Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Sálové aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Sálové aukce

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

myslím, že tohle téma už tady na fóru bylo více či méně někdy diskutováno, ale po mých čerstvých zkušenostech bych se chtěl dozvědět vaše.
Jde mi o férovost aukčních společností při sálových aukcích. Zatím se jich přímo osobně neúčastním, vystačím si se zasíláním písemných limitů. U některých (zahraničních) aukčních firem bývám opakovaně mile překvapen, že při nízkých vyvolávacích cenách, které svým limitem překročím třeba i o více než 500%, mi je položka přiklepnuta za 100-150% vyvolávací ceny. U jedné se mi ale už třetím rokem stalo, že je můj limit, který často několikanásobně překračuje vyvolávací cenu, pravidelně do maxima využit. Už nevěřím, že je to náhoda.
Rozumím, že některé renomovanější firmy dosahují vyšších cen než jiné, ale pokud jednou vydražím položku za 100 Euro a konkurenční firma mi srovnatelnou položku přiklepne za maximum mého limitu, tedy 500 Euro, takovýhle rozdíl dobrá pověst nezpůsobí.
Máte také za ty roky vytipované aukční domy, u kterých radši obětujete čas a peníze na cestu do sálu pro dražší položku, a víte, že vás to nakonec vyjde levněji než poslat písemný limit, který by byl s pravděpodobností větší než velkou do maxima vyčerpán?
Registrovaný uživatel
U mincí sa mi to stáva pravidelne a to nakupujem hlavne v Nemecku. U jednej spoločnosti som nakoniec odmietol zaplatiť cca 6-7 položiek, ktoré som vyhral.
Všetky boli na maxime u jednej dokonca + 10 % ktoré som ani nepovolil a môj limit na každú bol cca 3x viac ako vyvolávačka. Zhodou okolností som sa aukcie zúčastnil osobne a všetky položky išli na môj limit, nik neprihadzoval v sále.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
U mincí sa mi to stáva pravidelne a to nakupujem hlavne v Nemecku. U jednej spoločnosti som nakoniec odmietol zaplatiť cca 6-7 položiek, ktoré som vyhral.
Všetky boli na maxime u jednej dokonca + 10 % ktoré som ani nepovolil a môj limit na každú bol cca 3x viac ako vyvolávačka. Zhodou okolností som sa aukcie zúčastnil osobne a všetky položky išli na môj limit, nik neprihadzoval v sále.


vím, ale vždycky mohou říct, že cenu na Tvůj limit vyhnaly konkurenční písemné limity, i když v sále nebyl zájemce.

Nějaké postřehy z našich luhů a hájů?
Registrovaný uživatel
Ono je to těžko prokazatelné, zda prodejce "nevyužije" Vašeho nejvyššího limitu k prodeji. Jinak když mají 2 stejný limit, rozhoduje to, kdo poslal limit dříve, Když jsou 2 limity stejné / písemně a na sále / , tak přednost dostává sál. Jinak bych řekl, že u limitů je vždy nebezpečí, že vydražíte za své " maximum ", proto je lepší osobní účast. Samozřejmě to chce obětovat čas, ale jinak to nejde. Je to na zvážení. Někdy se " bohužel " stane jako na aukru, že jsou 2 vysoké limity, proto je cena tomu odpovídající.
Registrovaný uživatel
Ja už limity na veľké aukcie neposielam. A vždy idem osobne. Nie len kvôli overeniu stavov, ale hlavne kvôli tým p.....m s limitmi. Ťažko sa to dokazuje, ale veľa-krát to je vidieť aj priamo v sále.
A je jasné, že limity sa využijú najvyššie, veď aj provízia a ceny sú potom vyššie.
Registrovaný uživatel
Povedal som to už x-krát. Cesta kdekoľvek je vždy lacnejšia než zaslanie vysokého limitu. Povesť spoločnosti alebo jedinca je vždy otázkou ceny. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Já většinou dražím u Klima a v ČNS pak převážně v Hradci, Šumperku, Havířově, Budějovicích a v PPP, občas i Kladno, ale nikdy se mi v těchto aukcích nic podobného nestalo
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 27. 4. 2014, 21:06. »
Registrovaný uživatel
Po pravdě řečeno, mně se u limitů spíš stane, že výsledná cena je o jeden příhoz vyšší než můj limit. Ale to souvisí s taktikou na aukce - posílat limity je strašně nepraktické, protože se člověk připravuje o flexibilitu a možnost kombinovat na místě (úvahy typu: "když nevyjde toto, zkusím tamto") - tedy pokud není rozpočet neomezený nebo pokud se nejedná o položky "laciné" (ve vztahu k finančním možnostem). Takže, kdo chce moc, nemívá nic. Proto je lepší - pokud to jde - na sálové aukce jezdit a limity neposílat. Co se týče "pro jistotu hodně vysokých limitů", ty raději neposílám - s poctivostí sice prý nejdál dojdeš, ale dělat test poctivosti někoho jiného s mými vlastními penězi se mi rozhodně nechce.
Registrovaný uživatel
Přijede se někdo podívat na pár pěknejch bankovek a na mně v neděli na aukci do Hradce ?
Registrovaný uživatel
říkal jsi, že tam bude v bankovkách zajímavá Černá Hora(že proto není přimo na prodej) a ono nic, v mincích mne nezaujala také žádná položka... hmm takže ne, uvidíme se jindy :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
říkal jsi, že tam bude v bankovkách zajímavá Černá Hora(že proto není přimo na prodej) a ono nic, v mincích mne nezaujala také žádná položka... hmm takže ne, uvidíme se jindy :|


ta Černá hora se dražila v únoru

http://cns-hk.sweb.cz/

:(
Registrovaný uživatel
Hmm tak to sorry, tu jednu lepší položku jsem tam přehlédl... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jhkr a vedel by si mi zobrat par poloziek? Neoplati sa mi kvoli tomu cestovat. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Jhkr a vedel by si mi zobrat par poloziek? Neoplati sa mi kvoli tomu cestovat. :(


Dostals můj mejl ?
Registrovaný uživatel
Odpísal som ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
naše únorová aukce

http://cns-hk.cz/?p=1477

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Sálové aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1