Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Sady oběžných mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Sady oběžných mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat ne jednu (pro mne) důležitou otázku. A sice, dnes jsem koupil za 0,-Kč sady oběžných mincí od České mincovny a.s., zajímalo by mne tedy, zda mohu na nich tuto cenu požadovat, nedávnou v pořadu ČT Černé ovce tamní právník tvrdil, že kupující je oprávněn požadovat cenu zboží takovou, jaká byla při uzavření objednávky, bylo to u případu. že nějaký člověk koupil myslím že za 5,- (nebo 500,-Kč, popř. 5000,-Kč - to je v tomto případě jedno) zájezd dvoutýdenní někam na Kubu (nebo kam - bylo to někde v té oblasti) v běžné ceně kolem několika desítek až sta tisíc korun a firma mu s omluvou, že došlo k chybě na stránkách odmítla zájezd uskutečnit. Můj případ je podobný a tak bych chěl vědět, zda i já v tomto případě jsem oprávněn požadovat uvedenou cenu 0,-Kč (včetně DPH). Předem děkuji za odpověď, pokud byste jí nevěděli, byl bych rád i za kontakt (nejépe e-mail) na člověka, který by mi dokázal v tomto směru poradit.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
tak snad na toto sa ani neoplati odpovedat... si na smiech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
je to vtipalek ten mmer..... v tomto pripade neni chyba na strankach mincovny ale nekde jinde :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jano7B9 napsal
tak snad na toto sa ani neoplati odpovedat... si na smiech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
tak snad na toto sa ani neoplati odpovedat...


Nechapem co je na tom na smiech. V normalnych krajinach to takto funguje. Ak oznacia tovar nespravnou cenou, plati ta na cenovke (co je v podstate to iste ako ked je nespravna cena na webe). Kamarat takto kupil kuchynsku linku za tretinovu cenu a ja ked si vsimnem, ze mi blokuju viac ako je na cenovke, vzdy sa ozvem a nikdy som nemal problem, aby mi podla toho upravili cenu. Aj ked sa jedna iba o par korun, ide o princip.
Registrovaný uživatel
tvoju hlavu ide o princip...sa uvedom ;) a prosim povedz mi kolko zaplatis dph z 0 kc ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
tvoju hlavu ide o princip...sa uvedom ;) a prosim povedz mi kolko zaplatis dph z 0 kc ;)


No pokial je to tebe jedno, tak prosim. Je to chyba obchodnika a jeho problem nie moj.
Moderátor
MMER se jen špatně kouknul u položek s cenou 0 Kč je odkaz na "sekci právě nabízíme", kde jde mince teprve koupit. První strana slouží jen jako ukázka všech vydaných mincí a medailí za dobu existence mincovny. ;)
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Dobrý den dnes jsem koupil za 0,-Kč

zaujimali by ma 3 veci:

1: existuje 0 kc ?
2: tu 0 kc si platil v hotovosti? prevodom na ucet alebo si to kupil na splatky- 0 kc teraz a potom 12 x 0 kc mesacne? :D :lol: :lol:
3: ked nieco stoji 0 kc tak sa to nekupuje ale dostava zadarmo nie? :lol: :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
ono dokonce po rozkliknutí je u položek 0 kč nápis VYPRODÁNO, to by mě teda zajímalo, jak to koupil
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 21. 4. 2009, 22:06. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
ono dokonce po rozkliknutí je u položek 0 kč nápis VYPRODÁNO, to by mě teda zajímalo, jak to koupil


Mohlo ist o nejaky prechodny stav pri update databazy, web stranok, prip. chyba ktoru uz odstranili, atd, vysvetleni existuje vela. Pokial tvrdi ze kupil, nemam dovod spochybnovat a ani ma to nezaujima, otazka bola, ci ma potom pravo tu cenu vyzadovat. Ak sa mu to podarilo nahodit do kosika a prejst cez checkout, tak asi ano (zavisi asi od ceskeho obchodneho zakonika).
DPH v tom pripade je 0 Czk *19% = 0 Czk, to je velmi jednoducha odpoved pre Jana (neviem presne aka je DPH v CR ale v tomto pripade je to jedno :lol: ). O Czk tiez existuje, mam ich prave vo vrecku :mrgreen:
Moderátor
Len o tej nulovej cene musí mať aj doklad, aby vedel dokázať svoju pravdu. ;)
Moderátor
tak takto vypada mailove potvrzeni o nulove cene jde o moji objednavku z konce roku 2008:
--------------------------------------------------------------------------------------
Název Cena za kus Počet ks Cena (položka)
200 Kč mince České předsednictví Evropské Unii PP 0,- Kč
200 Kč mince Dosažení severního pólu PP 0,- Kč
200 Kč mince MS v klasickém lyžování PP 0,- Kč
200 Kč mince První dva Keplerovy zákony PP 0,- Kč
200 Kč mince Rabí Jehuda Löw PP 0,- Kč
2500 Kč mince Kulturní památka větrný mlýn v Ruprechtově PP 0,- Kč
2500 Kč mince Kulturní památka zdymadlo na Labi pod Střekovem PP 0,- Kč
Sada oběžných mincí 2009 - Jihočeský kraj 0,- Kč
Sada oběžných mincí 2009 - proof 0,- Kč
Cena celkem (ceny jsou uvedeny s DPH) 0,- Kč

