Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dargor6: A cena byla výborná?
Registrovaný uživatel
Cena bola ani moc malá ani moc veľká, 50 Eur za kus. Mne sa ale veľmi páčili, a to som ešte nevedela, že pochádzajú z banského regiónu. Až pri platení som sa pýtala na históriu, či niečo nevedia. Inak v starožitnostiach im ponúkali 20 Eur za kus a keď povedali že majú kupca za 50, tak zrazu núkali 60. Ale chlapci už povedali, že to predajú mne. Starožitník že má veľký záujem o tú Madonu, ale nakoniec že ju predajú mne, aby boli všetky tri sochy zase spolu:-)
Registrovaný uživatel
Super, gratuluji, moc hezcí andílci a cena taktéž. Ta bude už jen a jen růst. Až bude madona, prosím foto. Děkuji, PK
Registrovaný uživatel
Tak práve mi ju doviezli, podľa hada, na ktorom stojí, sa myslím jedna o Máriu, teda Madonu. Je vyrezaná z veľmi ťažkého a pevného dreva - 100% iný druh dreva ako anjeli. Výška je cca 43 cm. Cenu sme nakoniec dohodli na 120 Eur, nie je to málo ale veľmi sa mi páči a mám z nej radosť:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera. I cena na poměry v ČR velmi dobrá. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Pridávam jednu sošku, čo mi ponúkli cez burzu na Facebooku, cena 1299 Kč, drevorezba. Tak som ju vzala:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásný sv. J.N. za suprovou cenu. Gratuluji, PK
Registrovaný uživatel
Mladý chlapec predával starožitný nábytok, a videl, že zbieram drevorezby tak pri tom nábytku po starých rodičoch bola aj táto soška. Napísal, či ju nechcem, cenu si stanovil sám. Je to pekný kúsok myslím:-) Dá sa postaviť, ale má na chrbte aj dierku na zavesenie na stenu.
Registrovaný uživatel
Obraciam sa na radu s takýmto čímsi:-) Za 50 Eur som kúpila túto drevenú sochu anjela, výška 75 cm, mohutný a ťažký kus. Bola vo veľmi zlom stave, uložená vo vlhkých pivničných priestoroch, polychrómia dostala zabrať, v podstate sama začala opadávať. Kamarát reštaurátor mi poradil damarový lak (žiadna syntetika, ale prírodné živice) a ním sa mi asi po mesiaci podarilo polychrómiu zakonzervovať tak, že neopadáva. Keďže to nie je syntetický lak (ktorý by som na drevo určite nepoužila), bolo potrebné nanášať veľa vrstiev, ktoré pomaly schli a išlo to celé strašne pomaly. Výsledok je ale taký, že naozaj je zakonzervovaná, drevo vyzerá prirodzene a krásne vonia po živici:-)
Čo ma ale zaujalo, sú ruky anjela. Celá socha je komplet drevená, vrátane podstavca a krídel, len ruky od konca plášta sú akoby z pieskovca či malty a to držia pevné kliny. Pôsobením vlhkosti sa ten materiál rozpadol na prach a ostal len zvyšok, čo vidieť na foto. Stretli ste sa s niečím takým u drevorezieb? Trošku som pátrala po pôvode sochy, našla sa v starej nemocnici a zrejme môže pochádzať z nemocničnej kaplnky. Pri rekonštrukcii ju chceli vyhodiť a niekto ju vzal a predal. Tiež je taká netypická, že nejako neviem odhadnúť je vek. Za každú radu moc ďakujem:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak sa s Vami musím podeliť o príbeh tých dvoch anjelikov a poslednej Madony v príspevku č. 54. Fotografie som poslala do múzea, aby mi pomohli s určením autora, keďže som vedela, že pochádzajú z Novej Bane. Po pár dňoch mi prišiel neradostný mail, že sošky sú kradnuté - vnuci ich ukradli svojmu dedovi a ten ich nechcel dať udať na políciu. Keďže starý pán veľmi chcel, aby sošky po jeho smrti skončili v múzeu tiež v Novej Bani, bol z toho veľmi nešťastný. Chlapci samozrejme peniaze minuli na alkohol, ja som zase nechcela prísť o 220 Eur, ktoré pán nemal ako vrátiť. Nakoniec sa k tomu vynikajúco postavilo múzeum, peniaze za sošky mi vyplatia oni a sošky budú v múzeu a oni ešte doplatia pánovi naviac (keďže doma má aj tretiu sošku). No aj takto môže dopadnúť prvotná radosť z dobrej kúpy:-) Ale som rada, že to nakoniec dopadlo tak, že sme všetky strany spokojné. Síce mi bude za nimi smutno, ale na oplátku mi dali kontakt na pána, čo predáva z pozostalosti dve sošky z Banskej Štiavnice a už nie kradnuté:-)
Registrovaný uživatel
I to se stává, ale aspoň budou tam, kde měli být.
