Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Samuel Földes 1921

Vykupminci.cz
Numisargo

Samuel Földes 1921

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chcel by som sa opýtať, či vlastní niekto farebné, kolorované pohľadnice vydané Samuel Földes, rok 1921.

Za akúkoľvek informáciu vďaka.
Registrovaný uživatel
Aj keď som urazený,poskytujem túto informáciu. :roll:
Našiel som čísla:22,32,54,182,246."Nachomejtli" sa.
:D -s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Aj keď som urazený,poskytujem túto informáciu. :roll:
Našiel som čísla:22,32,54,182,246."Nachomejtli" sa.
:D -s-

stani, stani - ja niekedy "zírám", čí vštkým Ty disponuješ ... :?
To si "zdedil" po Aničkinej mamičke (poštárke?) 8)
Registrovaný uživatel
Stani – vďaka za promptnosť a ochotu.
Skôr ako ti odpoviem konkrétne, prikladám, tak ako som inde sľúbil rozšírenie informácií k tomu čo ma zaujíma a k čomu prosím o pomoc.
Pohľadnice vydané Sámuel Földes rok 1921, kolorované, s číselnými údajmi na adresnej strane umožňujú pokúsiť sa zhromaždiť všetky dostupné informácie, o tom aké boli vydané pohľadnice v tejto edícií. Vychádzal som z mojich pohľadníc, zo zbierok iných zberateľov, múzeí, archívov, galérií, aukcií atď. Vytvoril som si chybenku a snažím sa ju doplniť.
Keďže Samuel Földes nevydával len pohľadnice s obrázkami z Vysokých Tatier, tak neviem, či chýbajúce čísla v danej edícií sa týkajú tiež Vysokých Tatier alebo nie. Preto moja prosba o akúkoľvek informáciu o tejto edícií.
Stani – ešte raz vďaka, len žiaľ už všetky mám. Ale nevadí ideme ďalej.
Pre lepšiu orientáciu pripájam ukážku z edície pohľadníc Samuel Földes rok 1921, obrazovú aj adresnú stranu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Keďže som amatér tak teraz adresná strana Földes 1921

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte som zabudol čísla pohľadníc ktoré mi chýbajú a ku ktorým nemám obrázky:
2,3,4,7,10,11,14,16,19,24 -30,33,34,42 -46, 49,50,51,52,58,61,63,67 - 70,72 - 162, 172,173,175 - 184,187,189,193,194,195,196,197,199 - 205,207,208,209,213,214,215,218,219,222,229 - 243,247 - 277.
Registrovaný uživatel
mna by skor zaujimalo to stvorcova majetnicka? peciatka *novak*
uz som to videl na velmi vela pohladniciach a mozno by som nasiel taku aj u seba. bol to nejaky zberatel alebo obchodnik?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
045

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak vďaka brett, jedno prázdne políčko je fuč.
Registrovaný uživatel
jano7B9 - uz som to videl na velmi vela pohladniciach a mozno by som nasiel taku aj u seba.

A to si videl na pohľadniciach z Vysokých Tatier alebo aj na iných.
Registrovaný uživatel
Na všetkých možných Z csr
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Brett napsal
stani, stani - ja niekedy "zírám", čí vštkým Ty disponuješ ... :?
To si "zdedil" po Aničkinej mamičke (poštárke?) 8)

Nebola poštárka. :D
Disponujem veľkýýým "h"...srdcom. :mrgreen:

jansvi:ja som pozeral len Tatry,možno mám aj iné.Neviem.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak ešte 075.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Brett keď už kopírujes s hungaricany daj sem rovno celý link.
A všímaj že ide O rok 1922. A nie 1921 ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Brett keď už kopírujes s hungaricany daj sem rovno celý link.
A všímaj že ide O rok 1922. A nie 1921 ;)

1. Zo zdroja sa obrázky nadajú jednoducho stiahnúť, tak som chcel "pomôcť" so stiahnutím.
2. Nerád by som, aby majiteľ webu "spravil problém", že mu niekto "kradne obrázky. Preto som zdroj neuvádzal.
3. Ak by sa jansvi spýtal na zdroj, tak by som mu ho povedal (neverejne).
4. Som si takmer istý, že Foldes v roku 1921 pohľadnicu s číslom 075 nevydal a že táto 075-ka jansvi-ho zaujíma
5. Teba je hovno do toho, či ja k obrázkom, ktoré som sem vložil uvediem zdroj, alobo nie.
Registrovaný uživatel
Zase si trápny. Smith sa urcite poteší :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Kikirikííííííííí :D
-s-
Moderátor
Tentokrát si myslím, že jano7B9 má pravdu.

