Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Šavle

Vykupminci.cz
Numisargo

Šavle

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mašla jsem v dědictví tyto dvě šavle , můžete mi někdo poradit z jaké jsou doby a cenu ? Děkuji . Podpis nebo značka je na čepeli.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě ta značka,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takhle to fakt pro určení nefunguje. Vyfoťte detail koše , nejsou tam lipové ratolesti se státním znakem ? Dejte si záležet prosím s focením jinak vám to nikdo neurčí...
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd, příští víkend je pořádně nafotím, změřím a vložím.
Moderátor
Sundejte je ze zdi, neb ta druhá strana může být poškozená vlhkosti.Podívejte se, zda někde nejsou pochvy, to by Vám cenu šavle zvýšilo. Šavle jsou stejné, aby to pán měl symetrické, jde o čs, šavle vz 24 a jak psal kolega lachtan poznáme pro koho šavle původně byla určena. Viděl jsem tam nejasně dve repliky kanonů, což je také zajímavé, ten štít asi kovový nebude, takto vypadá jako patinová sádra. Nemá tam někde pán i nějaká vyznamenání? To vše svoji cenu má.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, podívám se, medaile tam někde budou jen ted nevím kdev nějakém kufru jsem je viděla . Vše nafotím o příštím výkendu i s reprikami kanonů / ty opravdu střílí. / a je tam ještě nějaký kord a dýky. Zatím děkuji za odpovědi.
Moderátor
Urovnejte to medaile avers i revers, dýky to budou asi bodáky, ty kanony mají svoji cenu a šavle upřesníme.Je nás tady dosti abychom Vám poradili. Případně mi napište domů.
Registrovaný uživatel
Dobry den, take bych se rad pripojil jako zajemce s nabidkou urceni savli resp. kordu a dyk. Mimochodem znaceni bude spise pod zastitou. Dekuji
Registrovaný uživatel
Záleží, jakého provedení je koš, pak lze učit. Pošlete více foto.
Moderátor
Johnny napsal
Záleží, jakého provedení je koš, pak lze učit. Pošlete více foto.


Přesně tak, právě na koši záleží zda je vojenská pro rotmistry či důstojníky, nebo policejní a to vše se od sebe liší i cenově. Je zde dosti lidí, kteří Vám poradí. Vložím obrázek takové šavle, podíváte se a bude to trochu jasnější.
Moderátor
http://www.u-norka.cz/?page_id=1585

Zde je prodejce a tak si vše prohlédněte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak tak, jen doplnim - na fotce vidim, ze jsou tam tri uponky, pak to muze byt dustojnik cetnictva, dustojnik armady, rotmistr armady, urednik FS a zrizenec FS.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, včera jsem dofotila podrobnosti k šavlím a ještě tam byla cvičná šavle nebo kord...(?) Bohužel pozdě jsem našla Vaši radu jak to nafotit. Fotografií mám popř.víc .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak je to ta nejbeznejsi. Armadni dustojnik 2x. Cena za kus, vzhledem k te nove delane rukojeti a chybejicim pochvam cca 2-4 tisice za kus...ono ja bych napriklad nedal ani korunu, protoze je tam zasah a pochvu jen tak nesezenete ( stejna delka a zakriveni cepele ) ale vim, ze lide jsou blazni a myslim, ze byste za to mnou uvedenou castku dostala.
Moderátor
Neberte paní naději, vše má svoji cenu. No a co ty kanony, jak je to dělané?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Neberte paní naději, vše má svoji cenu. No a co ty kanony, jak je to dělané?
No on má Johnny pravdu Altmanne, ty dodělávky znehodnocují šavle a degradují je se sběratelského hlediska na náhradní díly. No a pokud je šavle pak skládaná sice z originálních dílů, tak i potom je to tzv. skládanka ... ta sice má svou cenu, ale o víc než o třetinu nižší, než neskládaná a vždy má svou cenu jen originál výroba z fabriky. Já myslím, že to Johnny napsal bez příkras a pravdivě ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 18. 5. 2018, 9:41. »
Registrovaný uživatel
Johnny napsal
Tak je to ta nejbeznejsi. Armadni dustojnik 2x. Cena za kus, vzhledem k te nove delane rukojeti a chybejicim pochvam cca 2-4 tisice za kus...ono ja bych napriklad nedal ani korunu, protoze je tam zasah a pochvu jen tak nesezenete ( stejna delka a zakriveni cepele ) ale vim, ze lide jsou blazni a myslim, ze byste za to mnou uvedenou castku dostala.
Johnny to je pravda, protože hodně neznalých to bez problémů koupí a i začínající sběratel se utne a nevšimne si dodělávek. Začínající sběratelé jedou v kvantitě a kupují kde co. Po pár letech se poučí a začnou ty upravenky dávat dál dalším začínajícím ...i my jsme si tím prošli každý, než jsme začali sbírat jen kvalitu bez zásahů. Já měl kdysi doma 30 kusů hodin ze začátku, teď mám jen 4 kusy a bez dodělávek... takže po letech už jen kvalita a už ne kvantita. Ale tomu Altmann určitě rozumí , jak to myslím.
Moderátor
Já bych je také pochopitelně nevzal o tom přece řeč není. Ale svoji cenu to má.Lachtan si bude pamatovat, jak jsem u nějakých odznaků napsal, že to je běžné a cena nevalná a co se kolem toho stalo také, byl jsem označen za téměř zloděje, neználka a zločince. Velmi mně to mrzelo. Proč nenapíšete, pro nás zkušené sběratelé to je bezcenné, ale lze to s upozornění na stav a kvalitu prodat zhruba za 1000,1500,2000,2500Kč
Já si Johnyho velmi vážím neb to pro mně je znalec, Lachtan je typ pragmatického starožitníka. Zde se na nás obrátí nějaká paní a Vy ji nedáte žádnou naději? To je to co mně mrzí. :evil:
Registrovaný uživatel
Johnny, ale napsal 2 - 4000 Kč a důvody proč tomu tak je taky.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Johnny, ale napsal 2 - 4000 Kč a důvody proč tomu tak je taky. Sice si myslím, že to rozmezí do 4000 Kč je vysoké, ale budiž.
Moderátor
V Pořádku, jen jsem to znovu otevřel, aby paní viděla, že se snažíme :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
V Pořádku, jen jsem to znovu otevřel, aby paní viděla, že se snažíme :mrgreen:
Jasně :D
Registrovaný uživatel
Tedy pane Altmanne, jsem velmi potesen. Jen si nejsem jisty tim znalcem - je to jen konicek, spis velky kun. Vse, co tu napisi, je jen muj pohled na vec a samozrejme netvrdim, ze dostane vic. Kazdy bere do sbirky neco jineho, kazdy ma ty hranice stavu jinde. Co jeden oznaci za "top" stav, jiny oznaci za srot...je to hodne subjektivni. Pani preji, aby v pripade prodeje, byla spokojena. Kupujicimu totez.
Registrovaný uživatel
Pochvy tam někde jsou , protože vím, že se šavle vyndavaly než se dávaly na zed, takže ty dohledám. Fotografie kanonů přidávám. Ale bohužel je to asi špatně nafocené, nebyl čas, jela jsem naotočku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A moc děkuji za Vaše názory :-) .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Šavle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1