Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Ruční nebo strojový přetisk ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Ruční nebo strojový přetisk ???

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, omlouvám se pokud jsem dotaz špatně zařadil. Moje koruna 1938 (vlevo nahoře) má ruční přetisk. Koruna vpravo dole se právě prodává na Aukru jako strojový přetisk. Prodejce nechci uvádět ale nejedná se o nějakého začátečníka který by nevěděl co prodává. Jelikož sám nejsem velký znalec jsem tak trochu na rozpacích je-li na mojí koruně ruční nebo strojový přetisk nebo prodejce vydává ruční přetisk za strojový. Můj názor je, že obě bankovky mají ruční přetisk. Za vaše názory děkuji. zilvar8

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vzadu (zakrytá) je strojový, vpředu (nezakrytá) ruční
Registrovaný uživatel
Leč stoprocentní jistota díky skenu v tomto rozlišení není, je možné, že zadní "strojový" přetisk by s menší pravděpodobností mohl být mimořádně rovnoměrně otištěný ruční přetisk mimořádně kvalitní (sytou) barvou.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Zadní je na 100 % strojový. Ruční nelze takto vytisknout.
Registrovaný uživatel
Děkuji za názory. Mám radost, strojový se cení o trochu více než ruční. Bankovku jsem koupil před časem v prodejně AUREA právě jako: ruční přetisk. Že by se tam někdo takhle spletl?? Možná ano. Škoda že jsem takto nezískal pětikorunu, tam je rozdíl mnohem zajímavější.
Registrovaný uživatel
Je to tak, zdani strojni, predni rucni ... klidne to splest mohli, maji toho vice, takova chybka se stat muze ...
Registrovaný uživatel
ahoj, jsem zacinajici sberatel.
jaky je tedy hlavni rozdil mezi rucnim a strojovym pretiskem? jak to poznat?

diky
Registrovaný uživatel
Zdravím, pokud začínáte se sbíráním papírových platidel, tak si v první řadě zakupte katalog, doporučuji Bajer-Holna-Kohout, nebo Aurea - P.Hejzlar. Tam získáte základní informace o našich bankovkách a státovkách. Přikládám obrázek z katalogu, kde je vidět jasný rozdíl mezi ručním a strojním přetiskem.Strojní razítko bylo provedeno strojním tiskem z výšky štočkem, kdežto pro ruční přetisk bylo použito klasické gumové razítko.Kontury strojního přetisku jsou ostré a přesně centrované, kdežto ruční razítko není přesně centrováno a tisk není čistý, různě silný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Ruční nebo strojový přetisk ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1