Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Sady oběžných mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Sady oběžných mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Vanya napsal
Prepac, ale aj ked povazujem otazku za nepatricnu, diskutovat sa da na urovni a bez posmeskov. Prejav MMER3 je urcite kultivovanejsi ako niektorych inych prispievatelov a s Jezkom (ktoreho ospravedlnuje vek) by som skor porovnal niekoho ineho. Ale najlepsie by bolo drzat sa temy a odpovedat na polozene otazky :)


MMER je cca rovesník jezka. ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
Trvalo mi 2 dni, kym som prisiel na to kde je chyba a tu pokutu sme museli zacvakat...


Neviem niekdo mal záujem o sponzorské :roll: na nákup mincí,čoš tak časť pokút presunúť na charitu???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Vanya napsal
Prepac, ale aj ked povazujem otazku za nepatricnu, diskutovat sa da na urovni a bez posmeskov. Prejav MMER3 je urcite kultivovanejsi ako niektorych inych prispievatelov a s Jezkom (ktoreho ospravedlnuje vek) by som skor porovnal niekoho ineho. Ale najlepsie by bolo drzat sa temy a odpovedat na polozene otazky :)


MMER je cca rovesník jezka. ;)

Já jsem to dokonce o sobě i v tomto tématu napsal a nestydím se za to. Při vaší logice byste se za to měli stydět vy, když vás v chování překonává čtrnáctiletý kluk... ... vás, dokonalé ,,dospělé´´... !
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
A nemyslím si, že by čtrnáctiletý člověk byl něčím bezhodnotnějším a horším, než nějaký třicetiletý ,,dospělý´´. Takovéto společenské myšlení neuznávám a příčí se mi, mnohdy je totiž ten čtrnáctiletý chytřejší, vychovanější, slušnější a celkově lepší, než leckterý dva- nebo třicetiletý člověk. Viz případ rozšířených skupin fotbalových ,,fanoušků´´ chuligaans (nevím, jestli to píši dobře, ale u nich je to stejně jedno) , kteří jsou plnoletí, ale být na mne bych je znesvéprávnil a radši bych jejich pnoletost dal někomu klidně mladšímu, ale normálnějšímu. Plnoletost by se podle mne neměla měřit věkem a shodl jsem se na to i s filozofickou doktorkou, takže na tom asi už něco bude.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem niekdo mal záujem o sponzorské :roll: na nákup mincí,čoš tak časť pokút presunúť na charitu???


Nie zly napad :) Teraz mam aj ja problem z coho dotovat moje zbierky, kedze som dal vypoved a coskoro budem nezamestnany...
Mozno zacnem rozpredavat aby som nezomrel hladom :mrgreen:
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Já jsem to dokonce o sobě i v tomto tématu napsal a nestydím se za to. Při vaší logice byste se za to měli stydět vy, když vás v chování překonává čtrnáctiletý kluk... ... vás, dokonalé ,,dospělé´´... !


Moja poklona. Z tvojho prejavu by som to naozaj neusudzoval. Naozaj, kulture sa musime este ucit aj ked v nasich krajoch sa to velmi nenosi...
Moderátor
MMER3 napsal
pár takových, kteří se mi tu zastali (lothar, jaromir) buď dostali někdy až sprostě vynadáno (od ostatních, samozřejmě ne ode mne) ....... Mazání mých příspěvků to dokazuje (jen některých, ale přesto).


Co jsem si všiml, tak vulgární tu byl jen Lothar, jehož urážlivé osočování určitě nikomu nechybí ;)
A kde jsi přišel na ten nesmysl, že ti někdo maže příspěvky ? :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 22. 4. 2009, 15:04. »
Registrovaný uživatel
Můj názor:Rozhodně bych nebyl tak "najivní"(nic proti uživateli MMER3),abych si myslel,že sady dostanu za 0kč.Takže bych do toho kšeftu ani nešel,mají tam chybu,kterou bych já osobně pochopil.A nikdy by mě nenapadlo vyžadovat po obchodu sady za 0kč.
Moderátor
chybu tam nemají ;)

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Honza22 napsal
Můj názor:Rozhodně bych nebyl tak "najivní"(nic proti uživateli MMER3),abych si myslel,že sady dostanu za 0kč.Takže bych do toho kšeftu ani nešel,mají tam chybu,kterou bych já osobně pochopil.A nikdy by mě nenapadlo vyžadovat po obchodu sady za 0kč.


