Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
byl by k mání?Mám plno věcí do výměny.
Registrovaný uživatel
mitom007 napsal
Je. Hanibal/Novak: Jachymov - Hofmann, typ 8f (1592, chybny letopocet 1952)



Díky za informaci...

Neviděl ji někdo třeba v aukci? nepodařilo se mi ji nikde dohledat :roll:

Denary co třeba ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj
Já ho viděl jen u kamaráda,který ho koupil na náhodu.Jinak záleží co sbíráš určitě bych tu něco našel.Mám tu plno mincí z různých období :-)
Registrovaný uživatel
On nabízí všude různé věci, tahá jen informace a šroubuje ceny, více méně zkouší na fb i tady soukromé aukce. Všechno to jsou kopané věci u kterých si představuje ceny jak u kabinetních mincí. Hezky mu ty informace zdarma naservírujte, on stejně ve finále zase o něco natáhne cenu a střelí to na Moravě nějakému "odborníkovi s prachama" Takovým lidem je škoda něco říkat. Za malý groš jsem mu nabídl dva, on chtěl tři, když jsem mu řekl že mu je dám tak zas že ne, že už má vyšší nabídku. Je to vykuk a z tohoto fora by se měl poslat do pr... Můj názor, zdraví P
Registrovaný uživatel
ale je treba uznať že cena bude niekde inde ako 2-3 tisíc.
Registrovaný uživatel
Možná byla,dokud jí někdo nevymáchal v "citronce".
Za hlášku "hoď to do citronky" bych sekal prsty. :D
Moderátor
magorcondoria napsal
Možná byla,dokud jí někdo nevymáchal v "citronce".
Za hlášku "hoď to do citronky" bych sekal prsty. :D


ale je to marny, je to marny, je to marny

skoda ji, dost ji to ublizilo
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
On nabízí všude různé věci, tahá jen informace a šroubuje ceny, více méně zkouší na fb i tady soukromé aukce. Všechno to jsou kopané věci u kterých si představuje ceny jak u kabinetních mincí. Hezky mu ty informace zdarma naservírujte, on stejně ve finále zase o něco natáhne cenu a střelí to na Moravě nějakému "odborníkovi s prachama" Takovým lidem je škoda něco říkat. Za malý groš jsem mu nabídl dva, on chtěl tři, když jsem mu řekl že mu je dám tak zas že ne, že už má vyšší nabídku. Je to vykuk a z tohoto fora by se měl poslat do pr... Můj názor, zdraví P


Tak postupně.. Vůbec nevím kdo jsi ani co tady plácáš o nějakém šroubování cen a střílení "odborníkovi s prachama" . Znáš li někoho takového sem s ním, nebo se laskavě zdrž blbých komentářů. Jediný vykuk tady budeš asi Ty, já jsem se max. ptal na orientační cenu, což je myslím vcelku normální u mincí které neumím odhadnout. Od toho tu navíc je i vlákno, (myslím že taky dokonce zdarma :shock: :roll: ,ale zdá se mi zbytečné to po určení tady, strkat zase jinam. Takže vykuku, já jsem Ti něco nabízel? Nebo "kde všude nabízím různé věci?" co to tady plácáš? Doufám že to můžeš doložit když už tady chceš někoho obviňovat. Jestli jsi zhrzen z toho, že jsem neakceptoval něčí nabídku - asi tedy Tvou.. je čistě Tvůj problém. "Za malý groš jsem mu nabídl dva, on chtěl tři, když jsem mu řekl že mu je dám tak zas že ne, že už má vyšší nabídku " :D Já jsem po někom chtěl 3? :shock: Tenhle vymyšlený blábol snad ani nebudu komentovat.. ".
Registrovaný uživatel
oliver napsal
magorcondoria napsal
Možná byla,dokud jí někdo nevymáchal v "citronce".
Za hlášku "hoď to do citronky" bych sekal prsty. :D


