Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » Sbirka minci po 2 rokach..

Vykupminci.cz
Numisargo

Sbirka minci po 2 rokach..

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to citronek: .. fajn, neber to ve zlém.... Jen je z těch mincí dost evidentní, že jsou to nálezovky .... :-) .. hlavně to Německo ... A i u té Francie je znát, že byla někde pohromadě ... :-)
Registrovaný uživatel
citronek napsal
Francie byla koupena od kamarada ve třide.. OPRAVDU- nasel je ve sklepě (kupoval jsem 100kc/ks), ale jak jsem psal uz jsem je vsechny koupil.. :(


To je nádherná nákupní cena! Taky bych bral takového kamaráda. ;)
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Ať to je jak to je, pravdu asi stejně nezjistíme, ale dovolím si upozornit, že obchodování s mincemi s 15 letými dětmi (což se zde citronek sám za 15 letého označil) skýtá jistá úskalí, zejména právní........
Registrovaný uživatel
neviem ,ale kolega citronek hoci píše ,že má 15 rokov ,aéééééé nie som istý či uviedol správny vek a dovod prezentácie. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
karell napsal
... že obchodování s mincemi s 15 letými dětmi (což se zde citronek sám za 15 letého označil) skýtá jistá úskalí ...


je to myslim uplne bezne, zalezi v akom veku clovek pricuchne ku zberatelstvu.
ja som bezne skupoval mince uz na zakladnej skole a platil to pisanim ukolov z matiky : )
Registrovaný uživatel
nic proti citronkovi nemám, ale píše, že mu je opravdu 15, že většinu koupil od kluků ze třídy, něco našel v lese atd, atd., ono by se taky mohlo stát, že si pro mince přijdou tatínkové těch kamarádů (třeba jsou hledači :-))), nebo policajti :-))) no já bych od něj tedy raději nic nekupoval ani s ním nic neměnil
Registrovaný uživatel
Nemyslim si, ze vadi ze mi je 15... a ze kupuju mince.
Vzdyt je jedno od koho to koupim (teda pokud neni zlodej).
Jeho otec o tom veděl, puvodne mela byt cena vyšši, ale ten kamarad to řekl tatovi a vyklubala se z toho tato cena. Pry mu za to nabizeli tuto cenu nekde v obchode.
Ty mince jsem koupil jeste na zakladce.

Nechtel jsem tu rozpoutat to co se tu stalo... :( Prosim o smazani tohoto přispevku :(
Registrovaný uživatel
On vzdy se musi nekdo najit, co resi hovadiny. V prodejni sekci take neresite, ze polovina veci jsou nalezovky (vetsina od detektoraru-plenitelu). A kdyz tady nekdo neco nadsene ukaze, tak hned vytahujete blbosti.

Mas to hezke citronku, jen tak dal. Na noumy se vykasli :)
Moderátor
Taky jsem nějak nepochopil, co se tady vlastně řeší.

Mince sbírám od druhé třídy a většinou to tak bylo spíš výměnou za Ábíčka, čtyřlístky atd.. Ono při kapesném 5,-Kčs na tejden, a to jsem si za to měl kupovat svačiny, se toho moc kupovat nedalo. Každej jsme nějak začínali.

Ale jak řek Tovy. V klídku si sbírej dál, to co se Ti líbí. Na ostatní kašli ( je to Tvoje sbírka, takže pravidla si určuješ ty ). A neboj se pochlubit. :lol:
Registrovaný uživatel
Děkuju... Ja jen nepochopil co je za problem, ze jsem kupoval mince od kamaradu...
Registrovaný uživatel
citronek napsal
Děkuju... Ja jen nepochopil co je za problem, ze jsem kupoval mince od kamaradu...


Máš to pekné to je pravda, len otázočka ; je ti skutočne iba 15 rokov ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Taky by mě zajímalo, jaká právní úskalí má, když 15letý kupuje mince nebo případně prodává přebytky (pokud se nechce živit prodejem!). Copak si do 18 nemůže (i v mladším věku) jít koupit něco do obchodu? Pochopitelně na Aukru a asi i na sálových aukcích musí být plnoletý, ale jinak nevidím problém.
Oprava: tak i na Aukru už můžou obchodovat nezletilí
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 10. 10. 2012, 17:54. »
Registrovaný uživatel
Ano, je mi skutecne 15... jestli chcete fb tak Vam ho dam a tam muzete videt, ze mi je opravdu 15.
Na aukru se muze zalozit ucet od 15let.
Na sálovych aukcích nemuzu kupovat, protoze mi neni 18. Museli by mě zastupovat rodiče...
Registrovaný uživatel
citronek napsal
Ano, je mi skutecne 15... jestli chcete fb tak Vam ho dam a tam muzete videt, ze mi je opravdu 15.
Na aukru se muze zalozit ucet od 15let.
Na sálovych aukcích nemuzu kupovat, protoze mi neni 18. Museli by mě zastupovat rodiče...