Rozhodne by nebol prvy ani posledny, kto by taku chybu vyuzil (teraz hovorim vseobecne, nie o ceskej mincovni alebo co to bol za obchod). Chyba sa da chapat, viem ake je jednoduche taku chybu vyrobit. Ja osobne by som to tiez v takomto pripade nevyuzil - hlavne by sa mi nechcelo natahovat cez pravnikov, pretoze dobrovolne by asi ziadna ceska alebo slovenska firma nepristupila na to, ze by poslala tovar zdarma. Ale znova opakujem, v zahranici je to bezne pretoze spotrebitel ma omnoho vacsiu ochranu v zakonoch a vymozitelnost je omnoho lepsia. Ci je to moralne alebo nie je ina otazka...
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
I tak bych měl mít právo to po nich požadovat.


Teraz ma napadol jeden dovod pre ktory by si urcite neuspel a tym je prave tvoj vek. Ako 14 rocny nemozes uzatvarat kupno predajnu zmluvu, ktorou je aj objednavka na webe.
Ak vsetko ide bez problemov, tvoj vek nevadi, ak by vsak prislo k problemu, z tohto dovodu by to zmietli zo stola okamzite...
Rovnako aj ty by si mohol z tohto dovodu pozadovat zrusenie objednavky, keby nahodou niekdo iny na nej trval.
Nemam pravnicke vzdelanie, tak ma opravte ak sa mylim, ale myslim, ze je to presne tak.
Registrovaný uživatel
poznám aj mladšie a nadané decká tak sa toľko neľutuj. ;)

Neviem Vanya;ale určite firma má poistenie v USA tam je normálne,že dajú na súd aj Boha dokonca sa tým vážne zaoberá aj súd.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem Vanya;ale určite firma má poistenie v USA tam je normálne,že dajú na súd aj Boha dokonca sa tým vážne zaoberá aj súd.


V Amerike je vsetko mozne ;)
Nam sa asi pred 8 rokmi stala taka vec - robim vo svajciarskej firme a kupili sme jednu americku firmu za par supov, ktora vyrabala nejake kachle alebo co. Problem bol v tom, ze pri tom pouzivali azbest a na nas sa po pol roku zacali sypat z USA zaloby od sukromnych osob. Nasu firmu to skoro polozilo na kolena a teraz si nevymyslam, stalo nas to okolo 1 miliardy dolarov urovnat tie spory. Nie zeby sa mi americky pravny system pacil... Ale pokial ide o ochranu spotrebitela, su daleko pred nami.
Inak - jedna skusenost nedavno z Nemecka - na cerpacke som si kupil par veci a zabudli nablokovat jednu polozku. Platil som kartou a predavacka mi chcela znova na tu zvysnu polozku vystavit ucet. To som odmietol s tym, ze nechcem platit dva krat poplatok za transakciu (kaslat na to jedno euro, ale znova tu ide o princip, nebola to moja chyba...). Na to mi tu vec bez vsetkeho dala zadarmo a s ospravedlnenim. Neviem, ako by sa podobna situacia odohrala u nas na Slovensku...
Registrovaný uživatel
Tak koukám jaký tato diskuse nabrala směr a přitom odpověď je jednoduchá. Vanya by měl pravdu že prodejce je povinen dodržet vystavenou cenu a lze to na něm vyžadovat ale pouze v tom případě že cena bude vyšší než 0,00! Každé zboží má svojí hodnotu a cena 0,00 neexistuje, jinak je to neplatné. Proč asi mobilní operátoři uvádějí nabídky např mobilů nebo modemů za 1,-Kč a ne rovnou zadarmo?! Proč asi např.město prodá zamořený pozemek nebo rozpadlou nemovitost za 1,-Kč a ne za 0,00Kč?!
Mám např.zkušenost z celnice při dovozu zboží kdy na faktuře byla u jedné položky cena 0,00. Kompletní zásilku mi odmítli vydat s tím že musím předložit doklad o skutečné hodnotě této jediné položky (jednalo se o obyčejné reklamní samolepky) nebo ho vrátí zpět. Takže jsem si velmi rychle musel vyžádat nový doklad s opravenou cenou abych ještě stihl úložnou dobu.
Takže MMER3 klidně si je žaluj pokud ti zboží za 0,00Kč neprodají a Vanya ti potom pomůže zaplatit soudní výlohy. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zaujimavy prispevok Denarius, vies aj niecim podlozit? Web linka, zakon... atd... Mozno to firmy robia iba z praktickeho hladiska, ze sa to jednoduchsie zauctuje. A colnici su kapitola sama o sebe, nechceli mi preclit Krause katalog ako knihu, a tvrdili, ze sa jedna o katalog tovaru, na ktory sa vztahovala ina colna sadzba.
Skoda tej tvojej poslednej poznamky.
Moderátor
žádná škoda :D
Možá to dělají proto, že by při sazbě 0 Kč museli odvádět darovací daň ;)
Registrovaný uživatel
Vidim ze ste tu pekna smecka. Zacinam verit vsetkemu co MMER3 napisal.
Moderátor
to all :resite to pekne,ale chtelo by to nejdriv si poradne procist stranky mincovny,maji tam vysvetleno jak jsou uvadeny ceny a jak objednavat

