Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zápalky-Filumenie » Sběratelský katalog

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratelský katalog

Moderátoři: sberatel_ja, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám něco málo zápalkových nálepek,zatím pouze 3 sbírky.Kdo mi může pomoci s katalogem?Jinak před 4 lety jsem u svého přítele při prohlížení nálepek pod UV lampou narazil i na OZ papír a to cca u 30 obrázků nálepek.Jinak svou sbírku jsemj ochotný vyměnit za známky Hradčan a nebo za perfiny ČSR I.Jsou mezi tím i fezovky určené pro Alžírsko.Skrblík
Registrovaný uživatel
Napíš pro fiklumenisty nevzdělance co to je OZ papír. Šlo u skusmé tisky, makulatúry, falzifikáty, skart nebo co?
Registrovaný uživatel
Sorry , filumenisty...
Registrovaný uživatel
Jezdím často do Hranic, zastavím se?....
Registrovaný uživatel
Pro neznalé pojmů.U filatelistů se papír podle přísad rozděluje na 4 druhy,které se od sebe rolšují osvitem pod ultrafialovým zářením.V praxi se na to používá UV lampička o vlnové dělce asi 650 nanometru.Cena lampičky je cca 2OO Kč.
Při osvitu nastávají 4 varianty.Papír je bez přísad=BP svítí fíalově
Se zjasnujíci přísadou,takzvaný opticky zjasněný papír s přísadami na bázi chloru=OZ svítí světle modře
s přísadou flurescenčního barviva FL1=svítí žlutě
FL2=svítí světle zeleně
Doporučuje se prohlížet v noci,je to velmi krásně vidět.Jinak toto ovětlení Vám ukáže i odchylné barvy tisku.
Registrovaný uživatel
V Hranicích mi můžeš kontaktovat na tel čísle+420607780913 a nebo na emailu
vesely.skrblik@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Takže nikdo nemá katalog?To je smutné.Pan Boo Larsen z Dánska jinak největší sběratel zápalkových nálepek na Chebsku se mi odstěhoval neznámo kam,takže Vám s katalogem nemohu pomoci.Měl přes 45 alb zápalkových nálepek.
Jinak je vyučený jako muzejní restárátor.Malíř a hudebník. :) Skrblík
Registrovaný uživatel
Tak co,kdy se zastavíš?Já to asi opravdu sbírat nebudu.Ptaljsem se na katalog i pana Nečekala z Chebu,jinak velkého sběratele zápalkových nálepek a majitele antikvariátu,ale bohužel s tím dělá moc velký tajnosti.Existuje nějaký ceník?Pan Larsen mi kdysi říkal,že v Německu se platilo 50 Pfg za kus.
Registrovaný uživatel
Chlapi, o jakém katalogu vlastně mluvíte? Jsem tu nově,tak mě omluvte. Katalogy na nálepky ale seženete velice snadno, záleží co chcete sbírat? Klidně napiš na můj mail: rokytom@seznam.cz
Registrovaný uživatel
to neřešte, Skrblík je mimo... :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zápalky-Filumenie » Sběratelský katalog

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1