Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mne sa tá socha veľmi páči, ak takú veľkú ešte nemáte a dohodnete sa na cene, tak myslím, že neobanujete:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6:A kolik tedy nabídnout podle vás max cenu? On má požadavek 200.000 Kč, což se i mne zdá moc hodně:(
Je pravda, že tak vysokou sochu doma nemám, ale ta požadovaná cena je podle mne hodně přes čáru.
Registrovaný uživatel
Ja súhlasím s kolegom že tak do 50 tisíc, za 200 to v ČR nepredá si myslím.
Registrovaný uživatel
Pridávam jednu drevorezbu "Víťazného Krista" z provinencie Banská Štiavnica, zrejme rezbárska škola Piarg, asi druhá polovica 19. storočia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc krásné:) Za kolik pořízeno?
Registrovaný uživatel
Pán mal na sochu veľa záujemcov, hľadal však zberateľa, nie priekupníka. Dohodli sme sa na 250 Eur, keďže pre Banskú Štiavnicu mám slabosť:-)
Registrovaný uživatel
Výška je 40 cm.
Registrovaný uživatel
Suprová cena a je to moc hezká dřevořezba....
Registrovaný uživatel
Ešte pridávam sochu tiež z Banskej Štiavnice, Sv. Pavol, výška 40 cm. V podstate sochy tohto typu z regiónu sa vyskytnú na Slovensku na predaj len výnimočne, väčšinou idú do zahraničia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět nádhera, tiše závidím, máte asi dobrý zdroj, kde nakupovat, tady na moravě nic moc nejde dobrého a za solidní cenu koupit:( Kolik jste dal za toho sv. Pavla?
Registrovaný uživatel
Môj zdroj je hlavne bazoš:-) Ale veľa ľudí tam má vystavenú len jednu vec, a keď ste s nimi v kontakte, zistíte, že majú toho viac, akurát to nechcú predať hocikomu. Pomáha mi aj to, že ma ľudia poznajú kvôli zberateľstvu minerálov, poznajú moje články a vedia, že veci nepredávam ďalej. Takže mi niekedy ponúknu aj to, čo neinzerujú verejne:-) Ale zohnať kvalitné veci z Banskej Štiavnice je už ťažko, pokiaľ tam človek nežije a je odkázaný na iné zdroje, často veci vykúpia za lacno po domoch a potom nevedia, čo by za to pýtali. Takže máme za sošky 40 cm ceny 1700-2000 Eur, pritom človeku za to dajú 50tku.
Sv. Pavol stál 200 Eur.
Registrovaný uživatel
Dargor6: Všude poptávám a k ničemu se moc nedostanu. A když, tak kopupim ve starožitnictví a to za velmi tržni cenu, viz mnou poslané foto sv. J. Nepomucký. A to každý ví, že jsem také sběratel. Jinak děkuji za vaše rady a dávám vam za pravdu, že je to hlavně o kontaktech a doporučení.
Registrovaný uživatel
Pekett napsal
Dargor6: Všude poptávám a k ničemu se moc nedostanu. A když, tak kopupim ve starožitnictví a to za velmi tržni cenu, viz mnou poslané foto sv. J. Nepomucký. A to každý ví, že jsem také sběratel. Jinak děkuji za vaše rady a dávám vam za pravdu, že je to hlavně o kontaktech a doporučení.


Vždy ale musíte očekávat cenu kolem tržní ceny podle vzácnosti, či zachovalosti. Nikdo se vědomě nepřihlásí k většímu prodělku pouze na základě známosti. Samozřejmě ani Vy nemůžete s nějakou známostí argumentovat. Maximálně mohu u známého dostat dobrou věc za slušnou tržní cenu, která bude o něco nižší, než jsou maximální tržní ceny. To, že se někdy může vyskytnout situace s velmi výhodným nákupem, možné je, ale nemohu s těmito příklady argumentovat.

V dnešní době můžeme být rádi, že se ještě něco solidního vyskytne a pokud bychom si mysleli, že musíme kupovat i výhodně, to bychom již chtěli hodně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já osobně si myslím , že cena závisí na počtu sběratelů . Když se prodává nějaká lidová řezba , tu si koupí pro svoji roztomilost občas i člověk , který tyto věci přímo nesbírá , ale prostě se mu líbí . Navíc za ní zaplatí pouze pár tisíc , čili zas ne tak velkou částku , aby se ho to nějak výrazně , finančně dotklo .A takových zájemců , kteří mají rádi hezké věci byť je přímo nesbírají je celkem dost . Takže o hezké věci za dobrou , menší cenu je relativně zájem . Ale sběratelů , co jsou ochotni dát za sochu 50 a více tisíc , těch je opravdu málo , daleko více než soch co se nabízí. Člověk v Čechách si myslí , o bůhvíjakou vzácnost se jedná a bojí se , aby o ni nepřišel , ale o pár set kilometrů vedle by takovou sochu asi ani starožitník nechtěl , protože za restaurování aby vypadala k světu by musel dát 1000 a více eur , prodával by jí možná kolem 2000 a to už by se mu nevyplatilo . Navíc opravdu v Německu a jinde je trh s těmito věcmi nabitý a ceny jsou rozumné . Člověk může sledovat jednotlivé aukce kterých jsou desítky ročně a koupit si gotickou madonu z XV. Století velikosti zhruba 70 cm ,určitě v lepším stavu než je tato renesanční socha od 100 korun. Jestli chcete radu ,ukažte prodejci stránky aukční síně kterou sem zde uvedl ,ať si ceny sám nastuduje a poté mu nabídněte za renesanční sochu 40 000 korun.Pokuď se nedomluvíte , tak sledujte německé aukce a během roku seženete určitě nádhernou věc s touto sochou nesrovnatelnou za daleko nižší cenu , než je 200 000 , kterou prodejce požaduje .

