:
1. Pri Jánovi Luxemburskom máš naopak levov; robustného leva (Hána II.) označuješ ako starého václavského a václavského (Hána I.) naopak, len to máš prehodené.
2. Pri ukážkach rubných značiek u Jána Luxemburského uvádzaš aj päťlistú ružicu, ale to nie je rubná značka, ale rozdeľovacie znamienko (ako dvojkrúžok, ľalia, trojlístok so stopkou etc...).
Inak veľmi vydarené stránky, gratulujem a ticho závidím... ;)
Registrovaný uživatel
Přátelé díky, samozřejmě, že nejsem dokonalý a bylo mi jasné, že najdete nějaké ty chyby.....( snažil jsem se, aby jich bylo co nejmíň....).....o víkendu se na to mrknu a předělám a dodělám.......jen to po mě nechtějte teď hned......jsem KO z práce......ale víkend to jistí....fakt......
Co se týče napodobenin a fejků......( možná i kontramarky......nevím....)...něco dám do kupy...uvidíme....ale musím nejdřív sehnat nějaké materiály....( pokud něčím disponujete, tak sem s tím nebo i s nějakým nápadem jak na to......)
Ještě budu průběžně vyměňovat obr. za lepší - názornější, doplním ještě graf obsahu stříbra v groších v závislosti na panovnících.....
Ladislav Pohrobek......já hlava děravá........bude.........
tlusté groše....někde jsem se zmínil, někde ne....doplním u všech, kde se vyskytovaly + doplním postupně chybějící informace......
takže práce je dost.....tak trocha trpělivosti , o víkendu se do toho pustím.......
Registrovaný uživatel
maci napsal
jano7B9 napsal
inak co takto na stranke uverejnit aj najcastejsie napodobeniny a fejky? :)


To je dobrý nápad. Tiež by som bol za....

Přátelé, rád bych vyhověl a chtěl bych uveřejnit nejčastější napodobeniny, které nacházíme na aukčních servrech a atd. Pokud máte nějaké fota těchto kopií či odkazy, kde jsou nějaké, rád bych postupně dal dohromady stránku s tímto obsahem.....Díky za případné materiály.....jako Souček a jiní....

Jinak se snažím průběžně opravovat web a doplňovat informace od kolegů, aby vše bylo OK........A uvítám i další chyboražby či zajímavosti..... ;)
Registrovaný uživatel
Ještě bych měl prosbu....já jsem na webu omylel uvedl jako rubní znaménko Jana Lucemburského rozdělovací znaménko......chtěl bych to napravit, ale nedisponuju tímto rubním znaménkem......Má ho někdo?
Jiank ta falza už jedou - první je aktuální aukce na polském aukru.....takže má ještě někdo nějaké......?
Registrovaný uživatel
Lidičky, potřeboval bych fotečku Jana I. Lucemburského a to rub. znaménka 2g - pětilisté růžičky. Vím, je toho jak šafránu....ale pokud někdo má.....díky......
Moderátor
Tak ak ti niekto pošle foto značky 2g, tak to bude naozaj bomba! Hána (ani nikto iný, už by to bolo publikované) túto značku nikdy nevidel, uverejnil ju len ako hypotetickú. Mal len slovný popis z článku Nohejlovej-Prátovej, je otázne či táto značka vôbec existuje - skôr nie. Ale ak ti niekto predsa len pošle foto, sem s ním. ;) A ty si to dúfam nepletieš s rubným rozdeľovacím znamienkom, to je rozdiel, ale to určite vieš.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Rubní značky...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1