Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jdes do ni jo?! Klipa v Au zajimava ale me se vizuální stránka malého groše nelíbí. Za ten peníz bych si tam vybral jiny kousky.
Registrovaný uživatel
To si piš že jo, už jsem si v Osnabrücku rezervoval pokojík :lol: Já mám zase Malé groše hodně rád, ta vizuální stránka je jedinečná.
Registrovaný uživatel
Mohl by mi někdo prosím říct, zda proběhla během vlády Rudolfa I. a jeho bratra Matyáše nějaká významnější reforma či jiný úprava měnového systému v rámci habsburských zemích, ať už v rakouských, českých či uherských?
Registrovaný uživatel
zavedení malého groše
Registrovaný uživatel
Malý groš zavedlo usnesení sněmu z května - července 1576, tedy ještě za Maxmiliána... razit se začal až za Rudolfa.
Moderátor
Pro Rudolfa :
http://cnspg.cz/databaze/reformy.php?search=1&datum=&nazev=&poznamka=&vydavatel=rudolf+ii&uzemi=&mesto=&klic_slova=&sort=datum

Pro Matyáše (pouze poslední tři záznamy. Mám tam chybku, takže to nejde dobře vyfiltrovat ) :
http://cnspg.cz/databaze/reformy.php?search=1&datum=&nazev=&poznamka=&vydavatel=maty%E1%9A&uzemi=&mesto=&klic_slova=&sort=datum

Info ber s rezervou, ale máš tam případné odkazy, kde si o tom můžeš přečíst.
Registrovaný uživatel
a např. k úpravě kurzu menších nominálů (krejcarů/denárů/malých grošů) vůči tolaru či zlaté minci nedocházelo?
Registrovaný uživatel
Za Maxmiliana II. vynosem z 28.1.1573:
Tolar (70 krejcaru) = 30 bilych grosu
Bily gros = 7 bilych penez = 14 malych penez
Vynosem z 17.5.1576:
Dukat = 108 krejcaru

Za Rudolfa II. - 4.2.1577 zaveden maly gros
Bily gros = 2 male grose
V roce 1607 uprava krejcarove hodnoty:
Dukat = 112 krejcaru
Tolar = 73 krejcaru
Registrovaný uživatel
Akurát, že v Osnabrucku je ti pokojík platnej jak mrtvýmu zimník! :D :D :D :twisted: :twisted:
Ingelri napsal
To si piš že jo, už jsem si v Osnabrücku rezervoval pokojík :lol: Já mám zase Malé groše hodně rád, ta vizuální stránka je jedinečná.
Registrovaný uživatel
http://www.zcm.cz/vystava/archeologie-tricetilete-valky-v-zapadnich-cechach
Na všetko je nám treba odborníkov... z dnešní návštěvy výstavy v Plzni. Laik žasne, odborník se nestačí divit:-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
patason napsal
http://www.zcm.cz/vystava/archeologie-tricetilete-valky-v-zapadnich-cechach
Na všetko je nám treba odborníkov... z dnešní návštěvy výstavy v Plzni. Laik žasne, odborník se nestačí divit:-D

Aké zázraky si čakal za vstupné 1,50€ ? Dukát ako dukát. Aj tak budú ľudia nad ním hýkať ako pri orgazme :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To si spíš někdo popletl cedulky ne?
Registrovaný uživatel
to Fidzi: tak ono to je závislé na ceně vlezného? Tk to už se asi na žádnou výstavu pod 300 podívat nepůjdu:-D :-D :-D Aspoň že mě příjemně překvapila stálá expozice národopisného muzea, kde jsem po hříchu ještě nebyl. A to za stejné vlezné...
to Kacuro: popis museli poplést před tiskem velkoformátového posteru na pozadí vitríny. Těch dukátů je tam sice víc, ale u žádného popisek "Čechy, Rudolf II., Praha, dukát 1585"...
Registrovaný uživatel
Chyba v matrixu :)
Registrovaný uživatel
No von by to mohl bejt!
V Praze ho přetavili a udělali z něj Rudolfa. :D :D :P :twisted: :twisted:
patason napsal
http://www.zcm.cz/vystava/archeologie-tricetilete-valky-v-zapadnich-cechach
Na všetko je nám treba odborníkov... z dnešní návštěvy výstavy v Plzni. Laik žasne, odborník se nestačí divit:-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžko by mohli v r. 1585 roztavit dukát, který byl vyražený až o 25 let později.
Registrovaný uživatel
Ale mohli. Jen kdyby se trochu víc snažili! :P :P :twisted: :twisted:
Třeba k nim připutoval "černou dírou" po zakřiveném "časoprostoru" :mrgreen:
E=m.c2 :twisted: :twisted: :twisted: .
kacuro napsal
Těžko by mohli v r. 1585 roztavit dukát, který byl vyražený až o 25 let později.
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 31. 1. 2017, 9:08. »
Registrovaný uživatel
Jde sice o aktuální aukci tohoto pražského dukátu,ale rád bych znal i jiný názor-protože v aukci není uvedeno..
Jde v tomto případě o minci opravenou zlatníkem?
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono by to asi bolo len vestenie z fotky. Je možné že minca bola ohnuta a narovnana. To či nala dierku alebo záves z fotky určiť nedokážem.
Registrovaný uživatel
No,měl jsem na mysli spíše oblast u prvních liter slova ARCHID na reversu,které jsou protilehlé přímo proti přední části koruny panovníka na aversu..
Domnívám se že zde mohla být dírka,či kolmé ouško opravené zlatníkem,včetně následných dodělávek...
Registrovaný uživatel
Jo, vypada to tak. Zjevne nekdo daval pryc celkem siroke ousko. Ty zasahy do opisu se mi zdaji jine nez jen kdyby mince dostala zasah.
Registrovaný uživatel
No dali dnes do aukce aspon vsuvku že doporučují osobní prohlídku položky..
Registrovaný uživatel
Podle fotky byl zjevně "nahřátý" při pájení. Takže je takový neostrý jaokoby :'( :'( :evil: :evil: "povolený".
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
našel jsem tohoto drobečka z éry komunismu :D a zajímalo by mě, jestli je někde evidován s touhle chybou.. ;) Předem díky za informace a určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je. Hanibal/Novak: Jachymov - Hofmann, typ 8f (1592, chybny letopocet 1952)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1