to vanya:smecka sme pekna s tim souhlasim :twisted: :roll:
Registrovaný uživatel
ver comu chces... MMER zije v metrixe :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Vanya: To že každé zboží má svojí hodnotu a cena 0,00 neexistuje mi bylo sděleno celníky a nevím proč by si toto vymýšleli. Jinak souhlasím že občas mají úlety v zařazení položek do sazebníku ale toto je přece jen něco jiného.
Moderátor
Tomako napsal
to all :resite to pekne,ale chtelo by to nejdriv si poradne procist stranky mincovny,maji tam vysvetleno jak jsou uvadeny ceny a jak objednavat

to vanya:smecka sme pekna s tim souhlasim :twisted: :roll:


už jsem k tomu dával obrázek, nad cenou mají velkými písmeny napsáno, že je zboží vyprodané, což snad každý pochopí tak, že si to prostě kopit nemůže ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 22. 4. 2009, 20:09. »
Moderátor
jasne,hlavne maji jasne napsano odkad objednat,tam je dostupne zbozi uvedeno vcetne spravnych cen

Šenfi napsal
Tomako napsal
to all :resite to pekne,ale chtelo by to nejdriv si poradne procist stranky mincovny,maji tam vysvetleno jak jsou uvadeny ceny a jak objednavat

to vanya:smecka sme pekna s tim souhlasim :twisted: :roll:


už jsem k tomu dával obrázek, nad cenou mají velkými písmeny napsáno, že je zboží vyprodané, což snad každý pochopí tak, že si to prostě kopit nemůže ;)
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Vanya: To že každé zboží má svojí hodnotu a cena 0,00 neexistuje mi bylo sděleno celníky a nevím proč by si toto vymýšleli. Jinak souhlasím že občas mají úlety v zařazení položek do sazebníku ale toto je přece jen něco jiného.


Netvrdim ze nemas pravdu, ale ak je to tak, tak to musi byt v nejakom zakone. To vies, colnik ti moze povedat, ze to nemoze byt nula, lebo niekde v softweri maju neosetrene delenie nulou :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pro všechny o všem: Šenfi: došlo ti, že kdyby to bylo vyprodané, tak bych si to těžko objednal? Zboží vyprodané nebylo a cena byla zřejmě chybná, z mincovny mi napsali, že ,,cena je technická, předběžně je vyčíslena na 320,-Kč, ale uvedeno to bude až po vyražení mincí´´, je to tam pořád, akorát, že už doplněné o předpokládanou cenu, ale ta cena ,,0,-Kč´´ tam je pořád. Za další: Lothar byl sice vulgární, ale (už je to neprokazatelné, neb smazané), ale vyprovokovali jste ho k tomu také nepěkným způsobem, já se k tomu (alespoň doufám, že) nesnížím a pak, on se vám tam i omluvil a když jsme se o tom později bavili přes e-mail (vím, že takový není, byl to ,,výbuch nervů´´), tak říkal, že to nechtěl a i já jsem mu psal, že mu to bohužel uškodilo, že to neměl dělat, ale stalo se, ale ani vy jste se nad tím zrovna nepovznesli a slušně mu nevynadali, ale snížili jste se (jen někteří) k sprostým nadávkám. Příspěvky mi mazané byly, nejméně několik bez mého zažádání a proti mé vůli (žádal jsem smazat jen jeden, kde byl ten rozhazující obrázek). Děkuji za odpověď k tématu, těm, jež mi odpověděli. Podle mne a za tím si stojím, ať si celníci říkají co chtějí, cena 0,-Kč existuje a být na mne, tak jí uznávám, je to proti demokracii, jako ale většina nařízení a zákonů v tomto ,,Absurdistánu´´, jak jsou Čechy nazývány.
Měl bych ještě jeden dotaz: neměl bych žádnou šanci (u příp.soudu), ani kdyby to (teoreticky, neberte to, že bych to chtěl řešit, je to jen hypotetická otázka) dali k soudu moji zák.zástupci? Oni totiž o mých obchodech ví, i o tomto a za vše jsou ochotni se postavit, informuji je o tom předem, kdyby došlo k problému, aby na to nekoukali divně. Ostatně o tom musí vědět, jinak by mi ty obchody (kde jsem kupujícím) byly k ničemu, protože mi na poště zásilku bez OP nevydají. Mám sice Pas, ale ten jim nestačí, prý mi musí být nejméně 15.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
mat tvoje problemy a starosti.... 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Nové mince » Sady oběžných mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1