Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Rumunsko

Vykupminci.cz
Numismatika

Rumunsko

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nenašel jsem téma o známkách Rumunska... Bohužel žádný rumunský známky nemám, ale chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá tyhle známky. Vím, že jsou nové (2013), ale i tak se mi velmi líbí.
Navíc je nový téma pro sběratele Rumunska nebo pro ty, který se chtěj o Rumunsku vypovídat :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Sbírá vůbec někdo Rumunsko??
Moderátor
Asi spíš to staré. Ale tahle série je pěkná do námětového exponátu (středověk, hrady, kostely, znaky /Sedmihradsko/ atd).
Registrovaný uživatel
Rumunsko teraz vydáva celkovo nádherné známky. Stačí sa pozrieť sem:
https://www.freestampcatalogue.com/stamps/country/romania/year/2010-2017/
Mne sa napríklad páčili aj komunistické vydania. I keď mali niektoré čudný graficky dizajn stále ma vedeli zaujať niektoré tvári a formáty známok .......... ale i celky sérii. Tak isto je zaujímavá ale i frustrujúca aršikova postupnosť niektorých sérii :D jeden aršik zo zub. 1 eur a druhý 20 eur (aj viac) bez zub. :D Aký je špecializovaný katalóg na Rumunsko ?
Moderátor
Nejlepší jsou vždy (nebo skoro, takový Afghánistán asi těžko) v zemi původu. Jejich problém bývá ten, že často nejsou až tak rozšířené v zahraničí. Ale záleží na tom, jak moc je daná země sbíraná.
Registrovaný uživatel
Mě jde spíš o to staré Rumunsko. Moc lidí jsem nenašel. Případně Rumunské kolky.
Registrovaný uživatel
Sice s ročním zpožděním, ale o rumunských známkách si rád pokecám. Já už ani jiné nesbírám. Hlavně klasika a postklasika je velmi zajímavá. Rumunský katalog mám, ale není to žádná sláva.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Rumunsko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1