Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » sběratelská značka??

Vykupminci.cz
Numisargo

sběratelská značka??

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
už nějakou dobu mám ve sbírce tento tolar, ale teprve dnes jsem si, čirou náhodou, všiml na hraně zajímavé značky. Nejdřív jsem to měl za vadu materiálu, ale při bližším ohledání pod mikroskopem je jasné, že to bude zřejmě nějaká, pravděpodobně sběratelská, značka. Nevěděl by někdo něco bližšího a konkrétnějšího? Díky moc
M.
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi je to hloupost, ale pod zkratkou ČK se mi vybavila Česká komora.
Registrovaný uživatel
No abych řek pravdu, mě to spíš připomíná "Ch", konktrétně začátek značky "Chirana":) ale to je hloupost nepochybně:)
Registrovaný uživatel
no teda mne to tiez pripomina to iste..
http://www.chirana-eshop.com/webchirana/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=25&Itemid=37
byvaly zamestnanec chirany si takto oznacoval svoje mince :)
mozno mam este niekde v pivnici nejaky nastroj s puncom/logom chirany.
ak ho najdem tak dam fotku.
_______________
Registrovaný uživatel
Není možný, že už jsem to někde tady na fóru viděl??? Nebo se mi to jen zdá???
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Je to stará Chaurova značka ;-)
Registrovaný uživatel
vassilij: díky moc za info, taky mě to napadlo, ale měl jsem za to, že mince značil barevnou kapkou(tečkou). Nebo je to tak že v začátcích měl tuhletu raženou, a pak přešel na šetrnější značení barvou?
Registrovaný uživatel
To tezcatlipoca: je to přesně jak píšete - nejdříve mince puncoval, poté přešel na "dračí krev"
Registrovaný uživatel
A je známé, alespoň zhruba, období kdy přešel z jednoho na druhé? Nebo to už bych chtěl vědět moc?:)
Registrovaný uživatel
To tezcatlipoca: tak to opravdu netuším a nenapadá mě, kde by se to dalo zjistit (jestli vůbec)
Registrovaný uživatel
tato informace nebude asi komerčně zjistitelná,ale Chaurova pozůstalost-písemná a fotografická je v MZM v brně a část v Praze.Tak jedině tady.Jinak je zajímavé že mince s těmito značkami se oběvůjí na aukcích a mnohdy si jich nikdo nevšimne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » sběratelská značka??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1