Objednávka
Datum a čas objednání: 2008-11-15 18:06:56
-------------------------------------------------------------------------------------
Asi nejsem dost velkej vychcanek abych po mincovne chtel vse za nula korun ,ale proste v dobe objednavky nejsou ceny minci znamy,takze jsou uvadeny nuly.
« Poslední úpravu provedl(a) Tomako v 22. 4. 2009, 0:15. »
Registrovaný uživatel
Všem: moc děkuji uživateli Vanya, očividně jedinému, který je zde normální, nebo pochopil to, co jsem napsal. Mincovna mi dnes napsala , že ,,cena je jen technická, předpokládaná cena je 320,-Kč a Vaší objednávku tedy nebudeme brát v potaz´´ (jinak bych platil asi 63 000,-Kč). I tak bych měl mít právo to po nich požadovat. Jinak k vysvětlení výrazů pro slovíčkáře. Koupit předmět (jakýkoliv) za 0,-Kč lze, je-li uvedena na faktuře nebo na potvrzení o objednávce cena 0,-Kč, je to poté stejný případ, jako by tam byla cena 1000,-Kč, akorát, že platíte o 1000,-Kč méně, mohu tvrdit, že to mám zdarma, ale není to o nic lepší, než tvrzení, že jsem si předmět koupil za 0,-Kč. DPH, jak znovu správně uvedl Vanya z 0,-Kč je 0,-Kč (0+19%=0 - to je základní matematika, kterou i já jako čtrnáctiletý ovládám). A k smíchu jste Vy, jano 7B9, to si jako myslíte, že každý je vševěd a ví, jak to v jakém obchodě chodí? Já jsem byl doposud zvyklý, že když jsem si něco koupil nebo objednal a v potvrzení jsem měl cenu 0,-Kč (v případě koupě v kamenném obchodě ne v potvrzení, ale na cenovce), tak jsem platil 0,-Kč, když tam byla cena 55,-Kč, platil jsem 55,-Kč atd. nic více, nic méně. Také Vám přeci v obchodě neřeknou ,,Vážený pane, aktuální cena rohlíku je 0,-Kč, komplet 10ks je rovněž za 0,-Kč, předpokládaná cena rohlíků, která bude zřejmě zveřejněná k 1.listopadu je 25,-Kč.´´ , nebo ano? Pak si zajeďte nakoupit k nám, do Písku a tady se to neděje. Opravdu jste k smíchu víc Vy než já a jsem rád, že nejsem jediný s tímto názorem (ještě jednou děkuji jedinému při smyslech, Vanyovi). Těšilo mne a děkuji za odpovědi, jež mi něco dali. Zájemcům pošlu i kopii potvrzení objednávky (samozřejmě s vymazaným heslem a adresou).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Všem: moc děkuji uživateli Vanya, očividně jedinému, který je zde normální, nebo pochopil to, co jsem napsal. ............................................. Opravdu jste k smíchu víc Vy než já a jsem rád, že nejsem jediný s tímto názorem (ještě jednou děkuji jedinému při smyslech, Vanyovi). ........

No nevím jak ostatní, ale pokud chceš na jakémkoliv fóru odpovědi a být brán jako "plnohodnotný" účastník i u ostatních, měl by jsi se začít chovat trochu jinak(věkem nelze rozhodně omluvit vše a stále...)
MMER3 myslím, že Ti trochu mimo jiné schází i sebereflexe :roll:
Moderátor
MMER3 napsal
jedinému, který je zde normální ...... i tak bych měl mít právo to po nich požadovat.


Nebude to tím, že by ostatní byly, jak ty říkáš, nenormální, ale spíš narozdíl od tebe nemyslí jen na vyžírku (např. 10/86, 1/40, denáry od kacura ... ) ;)
Moderátor
Dracek napsal

ha :D byl jsi rychlejší
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
(např. 10/86, 1/40, denáry od kacura ... ) ;)


a o co jde? :shock:
Registrovaný uživatel
Óóó nový "jezko" :roll: :twisted: :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
kacuro napsal
Šenfi napsal
(např. 10/86, 1/40, denáry od kacura ... ) ;)


a o co jde? :shock:


poškozená 10 Kčs z 1986 v hodnotě max. 5 Kč .... chtěl za ní 700,-
a o ty darovaný denáry se přihlásil, když jsis dělal srandu z Lothara ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 22. 4. 2009, 10:05. »
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
No nevím jak ostatní, ale pokud chceš na jakémkoliv fóru odpovědi a být brán jako "plnohodnotný" účastník i u ostatních, měl by jsi se začít chovat trochu jinak(věkem nelze rozhodně omluvit vše a stále...)
MMER3 myslím, že Ti trochu mimo jiné schází i sebereflexe :roll:


