Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to Jano7B9 : jenom jsem se zeptal, nic víc. Mě ta fotka příjde dostatečně kvalitní k určení proto jsem se divil a ptal k čemu, nenapadlo mě, že by si ji někdo chtěl ukládat do databáze.

to vassilij: pokud to máš k tomuto ůčelu tak až budu mít čas to přefotit tak ti ji pošlu.
Registrovaný uživatel
To trxik: Ak porovnám foto #178 a #160 tak vidím, že to striebro chytlo za 11 dní peknú patinu! Ako to robíte ? Prezradíte ?
Na oplátku posielam iné foto 1T/1610 Salvart (a v prípade záujmu i niekolko dalších ...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vložím sem tento dukát, zdá sa mi dosť divný, ako nejaká dobová napodobenina.
Aspoň to kostrbaté písmo a divná madona.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
whizkid napsal
To trxik: Ak porovnám foto #178 a #160 tak vidím, že to striebro chytlo za 11 dní peknú patinu! Ako to robíte ? Prezradíte ?
Na oplátku posielam iné foto 1T/1610 Salvart (a v prípade záujmu i niekolko dalších ...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Stříbro po vytažení ze země chytá patinu rychle samo.
Registrovaný uživatel
na inom fóre písal že ho nahrieval a tak získal patinu
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
na inom fóre písal že ho nahrieval a tak získal patinu


:shock: tak to neznám
Registrovaný uživatel
jedná sa o mincovňu Č Budejovice?
Neviete prečo nefunguje odkaz na aukciu ČNS malých grošov p. Hanibala?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedná se o Jáchymov, mm.Centurio Lengenfelder
Registrovaný uživatel
Ďakujem, máte pravdu, našiel som to v Halačkovi, trochu sa tie značky podobajú.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím o pomoc při identifikaci mincí a medailí - v katalozích nenašel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prohlížel jsem si materiál z poslední aukce společnosti Pannonia Terra Numismatika a našel jsem tam tento pěkný kousek. Viděli jste už někdy někdo tuto minci? :)

Jednalo se o položku 348, která byla prodána za 9000 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Aukce UBS č.73/3575, 9.5.2007, 7000CHF + %

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, o jakou jde prosím mincovnu u těchto dvou dvoukrejcarů? Případně zda byly platné na našem území. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tyto mince nepatří mezi ražby Rudolfa II.
Jedná se o Solms-Lich, Ernst I., Eberhard a Hermann Adolf, 1/2 batzen (2 krejcar 1589) s titulem císaře Rudolfa II. Mincovna by měla být Lich.
Typ s orlem je vzácnější.
Registrovaný uživatel
titulatura Rudolf je tam jako císař říše římské.

Zajímavostí je, že na stejný titul si dělali nároky osmanští vládci, Habsburkové jim (nejen) proto byli trnem v oku a prohlašovali jejich titul za neplatný.
Registrovaný uživatel
tedy to slyším poprvé, že by si osmanští sultáni dělali nárok na titul císaře římského ..... to by musela být pěkná podívaná, jak papež korunuje v Římě osmanského sultána na císaře Svaté říše římské ... :-)
Registrovaný uživatel
Čo je na tom divné? Zdedili ho po dobytí Byzancie. :)
Registrovaný uživatel
Díky za parádní určení. Trochu jsem si myslel, že to bude něco z Německa nebo Švýcarska, jen mě mátl ten znak, tak jsem uvažoval třeba o Vídni. Na tohle období bohužel nemám žádnou literaturu.
Registrovaný uživatel
kup si Saurmu
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
saurmu si kupovat nemusí :-) ... tady je ...

http://www.medievalcoinage.com/saurma/www.someoldcoins.org/saur/
Registrovaný uživatel
to sice ano, ale oproti knize se v tom hledá velmi špatně...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
kekule napsal
tedy to slyším poprvé, že by si osmanští sultáni dělali nárok na titul císaře římského ..... to by musela být pěkná podívaná, jak papež korunuje v Římě osmanského sultána na císaře Svaté říše římské ... :-)



No takhle určitě ne, cílem osmanskejch vládců bylo zlikvidovat Habsburky/křesťany a nastolit chalifát, tj zabrat co největší území v Evropě. To by byla jejich "říše římská". (tak jako to je dodnes cílem třeba IS)

Souběžně tedy existovaly dvě říše římské, osmani věřili, že jen ta jejich je následovník, Habsburci zase ta jejich..

No a papež byl tradičně SILNĚ protiislámskej samozřejmě, nebejt jeho tak by Turci dobyli Vídeň, za jeho peníze mohl Leopold zaplatit pomocný vojsko, ani ti Poláci by u Vídně zadarmo nebojovali.
Registrovaný uživatel
to Dracek: a víš, že mě se v tom hledá naopak docela dobře..... tím, že si můžeš zvolit hledání podle jmen panovníků, heraldických figur, států ...... tak mi to nepřijde tak špatné .........

to Paul: .. no já Ti nevím...... to cos napsal je ale hoooooooodně brutálně zjednodušený pohled na problematiku expanze Osmanské říše do Evropy .... a srovnávat to s IS je úplná blbost
Registrovaný uživatel
kekule zjednodušený pohled to je určitě, není to zde stránka o historii. Osmané se netlačili do Evropy kvůli titulu. To byl jen střípek v kaleidoskopu dalších pohnutek.

Srovnání s IS je blbost jen podle tebe, ale vůdce IS, který se prohlašuje za chalífu a oživuje tradici osmanskejch vládců...

http://zpravy.idnes.cz/muslimsti-ucenci-odmitaji-chalifat-islamskeho-statu-pcb-/zahranicni.aspx?c=A141015_133235_zahranicni_bse

tady něco málo.

Nechci tu v Rudolfovi tlachat na oftopik téma.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 8. 2. 2015, 17:51. »
Registrovaný uživatel
Poláci u Vídně sebrali jen pro sebe veškerou kořist z opuštěného osmanského tábora a nikomu z toho nechtěli nic dát. :twisted: :twisted:
Paul napsal
kekule napsal
tedy to slyším poprvé, že by si osmanští sultáni dělali nárok na titul císaře římského ..... to by musela být pěkná podívaná, jak papež korunuje v Římě osmanského sultána na císaře Svaté říše římské ... :-)



No takhle určitě ne, cílem osmanskejch vládců bylo zlikvidovat Habsburky/křesťany a nastolit chalifát, tj zabrat co největší území v Evropě. To by byla jejich "říše římská". (tak jako to je dodnes cílem třeba IS)

Souběžně tedy existovaly dvě říše římské, osmani věřili, že jen ta jejich je následovník, Habsburci zase ta jejich..

No a papež byl tradičně SILNĚ protiislámskej samozřejmě, nebejt jeho tak by Turci dobyli Vídeň, za jeho peníze mohl Leopold zaplatit pomocný vojsko, ani ti Poláci by u Vídně zadarmo nebojovali.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1