Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Ručně dělaný ubrus

Vykupminci.cz
Numisargo

Ručně dělaný ubrus

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
.....vzhledem k tomu,že tazatel na vašnivou debatu nereaguje-je to škoda...

Je tu taký krik (pracovný..),že sa nikita možno bojí.
To nebude "Brutálna Nikita." :)
Som zvedavý,čo z toho vylezie.
Stačila by lepšia fotka..
-s-
Registrovaný uživatel
To už tady tak chodí. Tazatel dá nedostatečné informace, mizernou fotku a po první zmínce že na tom nevydělá už se většinou neozve. :roll:
Registrovaný uživatel
Už som síce uviedol, ale zopakujem, že je potrebné lepšie pozrieť druhé foto od majiteľa obrusu. V tejto súvislosti dávam tiež do pozornosti príspevok č.22, ktorý napísal Ander.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, předem se omlouvám, dlouho jsem se nepřihlásila :-) Stani, rozhodně se nebojím a turtleoverhead, jsem slušně vychovaná a za odpovědi vždy poděkuji :-)
a ano, ptala jsem se na techniku a podle popisu je to opravdu síťování, kanavu poznám, sama jsem na ni na základce vyšívala a poznám rozdíl. O celkovém provedení... nikde jsem neřekla, že je to vkusné dílo, zajímala mě hlavně technika a pokud by o něj měl někdo zájem...? :-) sama si ho na stůl nedám, popravdě se mi nelíbí
A moc děkuji všem za příspěvky, potěšila mě ta žhavá diskuse :-)
Registrovaný uživatel
a omlouvám se za nekvalitní fotky, umřel mi telefon s dobrým foťákem a můj dočasný není moc kvalitní
Registrovaný uživatel
Nikitka,ja som ten "strach" nemyslel až tak vážne.Skôr som sa bavil na tom,aký rachot-krik (pracovnodiskusný) tu okolo toho vznikol.Čo by niektorí za to dali,aby sa okolo ich dotazu takto zapálene debatovalo. :P
-s-
Registrovaný uživatel
jsem rád,že se Nikita ozvala a potvrdila,že se jedná o techniku sítovaní..
Registrovaný uživatel
Obrus sa mi nepáči ale keby ho robila moja prababička, tak by som ho odložila pre budúce generácie a nech ostane v rodine. Cena, ktorú by ste zaň dostali, by bola zanedbateľná. Aj dnes vidieť návrat k retro veciam, nie je vylúčené že v budúcnosti si Vaši potomkovia tento obrus kľudne dajú na stôl:-) Nepredávať, ponechať:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Obrus sa mi nepáči ale keby ho robila moja prababička, tak by som ho odložila pre budúce generácie a nech ostane v rodine. Cena, ktorú by ste zaň dostali, by bola zanedbateľná. Aj dnes vidieť návrat k retro veciam, nie je vylúčené že v budúcnosti si Vaši potomkovia tento obrus kľudne dajú na stôl:-) Nepredávať, ponechať:-)


Díky, už je zase zpět ve skříni. Je fakt, že nezabere moc místa a až bude můj potomek přehrabovat pozůstalost, třeba bude rád :-D
Registrovaný uživatel
ano,přesně tak je to opravdu zapomenutá textilní technika vyšívaní,velmi pracná,proto se už ve 40.letech nijak nepoužívala,dělaly se pouze sítovky na nákupy-určitě si jej pamatujete..vaše prababička musela být velmi trpěliva než tuto dečku udělala,musela tomu věnovat dost volného času.doporučuji dát do krabice popis pro potomky..náš ubrus opravdu dávame na stůl pouze při slavnostních příležitostí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Ručně dělaný ubrus

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1