Obrázek 1.-Konec 15. Století , výška 61 cm , cena 3968 Euro
Obrázek 2 –kolem 1510 , 71 cm , 4000 Euro
Č.3 kolem 1500 , 39 cm , 3720
Č.4 po 1450 ,97 cm 8680
Č.5 1500 , 46 cm ,4900

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Člověk v Čechách si myslí , o bůhvíjakou vzácnost se jedná a bojí se , aby o ni nepřišel , ale o pár set kilometrů vedle by takovou sochu asi ani starožitník nechtěl , protože za restaurování aby vypadala k světu by musel dát 1000 a více eur , prodával by jí možná kolem 2000 a to už by se mu nevyplatilo . Navíc opravdu v Německu a jinde je trh s těmito věcmi nabitý a ceny jsou rozumné . Člověk může sledovat jednotlivé aukce kterých jsou desítky ročně a koupit si gotickou madonu z XV. Století velikosti zhruba 70 cm ,určitě v lepším stavu než je tato renesanční socha od 100 korun. Jestli chcete radu ,ukažte prodejci stránky aukční síně kterou sem zde uvedl ,ať si ceny sám nastuduje a poté mu nabídněte za renesanční sochu 40 000 korun.Pokuď se nedomluvíte , tak sledujte německé aukce a během roku seženete určitě nádhernou věc s touto sochou nesrovnatelnou za daleko nižší cenu , než je 200 000 , kterou prodejce požaduje .



Abychom pochopili ceny, nesmíme se v přehledu uzavírat pouze do našeho malého písečku. Oni totiž neexistují hranice a neexistuje pouze náš malý trh, ale existuje jeden veliky trh středoevropský. Abycho trh a ceny pochopili, musíme znát např. cenovou nabídku v Německu, či Rakousku. Možná, že budeme příjemně překvapeni. Zboží totiž je na prodej a to i v oblastech velmi vzácných a zachovaných věcí. A že stojí již větší peníze? Tomu se nelze divit, ale možná, že tyto skvosty stojí relativně přiměřenější ceny, než podprůměrné zboží, které se nachází v našich obchodech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Souhlasím s tím, že 200 tisíc za soch je moc. "Lepší" věci je asi výhodnější nakupovat v zahraničí, kde je rozvinutější trh. Za tyto peníze se dá třeba koupit 2x egyptská socha. A ještě zbyde na antický pečetní kámen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
poradnydest: Děkuji za pomoc a rady, PK
Registrovaný uživatel
Táto rezba sa už dlhší čas povaľovala na bazoši, ponúkla som 1000 Kč a pán súhlasil a mňa celkom zaujíma, aké drievko sa bude skrývať pod týmto "kutilským" zásahom farbou. Lebo tá rezba sa mi inak páči. Výška 50 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I u nás se dají pořád koupit pěkné kousky ..výška 85 cm
J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jezus: Jestli to není tajem, za kolik byla?:)
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám možnost koupit madonu s dítětem( asi Příbram) a nevím si rady z dataci období a kolik cca za ní nabídnout? Vysoká je 49 cm, viz fota. Předem děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tieto Příbramky doporučujem dávať pozor a dať ich prehliadnuť odborníkom. Je ich strašne moc falošných. Takáto zachovalosť aj s krížikmi na oboch korunách je fakt zriedkavá a dobre by som si overila pravosť. Ak by bola pravá, tak by bola z druhej polovice 19. stor. a cena by bola cca 6000 a viac, lebo je aj vyššia ako je bežné.
Registrovaný uživatel
Dargor6: Děkuji za pomoc, odborníka neznám, který by mi mohl posoudil pravost, tak radeji nekoupím. Ještě jednou díky.
Registrovaný uživatel
Soška Pieta z oblasti Palárikova. Bohužiaľ je polychrómia už úplne zničená. Dám dorobiť korunky na hlavách a pôjdem na čisté drevo, ktoré napustím ľanovým olejom. Cena 10 Eur.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět zdravim, prosim o urceni cca období drevorezby piety vysoké cca 35cm a pripadne i ceny. Mam možnost zakoupit a tad bych cca kolik za ni zaplatit. Předem moc děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1