Prepac, ale musim sa zastat uzivatela MMER3. Polozil priamu a jednoduchu otazku, na ktoru mu prisli iba posmesne reakcie, hlavne od Jana (co je u neho bezne). Firmy by mali mat tieto veci osetrene, ak by sa to stalo v USA alebo aj tu v Norsku, mohol by si nulovu cenu narokovat. Ci je to 'vyzirka' alebo nie nie je vobec podstatne, obchodnik si musi taketo veci osetrit. Pred par rokmi sme programovali web obchod pre papierne v USA, tieto veci museli byt 100% inac sme mali zodpovednost za pripadne skody my!
Uzivatelovi MMER3 bolo urcite jasne, ze cena nie je 0 Kc a ze sa jedna o chybu v ich systeme, otazka znela, ci ma pravo tu nulovu cenu vyzadovat. Taka otazka ma urcite zmysel na rozdiel od hlupych matematickych otazok na urovni zakladnej skoly.
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Dracek napsal
No nevím jak ostatní, ale pokud chceš na jakémkoliv fóru odpovědi a být brán jako "plnohodnotný" účastník i u ostatních, měl by jsi se začít chovat trochu jinak(věkem nelze rozhodně omluvit vše a stále...)
MMER3 myslím, že Ti trochu mimo jiné schází i sebereflexe :roll:


Prepac, ale musim sa zastat uzivatela MMER3. Polozil priamu a jednoduchu otazku, na ktoru mu prisli iba posmesne reakcie, hlavne od Jana (co je u neho bezne). Firmy by mali mat tieto veci osetrene, ak by sa to stalo v USA alebo aj tu v Norsku, mohol by si nulovu cenu narokovat. Ci je to 'vyzirka' alebo nie nie je vobec podstatne, obchodnik si musi taketo veci osetrit. Pred par rokmi sme programovali web obchod pre papierne v USA, tieto veci museli byt 100% inac sme mali zodpovednost za pripadne skody my!
Uzivatelovi MMER3 bolo urcite jasne, ze cena nie je 0 Kc a ze sa jedna o chybu v ich systeme, otazka znela, ci ma pravo tu nulovu cenu vyzadovat. Taka otazka ma urcite zmysel na rozdiel od hlupych matematickych otazok na urovni zakladnej skoly.

Vanya: K tomu není co dodat, snad jen, že na 100% souhlasím! Ale musím Vás varovat, pár takových, kteří se mi tu zastali (lothar, jaromir) buď dostali někdy až sprostě vynadáno (od ostatních, samozřejmě ne ode mne) a nebo je ostatní tak znechutili, že už jsem radši nešli. Já se v tomto (doufám, že) nenechám a vše kritické (bezdůvodně kritické) od ostatních uživatelů budu i nadále ignorovat. Pár lidí, kteří už sem radši nechodí mne v tom podporuje (Jaromir, dříve Lothar a sporadicky i jiní) a ten zbytek, kteří sem chodí (zřejmě až na Vás) by byl nejradši, abych se na nic neptal, možná nejlépe ani nereagoval a abych sem už ani nechodil. Mazání mých příspěvků to dokazuje (jen některých, ale přesto).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Vanya nehnevaj sa ,ale spolubesedujúci kolegovia to určite poňali ako nepatričnú otázku.

Neviem ale pokiaľ napadne server haker,vírus určite nebudeš Vanya zodpovedný za špatne uvádzané ceny do košíka ,alebo áno???

Môj názor je momentálne pokiaľ objednávková kniha vykazovala nulu do košíka pri objednávke ,mohol nastať len tento problém???

Čiže to sa bralo od kolegov ako vyčúranosť a nie ako seriozne obchodovanie....
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Vanya nehnevaj sa ,ale spolubesedujúci kolegovia to určite poňali ako nepatričnú otázku.


Prepac, ale aj ked povazujem otazku za nepatricnu, diskutovat sa da na urovni a bez posmeskov. Prejav MMER3 je urcite kultivovanejsi ako niektorych inych prispievatelov a s Jezkom (ktoreho ospravedlnuje vek) by som skor porovnal niekoho ineho. Ale najlepsie by bolo drzat sa temy a odpovedat na polozene otazky :)
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Neviem ale pokiaľ napadne server haker,vírus určite nebudeš Vanya zodpovedný za špatne uvádzané ceny do košíka ,alebo áno???


Dobra otazka, nechci vediet aky problem sme mali, ked nam to hackli pomocou SQL injection. Bolo to asi pred 8-9 rokmi ked to bola vcelku nova metoda, takze som ani netusil, co vsetko je mozne. Nastastie to bola iba hanba, ziadne materialne skody sa nestali.
Ale mali sme jeden projekt, kde sme platili 30 tisic dolarov denne pokutu za to ze nefungovali stierace na jednej bezpecnostnej kamere na vrtnej plosine. Problem bol ten, ze v zlom pocasi nemohli vobec tazit, kedze ta kamera bola kriticka. Pritom chyba bola v zlej specifikacii protokolu od vyrobcu. Trvalo mi 2 dni, kym som prisiel na to kde je chyba a tu pokutu sme museli zacvakat...
Registrovaný uživatel
No mne raz ide napísať odpoveď potom nie začalo to blbnúť dnes na tomto fóre.......
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Nové mince » Sady oběžných mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1