Registrovaný uživatel
:roll: :( problém dnešnej doby...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosim mohl by mi někdo neco více napsat, zda se jedná o novodobé drevořezby nebo je to starší? J.K. na kříži ma nezvykla střižené nohy a má nad hlavou svatozář, což je docela nezvyklé. Jinak kříž je vysoky 50cm. U domaciho oltáře schází kříž sošky jsou vysoké 37 cm a prý jeto asi z lipoveho dřeva. Predem dekuji za jakoukoliv odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou to slušné řezby ,ale vypadají všechny na XX. století . U Krista protažené tělo , zjednodušené tvary ,expresivní zpracování zkusil bych to dát do 30. let , možná německá oblast /?/ , u plačících žen je jasná barokní předloha , ale zpracování odkazuje na minulé století .Práce jsou to velmi slušné :- )
Registrovaný uživatel
Ja mám podobnú svätožiaru na rezbe z 19. storočia:-) Prikláňam sa ku kolegovi predo mnou, myslím, že Vaše rezby pochádzajú z 20 storočia, ale presné roky si netrúfam odhadnúť:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, děkuji za odpovědi, kříž mám možnost koupit za 250 Kč, což je solidní cena? Dřevořezby truchlících žen, zatím o ceně vyjednávám. Děkuji a přeji pěkný den, PK
Registrovaný uživatel
Kříž za 250 korun je cena spíše srandovní :- ) .Díval jsem se znovu na ty plačící ženy a může to být nakonec i století XIX. Hezký den .
Registrovaný uživatel
poradnydest: Děkuji za pomoc a radu. A prosim, kolik.mám max nabídnout za ty plačící ženy? Dekuji moc.
Registrovaný uživatel
To je těžká rada .Řezby nejsou příliš staré , navíc chybí kříž s Kristem a jeho dodělání by bylo daleko dražší , než obě dvě figury . Takto neúplné se nebudou dát do budoucna víceméně prodat , není to věc se kterou se dá počítat v komerční rovině …dejte co uznáte za vhodné a co jste ochoten utratit za tuto výtvarnou práci .Hezký den.
Registrovaný uživatel
poradnydest: Děkuji za o vyčerpávající odpověď, budu dávat k posouzení ještě jeden příspěvek a rád bych Vás poprosil opět o váš názor. Děkuji, PK
Registrovaný uživatel
Opět zdravím a opět se na Vás obracím s prosbou o radu. Mám možnost zakoupit plastiku sv. Anny Samatřetí. Socha pochází ze severní Moravy, Slezsko, pozdní 16. století, severomoravský sochař, jde o lipové dřevo, polychromie, v. 128 cm, š. 52 cm, hl. 23 cm, stav: mírně poškozeno, viz přiložená fota. Prosím o radu jakou přiměřenou cenu bych měl prodávajícímu zaplatit maximálně za tento skvost? Jakou má cca hodnotu? Moc děkuji za jakoukoliv pomoc a radu. PK

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Datace asi bude souhlasit , ale zde je každá rada drahá a chtě nechtě zavádějící . Socha není v nějakém bůhví jak dobrém stavu a o skvost se bohužel nejedná .Ve starožitnostech by si klidně na něco podobného dokázali dát cenu 200 000 korun a čekat , zda se někdo chytne , ale podle mého názoru je reálná cena 30-50 tisíc korun a to zvláště proto , že se jedná o větší kus .Co je staré , ještě nemusí být drahé . Kousek za naší hranicí se dají legálně zakoupit mnohdy nádherné skvosty od gotiky počínaje za rozumné ceny a občas i NG doplňuje takto sbírky starého ,českého umění .Pro orientaci přikládám odkaz na jednu z aukčních síňí a stojí za to si na jejich stránkách projít archiv , aby měl člověk představu .Přeji hezký den .
https://www.lempertz.com/de/kataloge/detail/1108-1-gemaelde-und-zeichnungen-alter-meister-skulpturen.html
Registrovaný uživatel
poradnydest: Moc díky za pomoc a neocenitelné rady.
Registrovaný uživatel
Ja by som to zobrala z iného súdku:-) Dobre by som si najprv overila pôvod diela. Keďže pri tejto veľkosti je viac ako isté, že bola pôvodne v kostole alebo kaplnke. Keby sochu ponúkali s papiermi za hranicami, verím, že cena by šla nad 100 tisíc. Tu je kúpyschopnosť úplne niekde inde a tých 50 tisíc je strop, viac pochybujem že by niekto v ČR dal. Hlavne ak nemá na sochu majiteľ povolenie od pamiatkárov.
Pred pár rokmi mi ponúkali rovnako veľkú drevorezbu Jána Nepomuckého, chýbala mu ruka s krížom, inak top stav. Ruku s atribútom mu niekto zámerne odrezal, bola to jednoznačne rezná rana, nie zlomená ruka. Majiteľ sochu zdedil a dokázal povedať, v ktorom kostole bola. Nakoniec sa mi s pomocou pracovníčok kostola podarilo dohľadať, že socha bola vyradená a predaná do súkromných rúk práve kvôli tej ruke. Zaplatila som za ňu 150 Eur, váži kúsok cez 30 kg. Ako solitér do interiéru je to výnimočná vec, tá atmosféra je niekde úplne inde potom:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6: Majitel má povolení i dobrozdání a posudek od památkářů. PK

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Sakrálne predmety, drevorezby svätých, datovanie, ocenenie, pochválenie sa :-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1