Ak prezentované obrázky nie sú reprodukcie vlastných pohľadníc, ale odnikadiaľ z netu, tak patrí sa (minimálne zo slušnosti) uviesť zdroj.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ps: nechápem prečo by vynechával zrovna číslo 075 aLe číslo 221 by vytlačil. .. ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
A ešte som zabudol čísla pohľadníc ktoré mi chýbajú a ku ktorým nemám obrázky:
2,3,4,7,10,11,14,16,19,24 -30,33,34,42 -46, 49,50,51,52,58,61,63,67 - 70,72 - 162, 172,173,175 - 184,187,189,193,194,195,196,197,199 - 205,207,208,209,213,214,215,218,219,222,229 - 243,247 - 277.


226 tam patrí tiež? Ty ju máš,ja ju mám,ale ja mám 1920.Takže to sa neráta? ;)
-s-
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ak prezentované obrázky nie sú reprodukcie vlastných pohľadníc, ale odnikadiaľ z netu, tak patrí sa (minimálne zo slušnosti) uviesť zdroj.

Vo väčšine prípadov áno - ale nie vždy ...

stani napsal
226 tam patrí tiež? Ty ju máš,ja ju mám,ale ja mám 1920.Takže to sa neráta? ;)
-s-

stani - veľa vydavateľov vydáva pohľadnice pod určitým poradovým číslom viac rokov. To znamená, že napríklad Gansel, Socháň, Feitzinger, Stengel ... mali pre určitý záber svoje poradové číslo a pod tým číslom ju vydávali napríklad 10 rokov ... Nemám prehľad o spôsoboch Földesa ale je možné, že tú 226-tku vydal aj v roku 1920, 1921 1922 ...
Ale nedá sa povedať, že to je pravidlom. Niekedy vydavatelia aj číslo to istéh záberu v priebehu rokov zmenili.
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 30. 12. 2016, 22:36. »
Registrovaný uživatel
stani - 226 tam patrí tiež? Ty ju máš,ja ju mám,ale ja mám 1920.Takže to sa neráta - ale ráta. Všetko čo človek nepozná a dozvie sa to, tak sa ráta.
Aj tá tvoja z 1920. Aspoň doplním to čo mi chýba aj v iných rokoch.

Tú 226 z roku 1921 mám.
Registrovaný uživatel
brett - vďaka.

Všetko nové poteší a aj tá 75/1922. Je pravda, že ju v roku 1921 nemám, ale ani v roku 1922.

Len tak všeobecne k sťahovaniu a uverejňovaniu obrázkov. K tomu sa už tiež na starej filokartií viedla debata, vcelku plodná a obsiahla a môj názor tak ako vtedy aj teraz je nemenný.
Ja sťahujem, scanujem, kopírujem, tlačím a ja neviem čo všetko a bez ohľadu na to kde k tomu prídem. Z jedného prostého dôvodu, len tak sa dajú dopĺňať informácie k tomu čo viem alebo mám.
Držím sa jednej zásady aj ke´d je niečo uverejním - najmä na internete, tak si s tým môže robiť hocikto hocičo ale podstatné je, že tu moju, fyzicky vlastniacu pohľadnicu mi nikto nevezme. Ak mi ju neukradne - myslím fyzicky.

Tak ako to píšem stále, za každé info som povďačný každému.
Registrovaný uživatel
Brett - pomocou tvojho odkazu na tu stránku som si potvrdil moje doterajšie zistenia za roky pospiatky, že tie čísla čo chýbajú sú zrejme definitívne.

Neviem, či sa ešte niekto takto zapodieva s Fôldešom, aby špecializovane doplnil možnosť vydaní iných oblastí v 1921 a to tie kolorované. Takže ak chce niekto nájsť "poklady" tak má cestu otvorenú.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Brett - pomocou tvojho odkazu na tu stránku som si potvrdil moje doterajšie zistenia za roky pospiatky, že tie čísla čo chýbajú sú zrejme definitívne.

Neviem, či sa ešte niekto takto zapodieva s Fôldešom, aby špecializovane doplnil možnosť vydaní iných oblastí v 1921 a to tie kolorované. Takže ak chce niekto nájsť "poklady" tak má cestu otvorenú.

jansvi - tak ja som hlavne rád, že ten odkaz Ti bol nejak prospešný ;)
Prajem veľa úspechov v ďalšom bádaní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Samuel Földes 1921

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1