Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rumělkový merkur

Vykupminci.cz
Numisargo

Rumělkový merkur

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
není zač, mě zas těší, že Vás zaujal ten rozhovor :)
Registrovaný uživatel
A mozno blba otazka.kolko je fridl padelku sa vie ?myslim zinnober merkur
Registrovaný uživatel
ano zaujal a hned som sa pustil do zbierania a inspiroval ste ma aj tym co zbierate.myslim ze to je najtahsie vybrat si co zbierat aby vas to bavilo.
Registrovaný uživatel
ad počet fake zinnobers :
to přesně neví nikdo, já odhaduji stovky, ....SF jich musel desítky odkoupit, něco zničil, něco se ztratilo,
Některé nechal jakoby nalézt ve 2 "nálezech" 1890 a 1895 a měl i bloky :)
a protisměrné páry !! - toto vidno z textu jednoho z rozsudků dole na obrázku
, ten první nález byl prý "lepší" provedením, zřejmě tam použil ty pravé lepy...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Su jeho falza tie najviac sa bliziace originalu?Som niekde cital ze aj ferrary uveril tomu ze su prave.
Registrovaný uživatel
ferrary sám měl několik pravých zinnober.....vím to protože mám orig. katalogy aukcí Ferrary z r. 1923,

F. od Friedla kupoval, měl od něj třeba TRE SKILLING a mnoho dalšího, dal mu vilu u Atterssee, byli to kámoši, takže ho nejdřív podpořil , při vypuknutí aféry ve Vídni a nevěřil hned, že by to byly padělky (a sám v ruce ani žádný neměl)
Registrovaný uživatel
Celkom zaujimava story,ktora by stala za zmapovanie.Fridl sa narodil v cesku a sfalsoval ikonicku znamku.priznal sa k tomu vobec.?
Registrovaný uživatel
Bola to velka osobnost viedenskej filatelie a znicil si tak reputaciu..
Registrovaný uživatel
https://www.ebay.com/itm/MOMEN-AUSTRIA-SCARCE-NEWSPAPER-USED-LOT-4241/202809537943?hash=item2f3863f597:g:hRoAAOSw2BddttyN
co hovorite na toto?
Registrovaný uživatel
také pěkný Merkur :)

jinak SF je otec zakladatel celé rakouské filatelie a má celoevropský, ba světový význam ....zbytečně se s těmi merkury zdiskreditoval, ale jeho zásluhy jsou mnohem více než tato aféra, pramenů o něm je mnoho !

jeho bratr Rudolf a syn Otto pak jako světově významní obchodníci a znalci byli zcela bez problémů

mj. u toho Merkura v PM je také atest R. Friedla
Registrovaný uživatel
aha.. měl sem tam prve od Vás ten obrázek St. Lucia ...

tento z ebay je pravý novotisk, jeden z těch posledních a má padělané razítko !
Registrovaný uživatel
A este jedna otazocka.dokaze bezny clovek rozlisit SF zinnober od toho praveho.?
Registrovaný uživatel
takže nesmysl bez jakékoli ceny, je neuvěřitelné , co lidi koupí

na ebay či na aukru skoro nic pořádného samozřejmě není, často bordel, padělky, nesmyslné popisy od různých idiotů apod. :)
Registrovaný uživatel
dakujem este raz za odpovede.ani sa mi nesnivalo ze si z vami pokecam o merkuroch. :)
Registrovaný uživatel
a este jedna otazka .su novotisky aj bez lepu?
Registrovaný uživatel
nevím co je běžný člověk :) ..ale když někdo jen jednou viděl pravý zinnober tak fake od F. pozná

Fournierovi padělky taky nejsou nebezpečné

a Speratiho nyní žádný nevlastním, ale ty jsou jasně nejvíce nebezpečné, zejména raz. růžové, ty běžný sběratel nepozná.... Sperati byl geniální, zhotovil 70000 padělků celého světa, některé (Španělsko třeba) k nerozeznání a běžně nachytával velké znalce své doby, např. mého oblíbence Maxe Thiera :)... říká se S. v obd. před válkou spolehlivě poznal jen Herbert Bloch
Registrovaný uživatel
všechny ofic. ND vyšly s lepem

poté Kropf 1907/8 bez lepu a pak různé soukromé Andrucke také bez lepu
Registrovaný uživatel
ad odpovědi.... není zač:)
Moderátor
Stan napsal
Pokud příspěvky p. Kopřivy jsou zajímavé a pro návštěvníky fora přínosné , jsem za ně rád. Není potřeba invektiv.

Naprostý souhlas
Registrovaný uživatel
Na ukázku razítkovaný Speratiho padělek růžového merkura a zinnober merkur,
JP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moc pěkné !
kdo neví jak má vypadat Ib tak na ten růžový nalítne ...samozřejmě toto vídeňské razítko tam také nemá co dělat
Registrovaný uživatel
Ještě doplním na porovnání vlevo padělaného a pravého podpisu Ing. Müllera, jak popisuje kolega, na merkurech vždy šikmo. JP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
další padělaný rovný Muller, ...kuriosní je že je to celé pravé..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doplnění, mj. i pro pana Milana... jak jsem říkal, že nesnáším padělky , tak jen to, že některé se samozřejmě sbírat dají:))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi nešťastný úvod, no fantastický finiš. Už dlho som tak zaujímavú diskusiu na sberatel.com nečítal. Mám chuť si prečítať o tých merkúroch nejaký článok/knižku. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Rakousko » Rumělkový merkur

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1