ale je to marny, je to marny, je to marny

skoda ji, dost ji to ublizilo


O jaké citronce že je tu řeč?
Moderátor
jde o neodborny ale rozsireny zpusob cisteni, je to jedno, zda je to nejaky "chelaton" nebo "citronka" ci nejaka zarucena "spenatova" smes a ruzne jine tomu podobne procedury. ta mince neni ze stribra vysoke ryzosti, ale obsahuje (resp. obsahovala) vyznamny podil medi. ta se diky omezene rozpustnosti nanechazi ve stribre zcela rovnomerne rozptylena, ale tvori mikroskopicke oblasti, v nich prevazuje (vice nez 90 %). tyto oblasti jsou nachylne ke korozi a mince v nalezovem stavu jsou proto casto pokryte vrstvou medenky (prave diky tomu, ze med obsazena ve stribre pomerne snadno vykoroduje). takove mince jsou obvykle cisteny bud zbytecne agresivne a nebo naopak dlouhodobym macenim v ruznych (treba vyse uvedenych) latkach. vysledek je ten, ze pri trose "sikovnosti" se z mince v takovem prostredi uvolni o dost vic medi, nez by odpovidalo prostemu odstraneni koroznich produktu. mince se stava krehkou, snadno se lame jiz pri neopatrne manipulaci, predevsim na okrajich a v mistech defektu (po staru obvykle "mince nezvoni" - o teto zkousce si osobne myslim sve). u techto minci pak chybi i udaje o puvodni hmotnosti, zjistit se v podstate neda ani puvodni ryzost (resp. je to narocne a nepresne). narocnejsim sberatelum pak vadi i vzhled, ktery neodpovida zachovalym sbirkovym kusum nebo sice castecne poskozenym, ale citlive osetrenym mincim. coz pak ma logicky vliv na cenu mince.

toz asi tak o tom tu byla rec...
Registrovaný uživatel
[quote=oliver]
jde o neodborny ale rozsireny zpusob cisteni, je to jedno, zda je to nejaky "chelaton" nebo "citronka" ci nejaka zarucena "spenatova" smes a ruzne jine tomu podobne procedury. ta mince neni ze stribra vysoke ryzosti... "

toz asi tak o tom tu byla rec...


Díky za objasnění, o tom samozřejmě něco málo vím, ale nevím co to má společného s touto mincí, protože ta si k citronce, špenátu ani chelatonu ani nečichla.. a přesto tady zdá se čtu, že jí to dost ublížilo :shock: Tedy jestli chápu správně, že se to váže k malému groši s chyboražbou..[/quote=oliver]
Registrovaný uživatel
to torky kdyby byl jakkoliv k mání,tak se mi ozvi na email honnval@seznam.cz díky
Registrovaný uživatel
:roll: to by clovek brecel :-O

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pluh nebo krumpáček? :)
Registrovaný uživatel
Tezko rict, ja ji nenasel.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo na prodej nějakou minci Rudolfa II.
děkuji
Registrovaný uživatel
Co hledate?Kdyztak muj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Novy prirastok....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Povedlo se mi koupit na ebay tento malý groš, 1583 Praha, Gebhart, podle Hanibala-Nováka ho asi nezařadím. Ty perokresby tam nejsou moc přesné, také na aukci Hanibal. sbírky v čns Praha jsem ho nenašel. Setkali jste se někdo s tímto typem ozdoby kolem písmene R ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Janovský ji uvádí na kartičce č.4f pro Prahu
Registrovaný uživatel
díky za info, docela mě potěšil, aspoň něco teď v okurkové sezoně!
Registrovaný uživatel
Zdravím, poprosil bych o bližší určení tohoto 2 krejcaru Rudolfa II. Je to mimo mou parketu. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neni to mince Rudolfa II.
Nassau-Wiesbaden, Johann Ludwig 1/2 batzen
Moderátor
kacuro, zkus pouzivat toto, vetsinu veci tam najdes pomerne rychle:

http://herbison.com/someoldcoins.org/saur/g/s167.htm
Registrovaný uživatel
Patrně Nasavsko Wiesbaden 2kr. Johann Ludwig I.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1