tenzor napsal: Taky by mě zajímalo, jaká právní úskalí má, když 15letý kupuje mince nebo případně prodává přebytky (pokud se nechce živit prodejem!). Copak si do 18 nemůže (i v mladším věku) jít koupit něco do obchodu? Pochopitelně na Aukru a asi i na sálových aukcích musí být plnoletý, ale jinak nevidím problém.
Oprava: tak i na Aukru už můžou obchodovat nezletilí

Jak jste psali, řešíme tady hovadiny, sám také sbírám mince od dětství, ale přečtěte si oba pořádně svoje příspěvky, oba jste si odpověděli sami, těch 18 let tam není pro nic za nic........
Registrovaný uživatel
Trochu odbocim, ale kdyz se to tu rozebira - me by zajimalo, jak je obecne s nakupy a prodeji mladistvymi. Ja uz si to moc nepamatuji, ale tusim ze v zakone je, ze nezletili nesmi vstupovat do obchodniho vztahu s jinymi subjekty. To mohou jen jejich zakonni zastupci. No ale kdyz si jdete koupit do obchodu rohlik, tak take vstupujete do obchodniho vztahu prece :)
Registrovaný uživatel
Tak me to nedalo a volal jsem kamaradovi a je to opravdu tak, ale vztahuje se to jen na smlouvy, nakupy v obchodech jsou poreseny jinak. Neboli kdekoliv, kde je nejaka smlouva (napr. nakup bytu), tak to mohou udelat jen zastupci. Plati to az do 18 (az na vyjimky jako treba zletneni 17 lete matky a pod. :) Nicmene ten limit 15 let je asi na Aukru jen dle jejich rozhodnuti. Mozna..
Registrovaný uživatel
citronek napsal
Ahoj, take se musim pochlubit svou sbirkou...
Ja osobne si myslim, ze tato sbirka je docela dobra na to ze je mi 15 a ze me kapesne je 200kč ;)
Jen bych potreboval urcit cenu tech poslednich 3 minci... Děkuju
Předem se omlovam za kvalitu fota...

Hodne hezkych mincí a hodne štesti ve sbirani :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

spíš než tvoje sbírka mě to připadá jak nález po sudetácích :twisted:
myslím že sem se trefil ;)
Registrovaný uživatel
Nech si chlapec nakupuje aj hladá mince je to lepšia činnosť ako niekde hulit trávu.

Zatial stoja anjeli strážny pri ňom dobre. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Alarich: asi te zklamu, ale netrefil ses... jak jsem psal 3 mince nalezene a ostatni jsem koupil.
Ja vim, ze je tezke verit nekomu, ktery to napise na internet, ale zalezi na vas jestli tomu uverite nebo ne.
Moderátor
Tak ono, to že jsi to koupil ještě neznamená, že to někdo jiný někde nevykopal. Co jsem si všiml, tak tady se vykopané mince nabízí celkem běžně. ;)
Registrovaný uživatel
Citronku máš to pěkný, hlavně se nenech otrávit některjema šťouralama tady na fóru. ;)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Tak me to nedalo a volal jsem kamaradovi a je to opravdu tak, ale vztahuje se to jen na smlouvy, nakupy v obchodech jsou poreseny jinak. Neboli kdekoliv, kde je nejaka smlouva (napr. nakup bytu), tak to mohou udelat jen zastupci. Plati to az do 18 (az na vyjimky jako treba zletneni 17 lete matky a pod. :) Nicmene ten limit 15 let je asi na Aukru jen dle jejich rozhodnuti. Mozna..


V zákoně je, tuším, napsané, že i nezletilí jsou oprávněni uzavírat smluvní vztahy, ale pouze v tom rozsahu, který odpovídá jejich rozumové a volní vyspělosti vzhledem k věku. Teoreticky tedy může osoba mladší 18 let uzavřít jakoukoliv smlouvu. Z pohledu práva není žádný rozdíl mezi smlouvou písemnou a uzavřenou ústně (nákup v obchodě). Prakticky by se ale asi dalo její uzavření snadno zpochybnit např. rodiči.
Registrovaný uživatel
aha, zajimave, dik za vysvetleni
Registrovaný uživatel
Mithridates napsal
V zákoně je, tuším, napsané, že i nezletilí jsou oprávněni uzavírat smluvní vztahy, ale pouze v tom rozsahu, který odpovídá jejich rozumové a volní vyspělosti vzhledem k věku. Teoreticky tedy může osoba mladší 18 let uzavřít jakoukoliv smlouvu. Z pohledu práva není žádný rozdíl mezi smlouvou písemnou a uzavřenou ústně (nákup v obchodě). Prakticky by se ale asi dalo její uzavření snadno zpochybnit např. rodiči.


Schválně jsem se podíval do občanského zákoníku a je tomu skutečně tak. Pro zajímavost jsem tu pasáž ofotil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
s tim zakonem je to zajimave... jsem rad, ze jsem se nedopustil zadneho trestiho cinu :-) .
Dekuji vsem
Citronek

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Chlubírna » Sbirka minci po 2 rokach..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1